718 Shares 3525 views

Jak organizować koncerty w mieście? Jak zorganizować koncert? Jak zorganizować koncert charytatywny gwiazd?

Możliwość zorganizowania imprezy – ważną umiejętnością każdego współczesnego człowieka. Na koncercie muzyk – główny formacie swojej pracy i źródła dochodu. Wiele kreatywnych ludzi uciekają się do pomocy specjalistów. Agenci i kierownicy są w stanie zorganizować kampanię reklamową, znaleźć środki do sprzedaży biletów. A zadanie aktor – zapalić pokój inspirowany jego kreatywność. W historii sztuki opracowała naturalną symbiozę muzyk i menedżer.


Widzę cel, wierzę w siebie

Co zrobić, jeśli nie można zatrudnić profesjonalnego agenta? Jak organizować koncerty? Aby rozpocząć określić swoje priorytety. Chcesz zorganizować koncert charytatywny? Lub po prostu dzielić się wynikami swojej pracy twórczej? Twój cel – do zarabiania pieniędzy? Od wyboru celów zależy od przyszłych działań.

Najprostszym rozwiązaniem – chcesz spotkać się z przyjaciółmi z jego muzyką. Jak organizować koncerty w tym przypadku? Najprostszym sposobem na spędzenie mieszkaniu. koncerty domowe były bardzo popularne w ZSRR w drugiej połowie ubiegłego wieku. Moskwa i Petersburg rockers nie dogadać się z oficjalnej kultury i zostali zmuszeni do działania w ukryciu.

koncert domu lub powrót w ZSRR

W tamtych czasach nie było mieszkanie tradycja. Kilka Muzycy grają na instrumentach akustycznych. Nagłośnienie nie był używany. Widzów było niewielu. Byli swobodnie porozmawiać z muzykami, a często koncerty są przenoszone na święto lub po prostu przyjazną pogawędkę.

Dziś w koncercie Dom możliwe użycie urządzenia rejestrującego. A głośniki i wzmacniacze naruszyć porządek publiczny i zapobiec sąsiadów. Wyjątek – prywatny dom. Aby przeprowadzić mieszkanie nie trzeba oficjalną zgodę, wynajem sali, reklamy, ogólnie rzecz biorąc, wszelkie wydatki. Wystarczająco dużo wolnego miejsca, który przekaże część swoich przyjaciół. Apartament minus tylko jedno – brak dochodów.

Pomoc organizacji non-profit

Jak organizować koncerty, jeśli chcesz, aby zebrać pieniądze dla dobra sprawy? Pilnie potrzebna jest niewielka ilość? Odnoszą się do przyjaciół i znajomych. Ale zamiast pytać o pożyczkę banalnie, zorganizować święto koncert w swoim mieszkaniu. Niech to będzie małe przyjęcie. Powiedzieć publiczności o problemie lub mieć prezentację projektu. Zamontować skrzynkę do zbierania pieniędzy. Powinno to wyglądać jasny i przyciągają uwagę. Dla tych, którzy preferują płatności elektronicznych danych bankowych druku. Powieś kartkę w widocznym miejscu, a każdemu z obecnych.

Pomyśl znajomych opcje kontrolować swoje wydatki. Muszą zrozumieć, że pójdą na swoje pieniądze. Jak organizować koncerty na cele charytatywne i organizacje non-profit? Oto prosty mieszkanie nie. Konieczne jest, aby przyciągnąć dużo pieniędzy. Więc trzeba właściwy kampanii reklamowej.

Które pokazują widzowi

Zidentyfikować odbiorców. Badania pokazują, że ludzie oddać na cele charytatywne wszystkich grup wiekowych i warstw społecznych społeczeństwa, ale przede wszystkim – młodych mężczyzn i kobiet po czterdziestce. Obie kategorie obywateli należą do klasy średniej. Niestety, jest to zupełnie inna grupa docelowa. Zapewnić im wspólnej kampanii reklamowej nie jest możliwe.

