146 Shares 3083 views

Zioła na bezsenność snu: lista metod otrzymywania i opinie

Napięty harmonogram prac, szalony rytm życia, stres i zmęczenie są stałymi towarzyszami człowieka współczesnego. Czasami czuję się zmęczony, od osoby, która stoi w drugim zamrożenia, a on natychmiast zasypia stojąc prosto. Ale nie było. Ciężki dzień kończy się niespokojny podrzucając w łóżku. Zapisywanie sen nie przyjdzie, zamiast człowieka odpoczynku czeka bolesny bezsenność. W jaki sposób można przerwać to błędne koło? Jakie inne czynniki mogą powodować bezsenność? A może „naturalna apteka” sugerują jakieś herbatki ziołowe na sen, przepisy kulinarne, sposoby gotowania mikstury, promuje spokojny i zdrowy sen? Odpowiedzi na te i inne pytania mogą być interesujące dla wielu czytelników.


Co to jest bezsenność

Nazwa naukowa bezsenności – bezsenność. W tym problem, charakteryzuje się trudności w zasypianiu, płytki i niespokojny sen, budzi się zbyt wcześnie. W rezultacie, ludzie bezsenność nie mają czasu w ciągu nocy, aby przywrócić zasilanie, a rano czujesz się zmęczony i przytłoczony. W ciągu dnia jest to bardzo trudne do pokonania senność, wydajność wskutek upadków i zwiększonej drażliwości. Wiele zaczynają niekontrolowanych brać leki na bezsenność, nie zdając sobie sprawy, że to zbyt niebezpieczne. Na początku lepiej jest spróbować pić trawę do spania.

Głównymi przyczynami bezsenności

Aby poradzić sobie z Ince niezbędne do ustalenia jego przyczyny. Założona następujące problemy, które mogą powodować bezsenność:

  1. Niestosowanie się do snu higieny (niewygodnym łóżku, podniósł złego torbę, brak świeżego powietrza, źle zamknięte zasłony).
  2. Niepokój i stany duszy niespokojny (nawyk i problemy odbicie snem, stres).
  3. Zaburzenia układu nerwowego (choroba psychiczna, zaburzenia układu nerwowego, uszkodzenie mózgu, CNS).
  4. Zaburzenie dieta (niepohamowany apetyt na noc lub ostrego głodu).
  5. Awaria rytm biologiczny (przetłumaczone godzin, przekraczanie stref czasowych, i tak dalej).
  6. Moczenie, chrapanie, objawy zespołu niespokojnych nóg (warunek powodując dyskomfort i utrudniają głęboki sen).
  7. Wiek.
  8. Dziedziczność.

Oczywiście, aby wyeliminować takie przyczyny jak wiek, nie dostaniesz. Ale nawet w tym przypadku, można wziąć zioła na sen, które pomogą wyeliminować bezsenność.

„Apteka natury”: waleriana

W każdej aptece sprzedajemy alkoholu waleriany nalewki lub tabletek. Ale ta roślina może być uprawiana w ogrodzie lub w domku. Brak szczególnych warunków, aby utworzyć w tym samym czasie nie muszą. Ale masz pod ręką zawsze będzie wystarczająca liczba koni suszonych roślin, który zawiera saponiny i alkaloidy. Substancje te mają działanie uspokajające i hipnotyczne działanie podczas przyjmowania tego zioła na sen.

Podobnie jak wiele innych środków walerianowego leki stają się toksyczne w nadmiernej dawki. Dlatego konieczne jest, aby trzymać się receptury. Do wytwarzania naparu musi mierzyć łyżka posiekanej korzenia waleriany (świeżych lub suszonych) i wlać wrzącej wodzie (200 ml). Pozostawić środek na 15 minut, przecedzić. Wlew może być dodany do herbaty lub po prostu wziąć 1 łyżka. łyżka trzy razy dziennie. To zmniejsza niepokój i promuje spokojny sen.

