227 Shares 8753 views

Najlepszy Wine – "Hvanchkara"!

Wino „Hvanchkara” – prawdziwa wizytówka Gruzji. Nie ma chyba osoby, która jest co najmniej niejasno słyszał o nim. Kiedy Gruzini pytani o to, co jego kraj jest znany na całym świecie, oczywiście, o której mowa gruzińskiego wina! „Hvanchkara” – żywy przykład. Sama nazwa melodii jak degustator na przyjaznej stopie. Nauczmy się o nim więcej.


Wino „Hvanchkara” i trochę historii

Jest to naturalny (czyli naturalną) półsłodkie wino z bukietem najlepszych smaków. Napój ten należy do kategorii win czerwonych. Istnieje legenda związana z nazwą tart napoju. Mówią, że zagorzałym fanem „Khvanchkara” był Stalin. Ukuł nazwę, musi być inspirowane z ich gruzińskich korzeniach. Ale od początku był nazywany po prostu „kipianevskim”. To dlatego, że na początku XX wieku dwóch wielkiego księcia Kipiani przyniósł wino do wystawy, przechodząc następnie w Belgii. To był daleki 1907. I co o tym sądzisz? Wino było tak przyjemne w smaku, który zdobył Grand Prix i nazwa odznaki Leopold II i prawdziwy złoty medal.

Wino „Hvanchkara” i jego charakterystyka

Z tego, co stworzył to dzieło? W Gruzji, jest to szczególne miejsce dla winiarzy, zwany Raca. Istnieje coraz więcej doskonałych winogron „Aleksandrouli”. Jest to pierwszy składnik. Drugim ważnym składnikiem – rodzime gruzińskie odmiany winogron „Mujuretuli”. To magiczne składniki bajecznych drinków. Warto zauważyć, że odmiana winorośli „Aleksandrouli” rośnie tylko w Racza. Starali się rozwijać w innych zespołach i szerokościach geograficznych, ale sprawa nie zakończyła się sukcesem. Można to wytłumaczyć szczególnych warunków klimatycznych i geograficznych Racha, w otoczeniu gór. I pozostał wyjątkową dumę z winogron z terytorium Gruzji.

Cena wino „Hvanchkara” może nieco wyższe niż ceny innych win gruzińskich, ale zasłużenie, bo tylko ten napój z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy jej naprawdę znakomity smak. Degustatorów nazywa się smakiem napoju, „okrągłe”, jakby powłok wina gardła i podniebienia. Nuty bazy „Khvanchkara” – wspaniały owocowy-kwiatowy bukiet. Prawie nie czuć nieprzyjemnego smaku alkoholu lub po prostu alkohol, jak słodycz ich nakładania. Zjawisko to jest bardzo dumny z gruzińskimi winiarzy. Chodzi o to, że proces bezpośredniego fermentacji wina w pewnym momencie w sztucznie przerwany przez tak zwanej „zimnej procesu”. W tym celu, temperatura napoju jest obniżony do poziomu minus pięciu stopni. Cukier, który jest obecny w winogronach, po prostu nie mają czasu, aby przekształcić się w alkoholu. Prawdziwe wino „Hvanchkara” inny fioletowo-czerwony intensywny kolor, jak krew. Ludzie, którzy wiedzą o winach, oznaczyć aromat malinowy wrodzoną naturalną „Hvanchkara”. Nawiasem mówiąc, jest to absolutnie jasne, gdzie jest to zrobione, to wino jest wykonany wyłącznie z najlepszych winogron, a nie z malin. Jeśli będzie wyróżniać okazję spróbować „Khvanchkara” nie poddawaj się!