439 Shares 3012 views

Jak ukryć folder Windows na komputerze lub laptopie

Wielu użytkowników systemu operacyjnego Windows są zainteresowani jak ukryć folder na komputerze. Funkcja ta jest przydatna w przypadku korzystania z komputera, który jest również używany przez innych ludzi – na przykład członków rodziny lub współpracowników. Z zaledwie kilku prostych krokach, można zrobić każdy plik niewidoczny dla innych użytkowników. Oprócz standardowych ustawień ukrytych plików, można zrobić ikonę pliku i nazwać to przejrzyste. W ten sposób otworzyć plik, jest to możliwe tylko wtedy, gdy użytkownik nie wie dokładnie, gdzie plik na pulpicie, a także w dowolnym wybranym folderze.

Przede wszystkim, należy utworzyć nowy folder w wybranym katalogu. Zrób prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Nowy” -> „Folder”. Tak, to będzie stworzyć nowy folder w katalogu. Zmiana nazwy jest obecnie opcjonalne.

Kliknij prawym przyciskiem myszy i przesuwając kursor do nowo utworzonego folderu, wybierz „Właściwości”, a następnie – „Ustawienia”. Naciśnięcie przycisku „Zmień ikonę”, a następnie zrobić. Spójrz na środku sugerowanych ustawień i widać przejrzyste ikony. Wystarczy wybrać jedną z nich, a następnie nacisnąć przycisk «OK» -> Zastosuj «» -> «OK».

Nazwij folder własnego uznania. Kliknij „Zmień nazwę”, a następnie zamiast wpisywać nazwę folderu, naciśnij kombinację «Alt +0160». Po prostu, trzeba nacisnąć «Alt» jest przytrzymywany i powiedział cyfry połączenie z linią. Po tym, utworzonego folderu będzie niewidoczna.

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób ukryć folder na swoim laptopie, trzeba przytrzymać jednocześnie „Alt” klucz i „FN”, a dopiero potem wprowadzić numer „0160”. Następnie zwolnij wszystkie klawisze i naciśnij „Enter”.

Następujące działania są również instrukcje jak ukryć folder na komputerze lub laptopie.

Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę folderu lub pliku, a następnie wybierz opcję o nazwie „Właściwości”. Kiedy wyskakuje okienko, spojrzeć na dolnej części okna, a zobaczysz atrybuty. Zaznacz atrybut „ukryty” i uruchom ponownie komputer. Od razu możesz zobaczyć, że nie jest już wyświetlana ikona pliku lub folderu.

Można utworzyć kilka non-wyświetlanie plików i folderów na pulpicie, aby podczas wykonywania kombinacji ukrycia na klawiaturze znowu używasz jednocześnie innej przestrzeni. Należy pamiętać, że jest to ukryty folder nie jest w 100% niewidoczny. Dziś jest to możliwe, jak ukryć folder i łatwo go znaleźć – istnieją różne sposoby, aby wyszukać i odkrycie tych folderach.

Tak więc, ukryte foldery w Windows 7 może być wyświetlany po następujących krokach.

Podwójne kliknięcie na ikonę z nazwą „Mój komputer”, kliknij „Narzędzia”, następnie „Opcje folderów”. Gdy pojawi się okno, wybierz z menu „Widok” w górnej części zakładki. Odszukaj i wybierz zakładkę „Pokaż ukryte pliki i foldery”, a następnie kliknij „OK” lub „Zastosuj”.

Również można znaleźć w Windows 7 ukryte foldery i pliki z przejrzystymi ikonami, należy wykonać następujące czynności.

Wejdź do menu „Start” i wybierz „Szukaj”. Gdy okno pop-up zainteresowanie parametry wyszukiwania, wybierz „Wszystkie pliki i foldery”. Wpisz nazwę pliku lub folderu, który chcesz znaleźć. również wybrać z listy rozwijanej do dysku lokalnego, gdzie żądany plik został zapisany, i ustawić – wyszukiwać za pomocą pojedynczego dysku.

Po zakończeniu wszystkich czynności powyżej, należy kliknąć na przycisk „Szukaj”. Po kilku minutach poszukiwań zostaną wykonane, a plik pojawi się na środku okna.