Jak zorganizować koncert charytatywny i zdefiniowanie grupy docelowej? Przeprowadzić własne badania. Start z eksperymentu. Spróbuj przeprowadzić kampanię reklamową na głównym placu miasta. To może wyglądać inaczej. Rozdawali ulotki i darmowe pokazy artystów. Zabawiać ludzi chodzących, a oni będą wdzięczni za to. Można zrobić małą aukcję. Sprzedaż zabawek wykonanych ręce, skromny napojów, kalendarze, magnesy i wszelkiego rodzaju innych drobiazgów przyciągnąć uwagę mieszkańców miasta.

Grupa docelowa i repertuar

Należy zwrócić uwagę na który przeznacza więcej niż jakikolwiek inny. Można przynieść do badania specjalnego obserwatora. Tak zdefiniować swoją grupę docelową. Taka kampania wymaga zaangażowania znacznych zasobów. Aby tego uniknąć, staraj się przyciągnąć ochotników.

Grupa docelowa zrozumiałe. Ale jak zorganizować koncert? Kolejny krok – repertuar obraz i artystów. Poznaj muzyczne gusta przyszłych odbiorców. W tym celu monitorowania sieci społecznych wystarczy. Należy zwrócić uwagę na wyspecjalizowanej społeczności. Na przykład, panie w średnim wieku zbierają się w grupach poświęconych rodzinie, dzieci, przepisy kulinarne. Sprawdzić w jakie inne społeczności są one wykonane, czy muzycznym postu. Jego grupa ma rowerzystów, biodrówki, yuppies, a także członków innych subkultur i warstw społecznych.

struktura wydajność

gusta muzyczne grupy docelowej zrozumiałe. Przed zorganizować koncert, wprowadzają artystów z repertuarem. Wspólnie z muzykami zrobić listę utworów w określonej kolejności. Nie zapominaj, że numery koncertowe powinien być ostry – za szybka praca wszystkich środków powinno być powolne. Włącz występów innych gatunków, tancerze, komicy, cyrku. pokój męska powinna przemian z kobietami. Nie zapominaj, że to wydarzenie trwa dłużej niż jedną godzinę. Nie rób przerwy pomiędzy przedziałami. W przeciwnym razie, po przerwie widzowie Ci brakowało.

Wizerunek muzyków i producentów zadań

Należy zwrócić uwagę i wygląd aktorów. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się, jak organizować koncerty, dbać nie tylko o strojach i makijażu zespołu, ale także o ich zachowaniu na scenie. Nadaje się dla młodych widzów gwałtownych ruchów i ekstrawagancki wygląd muzyków. Widzowie w wieku nie spodoba. Będą docenić spokojny i kontemplacyjny nastrój imprezy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na dzierżawę wysokiej jakości sprzęt audio, wynajęcie profesjonalnych techników oświetleniowych, a nawet kontrolować czyszczenie audytorium.

Jak organizować koncerty? Jest to dość trudne. Wśród menedżerów i organizatorów popularnej catch-wyrażenie: „Jeśli chcesz być dobre rzeczy – zrób to sam”. Ten mądry aforyzm oddaje główny problem wszystkich menedżerów. Znajdź odpowiedzialne kierownictwo – jedno z najtrudniejszych zadań. Dlatego organizatorzy powinni asystentów, którzy kontrolują różne części dzieła. Pożądane jest, że całkowicie zaufać tych ludzi.

Jak wiecie, kreatywności i dyscypliny – koncepcje niezgodne. Wyjątki od tej reguły są rzadkością. Artyści mogą dostarczyć wiele kłopotów. Chcesz wiedzieć, jak organizować koncerty w mieście? Osiągnąć sukces na polu prodyuserstva. Zarabiaj siebie i artystów. A potem będziesz traktowany najlepszych muzyków. Należy wybrać najbardziej utalentowany i zdyscyplinowany. Wtedy sukces jest gwarantowany.

