590 Shares 7133 views

Powielanie winogron

Winogrona mogą być propagowane i nasion i wegetatywnie. Jednakże odtworzenie winorośli nasiona (nasion) – proces bardziej czasochłonne i złożone. Winiarze wolą nadal wegetatywnie, z wykorzystaniem kłącze (sadzonek) lub winorośl.


chibouks reprodukcji winogrona

Dla półfabrykatów wydzielają wysoce produktywnych i potężne krzewy. Winorośli powinny być dobrze dojrzałe. Sprawdzenia stopnia starzenia jest jod, zwilżonej roztworem procenta sadzonek w wybranych częściach. Jeśli winorośl dojrzewa, staje się ciemny kolor, a jeśli nie, cięcie będzie jasnozielone.

Nie należy przyjmować z chibouks Voltchkova, zagajnikami, buynoroslyh pędów. Użyj dolnego i środkowego obszaru obsadzonego winoroślą. Garnitur i pasierbów, jeśli są dobrze rozwinięte. Górny odcinek skrawające, powinien być co najmniej 6 mm.

Jeśli w uprawie winorośli obejmującym obszar, na użytek wykroje jesienią przycinania. Gdzie winogrona nie ukrywa, kruszenie odbywa się pod koniec zimy.

Materiału pędy obrzezanie sadzenia jest konieczne, aby wybrać i przygotowanie tego samego dnia. Chibouk trzeba wyciąć nożyce u dołu pod węzłem. W tym przypadku powinien pozostać mały kikut (2 cm). Najlepiej jest korzystać z dolną część pędu, obok strzałki owocowego. Oczy są blisko siebie (i lepiej rozwinięte), więc kibicowania zostanie wzmocniona. Vine płaskie, wygięte, uszkodzone odstrzelonych natychmiast. Skrawania powinna mieć długość 70 cm (20 cm większej głębokości wkładania). Jeśli masz doświadczenie, można spróbować kęsów podwójnym (140 cm, będą w stanie lepiej wytrzymać przesuszenia).

Każdy współpracownik partia w ciasnych wiązek odmian oklejaj i przykryć mchu, słomy lub wilgotną ściereczką. Twoje zadanie – aby zachować rentowność winogron aż do wiosny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pudełka z piaskiem, umieszczone w piwnicy. Sadzonki moczyć przez kilka sekund w roztworze siarczanu (5%).

Preparat do sadzenia odbywa się wczesną wiosną, i w końcowym etapie. Chibouks z uszkodzonymi nerkami lub brązowawy drewna odrzucono, aby odświeżyć pozostałe plastry. tworzenie korzeni jest stymulowana przez pocieranie kory i łyko do dolnych węzłów i międzywęźla (rowki porysowana piłę zębów). Przy niskiej wilgotności sadzonek do moczyć przez kilka dni, zanurzając je w wodzie o jedną trzecią. Takie zanurzenie przyspieszy pojawienie się korzeni.

Lądowanie w słonecznym miejscu wybranym. Wielkość fossa – około 30 cm dolna pokryta piaskiem, sadzonki i zamontowane belki (nerki skierowany w dół) .. Piaskownica posypane na top Dodaj trocin (na parze) i ziemi. Teraz można pokryć z oszklonej ramce. Teren wokół ściółkę pit (będzie to zapobiec przegrzaniu), słoma lub mchem.

winogrona reprodukcji nawarstwianie

Jest to najprostsza metoda, w której możliwe jest osiągnięcie mocy krzakach w krótkim okresie. Owocniki jest już możliwe w przyszłym roku. Istnieją dwa sposoby: zielone sadzonki i zrazy winorośl zdrętwiały.

W pierwszym sposobie jest wybrany matek tuleję z wysoką wydajnością i mocny ucieczki umieszczony blisko nasady. Pasierbów muszą zostać usunięte. W sierpniu, ucieczka wyniesie 2,5-3 metrów. Z głównego tuleja jest wykopany rów ze ścianami pionowymi, dolny na wyjściu niż 40 °. Na części winorośli, która jest w ziemi, usunąć oczy, wąsy, liści. Wycieki do spodzie rowu i gleby czarnej rozkładowi nawozu, wykop i stosu pręt wyginaniem do góry. Nad ziemią powinien pozostać 3-4 liści. Szczepy przykryto glebą podlewa i zagęszcza.

Druga metoda jest praktycznie powtarza pierwszy. Jedyną różnicą jest to, że ucieczka w lewo oko górny 4, a reszta jest zaślepiony.

W przypadku nakładania warstw odbywa się jesienią, pęd wierzchołkowy objętych podłoża (25 cm). W pierwszym roku nie będzie 3 lub 4 ucieczka od upraw. W następnym roku, forma krzew i uzyskać wyższy plon. Oddzielić od sadzonek krzewów matecznych 3-4 lat.

winogrona reprodukcji nawarstwianie jest najbardziej prosty i ma ogromną zaletę: krzewy rosną szybciej i stają się silne w krótkim czasie, bo dostaje podwójne zasilanie (własne (ze względu na korzenie) i matki).