877 Shares 7381 views

Spójne i niespójne Definicja w języku rosyjskim

Członkowie propozycji, co jest znane z kursu w szkole języka rosyjskiego, są podzielone na dwie kategorie: dużych i małych. Natomiast głównymi warunkami propozycji stanowią gramatyczną fundament, członkowie wtórne mogą być niedostępne. Jednak ich rola w języku wysokiego: bez dodatków, a okoliczności naszych definicji byłoby niedokładne i bez wyrazu.


Definicja – jest to jeden z mniejszym zdaniu. Jego ogólny sens gramatyczny – znak ten temat. Pytania odpowiada definicji, dokładnie taka sama, jak przymiotnika: „a” i „? Czyj”.

Nawiasem mówiąc, jest to podobieństwo staje się dla uczniów trudności podczas przeprowadzania analizy.

Przyzwyczajeni do tego, że często służy jako determinujące przymiotnik studenci psychicznie postawić znak równości między nimi. Ale! Jako przymiotnik może być inny członek zasilania i oznaczania wyrażonej przez różne części mowy.

Aby dokonać właściwego analizowania, musimy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje definicji: spójne i niespójne.

Określenie może być spójne lub niespójne, w zależności od rodzaju podporządkowania komunikacji między słowami.

Zgodnie z definicją słowa określającego dopasowanie tworzy rodzaj komunikacji. Krótko mówiąc, te dwa słowa dla obiektu i jego znakiem są w tej samej płci, oraz numer sprawy. Uzgodnione definicje we wniosku są przymiotniki i imiesłowy w pełnym umundurowaniu, zaangażowanych pędu, jak również numerów porządkowych i niektórych zaimków.

Na przykład: Bystry (Im.p., liczba mnoga) piesi (Im.p., liczba mnoga), zgodności (Im.p., liczba mnoga) zasady ruchu drogowego, drogi krzyżowej tylko na zielono (w n., rzeczownik sygnał pojedyncza) (VP rzeczownik liczby pojedynczej) ruch.

Należy zauważyć, że separacja zharmonizowanych definicji jest regulowane przez zbiór reguł i zwykle nie powoduje większych trudności.

Niespójne definicja słucha słowa najczęściej zdefiniowana przez kierownictwo i mniej typu – skrzyżowania.

Niespójne definicja – jest znakiem przedmiotu, który można wyrazić w następujący sposób.

  • Rzeczowniki i zaimki w przypadkach zależnych:

Osobowe (którego?) Jego powieści, dowiedziałem się od znajomego (ktoś?) Jego ojciec.

  • Składniowo niepodzielne wyrażenie:

Hugo – pisarz (co?) Z wielkiej litery.

  • Prosty porównawcza stopnia przymiotnik lub przysłówek:

Czytania (co?) Aloud rozwija wyobraźnię.

  • bezokolicznik:

Miałem chęć (jakie?) Czytaj powieść.

Ponieważ niespójne definicja wyraża znak bardziej konkretny niż uzgodnione, to często ma wartość dodaną okoliczności i dopolneniya.Takoe niespójne definicja opcja wyróżnia, to znaczy ma ścisłych zasad przydziału przecinek po obu stronach.

Jeśli autor stawia na konsensusie definicji stresu logicznej, a następnie rozdzielenie jest uzasadnione.

Jak znaki interpunkcyjne pomiędzy definicji potrzebne w wypadku jednorodności, nawet jeśli w tym samym rzędzie są określenie ekspresji różnych części mowy.