215 Shares 9289 views

Kwiat Craton lub Codiaeum. Opieki w domu

Kwiat Craton, nowa nazwa jest – Codiaeum długo znane Europejczykom, ale w rosyjskich domach wciąż jest dość rzadki gość. Ten oryginalny dekoracyjny liściastych roślin dość kapryśnie: powietrze nie toleruje normalne apartamentów, więc prawdopodobnie nie jest to powszechny pokój kultura. Jednak w kwiecie kratonu cieplarnia środowiska powodzeniem uprawiane i jest w kwiaciarni.


Codiaeum należy do rodziny Euphorbiaceae. Jej wysokość w warunkach naturalnych, sięga trzech metrów. Kwiat Craton, zdjęcia, które od razu przypomnieć o co zakład w pytaniu pochodzi z Archipelagu Malajskiego, gdzie panuje wilgotny klimat tropikalny.

W zależności od rodzaju błyszczące skórzaste liście Codiaeum są pomarańczowe, żółte lub czerwone smugi, głównie kontrastują z zielonym tle. Kształtować je zazwyczaj wąskie, podłużne, z pofalowanymi brzegami. Liście ułożone są na krótkich sadzonek wokół pnia rośliny.

W domu kratonu kwiat rozwija się bardzo powoli, osiągając wysokość do jednego metra. Dla prawidłowego rozwoju jest to absolutnie konieczne, aby umieścić na słonecznej stronie, w przeciwnym razie straci swój pierwotny kolor. Jednakże, wystawienie na bezpośrednie działanie promieni dla Codiaeum niepożądane.

Kwiat Kraton nie podoba projekty i zmiany temperatury, ponieważ pozostawia na zmniejszenie ilości ciepła stają się brązowe i skręcony, dlatego nie zaleca się, aby na świeżym powietrzu.

W pomieszczeniu, w którym uprawy tej kultury, musi być bardzo wilgotne – do 80%. W miesiącach letnich, kiedy staje się niemożliwy do utrzymania takiego poziomu, kwiat Craton mogą być umieszczone na palecie z stale mokrych kamieni lub umieścić go w pobliżu dużego akwarium.

W okresie od źródła do późną jesienią gleby w naczyniu musi być stale wilgotna, ale nie w celu uniknięcia przepełnienia gnicie systemu korzeniowego. Wraz ze spadkiem temperatury, podlewanie jest konieczne, aby drastycznie zmniejszyć, choć overdry roślina również niemożliwe, ponieważ w tym przypadku może stracić liście.

Przeszczepione kwiat Craton bardzo uważać, aby przypadkowo nie boli system korzeniowy. Na dnie doniczki nowej jest niezbędne do rozprzestrzeniania godnej drenaż do swobodnego wypływu nadmiaru wody.

Natychmiast po przeszczepie jest konieczne obficie podlać kwiaty. Kraton, pielęgnacja, która wymaga spełnienia pewnych warunków, prawie nie kwitnie w niewoli. Jednak w warunkach naturalnych, to rocznie produkuje zwykły biały kwiatostany.

Najbardziej korzystny podstawa tej rośliny jest mieszaniną równych części arkusza, darni, torf, humus i piasek ziemi.

Każdej wiosny kwiat Craton należy poddać przycinanie, usuwając wszystkie nadmiar pędów. Jeśli Codiaeum rozciąga się w górę i tworzy boczne pędy, to trzeba przyciąć końcówki. Wielu hodowców nie wiedzą, że ta piękna roślina może być bardzo niebezpieczne. Fakt, że przydziela trujący sok mleczny, który ma właściwości silnie podrażniać skórę podczas przycinania kwiatów Craton, więc podczas pracy z Codiaeum prawidłowego korzystania rękawice lub dokładnie umyć ręce.

Uważa się, że ta roślina jest w stanie oczyścić pomieszczenie z negatywności. Ponadto, wpływ na stan emocjonalny kwiat uspokaja i promuje miły wypoczynek.