Gdzie zorganizować koncert

Kolejny problem – wynajem pomieszczeń. Dobrze, jeśli miasto jest Pałac Kultury, klub, stadion, sala koncertowa lub coś podobnego. I masz pieniądze na czynsz. Jeśli bez profesjonalnej sali koncertowej, konieczne jest włączenie fantazji. Chcesz wiedzieć, jak zorganizować koncert, wykonując muzykę rockową czy pop? Kreatywny zespół potrzebuje salę prób. Najprawdopodobniej grupa ma już przestronny garaż lub magazyn, w którym spotykają się regularnie. Można udoskonalić ten pokój i trzymać tam koncert. W każdym mieście znajduje się duży magazyn lub zakład produkcyjny. To musi być odpowiednio oczyszczone. I to jest idealny do występów skalnych.

Jak zorganizować koncert zespołu, opowiada praktykę organizowania festiwali sztuki współczesnej. Często są one na terenie opuszczonych fabrykach, urządzone w stylu loft. Ogromne pokoje mają prawie żadnych ścian. Obszar funkcjonalny przydzielane tylko skromne dekoracje. występy muzyczne odbywają się w małej sali. Oto instalacja wystawy, tace prezent zadaszenia z fast foodów. Starają się przyjąć tę praktykę. Wynająć część handlowców lokalem. W tym celu musimy mieć oficjalną zgodę. Aby dostać, będzie musiał ciężko pracować. Ale zysk jest dla Ciebie.

Aby prowadzić – czyli przewidujące

Dobrze przy wejściu do sali, aby zorganizować sprzedaż płyt CD z nagraniami grupy. Jeśli zespół jest znany tylko w swoim mieście, jest prawdopodobne, że Internet z ich muzyką jeszcze. Po prostu nie ma czasu załadować. Dlatego fani chętnie kupować swoje ulubione utwory. Koncert w opuszczonym miejscu pracy może powodować pewne problemy. Na przykład, wylot może być nieobecny do podłączenia sprzętu audio. Wszelkie ewentualne problemy należy dokładnie rozważyć długo przed rozpoczęciem koncertu. I starać się je wyeliminować. Dobry menedżer przewiduje wszystkie możliwe trudności z wyprzedzeniem.

Dostojni goście

Jak zorganizować koncert gwiazd? I wiele, aby ograniczyć wysokość opłaty? Takie pytania często zadawane przez młodych reżyserów sztuki licznych klubach, które są obecnie pojawiających się w każdym mieście jak grzyby po deszczu. Pączkowanie menedżerowie powinni mieć świadomość, że koszty nie są ograniczone do opłaty gwiazdy.

Większe fundusze zostaną przeznaczone do poruszania artystę i jego zespół, jak również zakwaterowanie. Gwiazda nie będzie zatrzymać się w tanim hotelu i zjeść w jadalni. Nie ma gwarancji, że otrzymasz zysku. Jest bardziej prawdopodobne, że nie będzie straty. Innym powikłaniem – sporządzenie umowy. Należy powierzyć doświadczonym prawnikiem, który pracował z takimi dokumentami wcześniej. Jest to kolejny wydatek.

Opłata aktor może się różnić w zależności od okoliczności. Duże znaczenie ma data koncertu. Na przykład, w czasie wakacji kwota płatności wzrosła o kilka razy. Wiele zależy od czasu przebywania aktora na scenie, a liczba utworów, które musi on spełniać. Bierze pod uwagę liczbę widzów, a gęstość harmonogramem gwiazdek turystycznej. Im więcej, tym droższa będzie kosztować klientowi koncert. Jeśli zdecydujesz się zaprosić gwiazdę, należy zarezerwować z wyprzedzeniem o datach tras i dostosowania ich muzyka. Jasne organizacja – sukces imprezy.