255 Shares 2796 views

Jaki jest DRL lampa?

Pomimo pojawienia się alternatywnych źródeł światła, światła DRL jest nadal jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych do oświetlania pomieszczeń przemysłowych i ulic. Nie jest to zaskakujące, jeśli wziąć pod uwagę korzyści płynące z jednostki oświetleniowej:


  • długi okres trwałości, w szczególności przy pracy ciągłej (wspólne dla wszystkich lamp wyładowczych) ;
  • Wysoka skuteczność i znaczny strumień światła;
  • wystarczającą wiarygodność wszystkich węzłów.

Wierzono, że wraz z pojawieniem się alternatywy dla lampy sodowej DRL stracą pozycję, ale tak się nie stało. Co najmniej ze względu na jego spektrum światła białego bardziej naturalne dla ludzkiego oka niż roztwory pomarańczowy odcień sodu strumienia światła.

Jaki jest DRL lampa?

Skrót „DRL” oznacza jest bardzo prosta – lampy rtęciowe lampy. Czasami dodać wyjaśnienia terminów „fluorescencyjny” i „wysokiego ciśnienia”. wszystkie one odzwierciedlać jedną z cech tego rozwiązania. W zasadzie, wyrazy „DRL” nie można szczególnie martwić, że błąd w interpretacji mogą być wykonane. To skrót od dawna nazwa gospodarstwa domowego, w rzeczywistości, drugie imię. Nawiasem mówiąc, można czasem zobaczyć termin „lampa DRL 250”. Tutaj, liczba 250 oznacza zużycie energii elektrycznej. Dość wygodne, jako model może być dopasowana istniejące urządzenia przełączania.

Zasada działania i urządzenia

Lampy DRL nie jest czymś zupełnie nowym. Zasada generacja oka promieniowanie ultrafioletowe niewidoczne w środowisku gazowym z podziałem elektrycznej od dawna znane i z powodzeniem stosowane w kolbach rur fluorescencyjnych (pamiętacie „gosposia” w naszych domach). Wewnątrz lampy, w atmosferze gazu obojętnego, z dodatkiem rtęci rury ze szkła kwarcowego, aby wytrzymać wysokie temperatury. Gdy napięcie jest przyłożone, pierwszy łuk pomiędzy dwoma blisko siebie elektrody (pracę i zapalający). Tak więc rozpoczyna się proces jonizacji przewodność wzrasta szczelina kiedy osiągnie określoną wartość występuje na podstawowej elektrody łuku przełączania znajduje się po przeciwnej stronie rury kwarcowej. Zapalający kontakt z procesem wychodzi, jak to jest połączone za pośrednictwem rezystancji, a więc nie jest ograniczony do prądu.

Głównym promieniowania łuku spada w zakresie ultrafioletu, który przekształca się do światła widzialnego przez warstwę luminoforu pokrytego na wewnętrznej powierzchni kolby.

Tak więc, w przeciwieństwie do klasycznych lampy fluorescencyjnej w określonym procesie rozniecania łuku. Faktem jest, że na początku jonizacji wymagany początkowy podział gazu. Wcześniej impulsowo urządzeń elektronicznych, które mogą tworzyć wystarczające wysokiego napięcia na uszkodzenie całej szczeliny w rurce kwarcowej, nie mają dostatecznej niezawodności, zatem twórcy 1970 naruszona – umieszczonej w strukturze dodatkowe elektrody, pomiędzy którymi zapłonu wystąpił przy napięciu zasilania. Uprzedzając kolejne pytanie, dlaczego lampami rozładowania, mimo wszystko, jest tworzony za pomocą ssania, odpowiedź – wszystko kwestia władzy. Zużycie rurowe rozwiązania nie przekracza 80 watów i XRD nie mniej niż 125 watów (realizacja 400). Różnica jest wyczuwalna.

światła DRL Schemat połączeń są bardzo podobne do roztworu stosowanego do zapłonu oświetlenia fluorescencyjnego rury. Że zawiera połączone szeregowo dławik (ograniczenie prądu elektrycznego), połączony równolegle z kondensatorów (eliminacji zakłóceń w sieci) oraz bezpiecznik.