135 Shares 2431 views

System Windows Boot Manager: Co to jest? Pojęcia podstawowe, błędy i sposoby ich poprawiania

Dziś absolutnie wszystkie osoby pracujące przy komputerach wie, że bez systemu operacyjnego interakcji pomiędzy urządzeniem a użytkownikiem jest niemożliwe. Jest rzeczą oczywistą, że „system operacyjny” musi najpierw boot, ale zanim będzie można korzystać ze wszystkich jego funkcji. W tym względzie, a często jest to kwestia związana ze składnikiem Windows Boot Manger. Co to jest, staramy się zrozumieć. Jednocześnie spojrzeć na niektóre z najczęstszych rodzajów błędów, które mogą wystąpić podczas uruchamiania systemu.


System Windows Boot Manager: Co to jest?

Zacznijmy od podstaw. Po pierwsze, należy rozważyć Windows Boot Manager, Sam termin. Że to jest łatwe do odgadnięcia, jeśli po prostu przetłumaczyć to wyrażenie z języka angielskiego na rosyjski -. «Menedżer rozruchu systemu Windows”

Innymi słowy, ten programów systemowych, które pozwalają na pobieranie wszystkich wszelkich niezbędnych elementów systemu operacyjnego, aby zapewnić nie tylko jego interakcji z użytkownikiem poprzez własny interfejs, ale również do zorganizowania właściwego funkcjonowania wszystkich elementów „hardware” po ich uprzedniej identyfikacji i konfiguracji.

Jak dla systemu Windows Boot Manager (Windows 8, 7 lub 10), takie podajniki w architekturze IBM PC to oprogramowanie zawarte w BIOS-ie, i rejestrowane w systemie komputerowym ROM. Aby uczynić go bardziej zrozumiałym, weźmy pod uwagę podstawowych funkcji pobierających i określić z jak one działają.

Główne funkcje Boot Manager Windows 7, 8, 10

Jeśli ktoś nie wie, ładowanie systemu operacyjnego nie zawsze może być przeprowadzone tylko z dysku twardego. Prostym przykładem może być system operacyjny sieci, w której uruchomienie wszystkich elementów „poniekąd”, nawet na terminalach, które nie mają własnych dysków twardych, można to zrobić za pośrednictwem sieci lokalnej, w której głównym „rodzic) jest uruchomiony na serwerze zdalnym.

Jeśli mówimy o podstawowym celem ładowacza i jego narzędzi, możemy zauważyć, że po uruchomieniu komputera pozwala wybrać rodzaj pożądanego systemu operacyjnego (jeśli masz kilka) powodują „Iron” komponent terminala w stanie, trzeba zacząć, ładuje jądro do pamięci (RAM), a jeśli początkowej fazie – w urządzeniu pamięci ROM przeprowadza powstawanie głównych parametrów jądra, po których przekazuje kontrolę nad systemem.

Typy pobierających

Dziś wiemy, że wiele odmian pobierania menedżerów systemów operacyjnych. Na przykład, dla sieci "systemów operacyjnych" na bazie Windows NT jest usługa NTLDR (ładowarka kernel), faktycznie, Windows Boot Manager (ładowarka jądro systemu, począwszy Vista, jak Winload.exe i plików bootmgr.exe) lilo (system ładowania Linux kernel), BootX (downloader dla Mac OS X), systemy silosów (stosowane głównie dla systemów Solaris SPARC nośnej), Bootman architektura (dla menedżera BeOS), etc.

Ponieważ uważamy, że system operacyjny Windows, Boot Manager (to chyba już nieco jasne) współdziała z procesu rozruchu nie tylko w BIOS poziomie sprzętowym, ale i pliki systemowe. Na przykład, ścieżka obciążenia systemów operacyjnych ze wskazaniem kilku podstawowych parametrów zawartych w konfiguracji wiele znanych pliku boot.ini (pobierz inicjatora).

Pobierz błędy

Niestety, bardzo często zdarzają się sytuacje, w których ładowarka, delikatnie mówiąc, „muchy”. Najczęstszym błędem jest błąd inicjalizacji (komunikat jak rozruchowego systemu Windows Boot Manager nie powiodło się).

W niektórych przypadkach, można znaleźć wiadomości takie jak Bootmgr jest skompresowany lub Bootmgr brakuje z wniosku o ponowne uruchomienie później przy użyciu standardowego kombinacji Ctrl + Alt + Del.

Proste metody korekcji

Teraz zobaczmy, co możemy zrobić, aby naprawić tę sytuację bezstronny.

Tak, mamy błędzie systemu Windows Boot Manager. Co zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim, można użyć prostych metod, aby przywrócić ładowarka. W najprostszej postaci, można po prostu rozruchu z płyty instalacyjnej z systemem lub użyć czegoś podobnego Live CD.

Tutaj po prostu trzeba iść do konsoli i wybierz, aby rozpocząć przywracanie systemu , a następnie przez punkt kontrolny. Jeśli to nie działa w tej samej konsoli, wybierz odzyskiwania partycji rozruchowej. W wielu przypadkach, w szczególności gdy awarie są związane z częścią oprogramowania nim, a nie z fizycznego uszkodzenia dysku twardego, to pomaga.

Czasami mogą pojawić się problemy z uwagi na fakt, że system został napęd sprężonym celu zaoszczędzenia miejsca, które nie są ogólnie zalecane. W tym przypadku, po uruchomieniu z Live CD tego samego ruchu w „Explorer”, a następnie we właściwościach partycji systemowej usunąć „ptaszka” z parametrem kompresji, a następnie w menu konsoli wybierz Wiersz polecenia, a następnie trzeba będzie wprowadzić kilka poleceń w kolejności.

Jeśli dysk systemowy jest oznaczony literą «c», kolejność będzie następująca: c:, a następnie poszerzyć Bootmgr temp, następnie attrib Bootmgr -s -r -h, jest teraz del Bootmgr itp ren Bootmgr temp i wreszcie attrib Bootmgr -a + s + R + H.

Po każdym poleceniu, jak jest już jasne, naciśnij ENTER. działania tych poleceń nie Wyniki przedstawione specjalnie dla zwykłego użytkownika, jak mówią, po prostu nie pobrać mózgi. Jest to na tyle, że pracują i przywrócić program rozruchowy.

Jeśli to nie zadziała, należy użyć drastycznych metod jak komendy Bootrec.exe / fixmbr, Bootrec.exe / FixBoot i Bootrec.exe / RebuildBcd. Ale ta metoda jest najlepiej stosować tylko w przypadku, gdy wszystkie powyższe nie działa.

wniosek

To wszystko, co może nam powiedzieć bardzo krótko o tym, co jest Windows Boot Manager. Oznacza to, że czytelnik z pewnością stało się jasne po przeczytaniu materiału. Oczywiście, problemy i błędy, jak również sposoby ich korygowania, może być większa niż opisane w tym artykule, jednak najczęściej jest opisany. Na koniec chciałbym zwrócić uwagę użytkowników w tej chwili, że jeśli z jakiegoś powodu, obszar rozruchowy dysku twardego została uszkodzona lub usunięta systemowych folder „systemów operacyjnych” (Tak, spotyka się i tak dalej), w większości przypadków, żadna z powyższych metod nie pomoże. Będziesz albo trzeba przetestować dysk twardy, lub ponownie zainstalować system.