385 Shares 2334 views

Miasta Archangielsk Region Velsk, Mirny, Archangielsk

Na północy europejskiej części Rosji jest region Archangielsk, którego powierzchnia jest porównywalna do Francji lub Hiszpanii. Atrakcje Archangielsk i region Archangielsk – to klasztory i starożytne świątynie, granice naturalne i parków narodowych, muzeów i niezwykłych zabytków rzeźbiarskich. To o nich i zostaną omówione w naszym artykule.

Atrakcje regionu Archangielsk

Całkowita liczba mieszkańców Archangielska region 1,2 miliona ludzi. W regionie znajduje się 14 miast, 20 miasto i ponad 3000 miejscowości z trwałym populacji. Wiele atrakcji są skoncentrowane w rejonie Archangielska swojego centrum regionalnego. To starożytne kamienne kościoły, dziesiątki budynków cywilnych XIX-XX wieku, a także wiele ciekawych zabytków rzeźbiarskich.

Jednak duże zainteresowanie i rozproszone na terenie samego regionu. Tu na pierwszym miejscu jest dostarczenie Wyspach Sołowieckich, Kienozierski Park Narodowy, muzeum kompleks „Małe Karelianie” unikalne świątynie Kargopol, Makary nieużytki oraz Muzeum M. V. Lomonosova w miejscowości o tej samej nazwie.

Ponadto, obszar słynie z dziewiczym, czystym i pięknym otoczeniu. Nie może być dużo, aby podziwiać piękne krajobrazy tajgi, aby spróbować swoich sił w wędkowania lub po prostu spacer po ostrych krawędziach dziewiczych lasów. Zainteresowany w regionie i archeologów. Atrakcje regionu Archangielsk – to dziesiątki partii, która osiągnie wiek 3-4 tysięcy lat.

Archangielsk i jego atrakcje

Archangielsk – centrum administracyjne i największym miastem prowincji o tej samej nazwie, która jest domem dla około 350 tysięcy osób. Po raz pierwszy została wymieniona w dokumentach historycznych sięgają 1584 roku.

W Archangielsku tam, co zobaczyć turystów. Przede wszystkim, jest to święte pomniki architektury: St. Nicholas Church, Kościół Wniebowzięcia NMP, kompleks Klasztor Świętej Trójcy i innych. Miasto pozostało wiele dworów i majątków XIX – początku XX wieku. Większość z nich znajduje się przy deptaku Chumbarova-Lucinschi. Tutaj można zobaczyć wiele pięknych domów kupieckie, wykonane z drewna.

Przyciąga uwagę liczne i niezwykłe rzeźbiarskie zabytków Archangielska. Wśród nich – pomników fok, zbawiciela, Seine-Malin, rosyjski żony i innych. Z miasta muzeów wartych odwiedzenia historię lokalną (z bogatych środków archeologicznych), morza i „Gems” kamienia muzeum.

To imponuje swoją wielkością Severodvinsk stalowej mostu łączącego oba brzegi tej rzeki Dźwiny Północnej. Został zbudowany w 1964 roku i dziś jest słusznie uważany za jeden z symboli Archangielska.

Wyspy Sołowieckie

Jest to chyba najbardziej znany archipelag w całej Rosji. Znajduje się w zachodniej części Morza Białego. Główną atrakcją turystyczną jest archipelag Solovki klasztoru z XV wieku. W 1992 roku został wyróżniony (i zasłużenie) umieszcza się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Po klasztor Sołowieckie była najpotężniejszą fortecą w całym północnym wybrzeżu Rosji. A w XX wieku stało się bardzo smutne miejsce – specjalny obóz reżim, który przez dziesiątki tysięcy ludzi przemaszerowało. Co najmniej 5000 z nich rozstrzelano tutaj.

Obok klasztoru, Wyspy Sołowieckie są znane z licznych stanowisk archeologicznych. Więc tutaj odkryto starożytną świątynię pogańską, niepowtarzalny labirynty kamiennych i innych budowli sięga II-I tysiąclecia pne.

Miasto Velsk

Miasteczko Velsk na brzegu rzeki Vaga jest znana od 1780 roku. Z jej kilka znanych nazwisk związane historię: jest to genetyk GD Karpechenko, pisarz I. Molchanov, geograf N. Maltsev, architekt NN Pomerantcev i inni.

Atrakcje Velsk Archangielsk województwo – to przede wszystkim dziesiątki zabytków architektury. Tu jednak nie ma wybitne arcydzieła architektoniczne, ale doskonale zachowany zabytkowych budynków w centrum miasta. Velsk na ulicach można zobaczyć wiele pięknych drewnianych domów z drugiej połowy XIX wieku. Jednak najbardziej niezwykły budynek drewno miejskich można uznać za świątyni Wniebowzięcia NMP, zbudowany w 1796 roku.

W centrum Velsk, w pięknym starym domu z brązowym cegły położony muzeum, które będzie również interesująca dla turystów do odwiedzenia.

miasto pokoju

Ciche – miasto o statusie specjalnym „zamknięte miasto”, który został założony w drugiej połowie XX wieku. Kilka kilometrów od hotelu znajduje się centrum przestrzeni Plesetsk. Dlatego wszystkie atrakcje pokoju w regionie Archangielska w jakiś sposób związany z procesem eksploracji kosmosu.

W mieście nie ma nic niezwykłe. Zbudował typowych bloków mieszkalnych z okresu sowieckiego. Istnieje wersja, że w tym obszarze w pewnym momencie podszedł Michaiła Łomonosowa, kierując się do Moskwy.

Miasto zdobią pomniki poświęcone uruchomieniu w przestrzeń przez radzieckich i rosyjskich telefonów satelitarnych.

Podsumowując …

Atrakcje regionu Archangielsk – świątynia i klasztor kompleksy, dzikie wyspy i parki, muzea i liczne zabytki architektoniczne z Archangielska, Velsk, Kargopol i innych miastach. Tutaj można cieszyć się surowy, ale bardzo piękne krajobrazy.