Wywar z miąższu dyni

Dynia ma wiele użytecznych właściwości, jest to również część środków ludowej dla snu dźwięku. Przepisy dyni mikstury absolutnie proste. Oznacza nietoksyczne, i może być używane przez dłuższy czas. Ciepły rosół z dyni z miodem jest przepisywany nawet dla dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Recepta dyni powinny zostać oczyszczone i przemyto, a następnie 250 g pulpy rozcierać na grubej tarką i przesunięcia w naczyniu szkliwa. Na tej wysokości dynie trzeba 1 litr wody. Masę należy doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia. Następnie pozostawić 35-40 minut, 100 g środków, jakie należy podjąć w wieczór, gdzieś godzinę przed światłami na zewnątrz. Dzieci dawka jest zredukowana do 50 g bulionu Działanie rozpoczyna się w ciągu 3-4 dni po otrzymaniu.

piwonia

Wśród ogromnej różnorodności gatunków i odmian piwonii, jest jeden, który jest używany do naturalnych środków na bezsenność. Ta piwonia, który jest popularnie nazywane Marjino korzeń. Piwonii, a także inne zioła dla dobrego snu bezsenność, ma kilka przydatnych funkcji. Rosół z korzenia piwonii zmniejsza różne fobie eliminuje neurastenii poprawia układu sercowo-naczyniowego, eliminuje hipochondrii.

Przepis nieco bardziej skomplikowana i wymaga czasu i uwagi. Trzeba będzie 60 g rozdrobnionych korzeni i 600 g wrzącej wody. Zalać wrzątkiem jest konieczne Marin korzenia szybko udał się do wrzenia. Bulion powinny gotować delikatnie aż ciecz w szalce jest zmniejszona objętość po 3 razy. Pozostałe 200 ml filtruje się i chłodzi. Środki przyjęte ścisłe snem. Okres odbiór może być 30-40 dni, a następnie trzeba będzie przerwę. Zastosowanie tego zioła dla snu u dzieci nie jest zalecane. Odbieranie wywar z korzenia Marjino bardzo użyteczny, ale wymaga pewnych środków ostrożności.

Motherwort

Motherwort nie powoduje szczególnej troski, ponieważ trawa uczymy się od najmłodszych lat. Wywary i napary jest zalecane Motherwort jako środek uspokajający dla noworodków. W tym przypadku, zioła na dobry sen dodaje się do wody podczas kąpieli dzieci.

Zarówno dorośli jak i dzieci Motherwort przepisywane nie tylko na bezsenność, ale również jako środek uspokajający z zwiększona pobudliwość, kołatanie serca i nadciśnienia tętniczego. Leonurus brzeczkę wytworzono jak następuje: suchą trawy rozcieńczono przegotowanej wody i twierdzą do ostygnięcia (2 łyżki.). Dwa warianty są dopuszczalne odbioru. Fałszywe lub jadalnia trzy razy dziennie lub 2 łyżki przed snem. Wlew można pić pojedynczo lub dodawane do herbaty.

Mięta i melisa

Mięty i melisy – Zioła na sen, ma łagodne działanie. Środki na podstawie tych ziół są przepisywane, nawet noworodków. Trochę wlew może być dodawany do wody pitnej dla małych dzieci. Przygotowanie naparu dwóch łyżeczek ziół i szklankę wrzątku. Można pić i ciepły i zimny. Dorośli dla smaku dodaje się w zimnej lub mięty pieprzowej trochę miodu. Małe dzieci nie powinny dodać miód, może powodować alergie.

Mięta, melisa, waleriana Motherwort i mogą być pakowane w płóciennych woreczkach i umieścić je w pobliżu poduszce. Zapach ma te zioła również kojąco.

chmiel zwyczajny

Zastanawiasz się, jakie zioła do picia na zdrowy sen, ludzie często zapominają o chmielu. W tym przypadku jednak nie chodzi o instalację i owoców, to znaczy, że szyszki chmielowe. Olejki eteryczne są złożone z szyszek mają działanie uspokajające i hipnotyczne. Ponadto bezsenność, ekstrakt z chmielu podjęte kolki nerkowej, nadciśnienie, drgawki, cardioneurosis i menopauzy. Przygotowanie naparu bezsenności chmielu z laughably prosta stożki łyżka zanurzone w szklance wrzącej wody, przykryć pokrywą i pozostawiono do odstania na 3 godziny. Biorąc to narzędzia muszą 50 ml 3 razy dziennie.

Nie zapominaj, że w wielu przypadkach, trzeba skonsultować się z lekarzem. Jeśli bezsenność nie ustępuje, należy skontaktować się z kliniką o poradę.