620 Shares 1726 views

Azbest: właściwości i zastosowania

Nowoczesny przemysł charakteryzuje się agresywnym środowisku i wysokich temperaturach. Dlatego powstała potrzeba do materiałów, które są zdolne do działania w trudnych warunkach szczelności. do tych wymagań istotne są sprzeczne i dość skomplikowane.

Z jednej strony muszą one być odporne nie tylko ciepło, lecz także chemicznie, ale z drugiej strony – powinna być elastyczna i nie rozpuszczają się ani w rozpuszczalniku lub nośniku.

Jest to tak uniwersalny materiał uszczelniający tkaniny gumowanej.

Azbest jest dość skomplikowany kształt, który w swoim składzie chemicznym obejmuje:
– do 70% azbestu;
– 15% kauczuku syntetycznego;
– około 8% środka utwardzającego, takiego jak siarka;
– 15% specjalnych wypełniaczy.

Jest to jedynie przybliżonym składzie paronita. Azbest występuje w dużych ilościach, umożliwia materiału wykazują wysoki poziom odporności termicznej i chemicznej. Syntetyczny kauczuk daje większą elastyczność.

Należy zauważyć, że nie tkaniny gumowanej z zastrzeżeniem wszelkich skutków biologicznych. Funkcja ta pozwala rozszerzyć zakres jego stosowania, na przykład, w ciepłych tropikach, na pustyni lub na zimno kontynentach.

Przez zmianę składu wypełniaczy może uzyskać większość różnego rodzaju paronita. Przykładowo, materiały mogą pracować w trudnych warunkach, węglowodorów lub ich mieszanin.

Niestety, nie jest też brak paronita – wysokiej przyczepności, czyli przylegającą do powierzchni uszczelniających. To może poważnie skomplikować pracę przy demontażu lub remontowe. Jednak wada ta może być łatwo skorygowany – konieczne jest, aby umieścić warstwę grafitu na powierzchni uszczelniającej.

Proces produkcyjny Paronita nie jest skomplikowana. Pożądaną mieszaninę gumy, azbest, wypełniacze mineralne i siarki najpierw ogrzewa się do pożądanej temperatury, a następnie zavaltsovyvayut w arkusze o żądanej grubości od 0,4 do 6 mm. Gotowy produkt jest łatwo zweryfikować wytrzymałości – złożone połówki arkusza nie powinny rozdrobnionego ani innych środków do złamania.

Zakres paronita wystarczająco szeroki. Pod wysokim ciśnieniem, wywieranego na arkusz tkaniny gumowanej To zaczyna płynąć, a tym samym wypełnienie dziury wszelkiego rodzaju.

Uszczelki pon B i stosuje się rur i urządzeń pracujących w nasyconej parze wodnej i różnych gazów w środowisku (sucha obojętne, neutralne). Jako materiał amortyzujący tkaniny gumowanej pon Szeroko stosowany w sprężarek, agregatów zastosowań przemysłowych w rurociągach. Ich jakość nie zmienia się pod wpływem oleju (Zarówno ciężki jak i światła) i w pożywce, które zawiera odpowiednio dużą ilość azotu i tlenu.

Tak więc, mogą one być zamknięte przemysłów metalurgicznych rodzaju urządzenie, chemicznych lub petrochemicznych, pracuje jednocześnie wystarczająco agresywne substancje o wysokiej temperaturze (aparatura destylacyjna, skrubery, kolumna destylacyjna, itd.).