888 Shares 7185 views

Uwaga kierowca: proszek i malarstwo akrylowe na dysku

Malowanie jazdy samochodem jest członkiem restyling, które uciekają się niektóre sterowniki od czasu do czasu. Przyczyn może być konieczność przywrócenia wyglądu po prostowaniu lub prostego aspiracja odświeżania kształtu samochodu. malowanie płyta może być wykonane na różne sposoby. Jednak będzie to wymagało szczególnej kolejności działań. Podstawowa znajomość procesu przydatna dla tych kierowców, którzy zdecydowali się przeprowadzić farbowanie na własną rękę.


Metody malowania

Zwykle ta procedura jest wykonywana w jednym z dwóch podstawowych sposobów:

  • Technologia z użyciem farb proszkowych;
  • Technologia z wykorzystaniem farb akrylowych.

W pierwszym przypadku, kompozycja barwnik proszku jest nakładany na powierzchnię dysku za pomocą specjalnego urządzenia. Następnie produkt utrzymuje się przez pewien czas w piecu, w którym temperatura jest ustawiony dwieście stopni Celsjusza. W takich warunkach, barwnik topi się i powleka na powierzchni równomiernie. Na koniec warstwę lakieru ochronnego nakłada się. Płyta malowanie w ten sposób jest to skomplikowany proces. W związku z tym, że jest ono przeprowadzane wyłącznie w warunkach przemysłowych. Nowa powłoka wykazuje dobrą odporność na wpływy środowiska. Jednak należy stwierdzić, że procedura będzie kosztować kierowcę w przyzwoitej kwoty. Jeżeli kierowca zamierza zapisać i uruchomić swój własny obraz, powinien uciekać się do drugiego sposobu.

Przygotowanie do malarstwa akrylowego

Metoda ta zapewnia szeroką gamę kolorów rozwiązań. Po tym wszystkim, wybór farb akrylowych jest znacznie bogatsza niż proszku. Ponadto metoda ta nie wymaga użycia zaawansowanych technologii. On nie będzie prowadzić do dużych kosztów finansowych, jako dyski farb proszkowych, których cena waha się od 5 do 15 tysięcy rubli za zestaw. Atovladeltsu trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie zostanie przeprowadzona malarstwa, a także przygotować pomieszczenie do suszenia. Fakt, że produkt do wyschnięcia w pobliżu akumulatora, specjalnej suszarki lub w bezpośrednim świetle słonecznym nie może. Będzie to prowadzić do nierównych warstw zagęszczania. W związku z tym, suszenia musi być wykonane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze 10-15 ° C. Na dodatek do farby, potrzebne są następujące narzędzia i materiały:

  • startera;
  • rozpuszczalniki;
  • papier ścierny;
  • maskującej ;
  • Lakier od tego samego producenta co farby;
  • polerujące materiały ścierne;
  • wiertło z przystawką do rozdrabniania i oczyszczania (może być zastąpiona szczotką drucianą).

Procedura działania

Lepiej jest, jeśli powłoka płyty odbywa się przy użyciu opryskiwacza handlowej. Jednak puszki farby może być również używany. Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić powierzchnię jazdy. Metal jest zwolniony ze starych powłok, rdzy i drobnych zarysowań. Mieszaninę następnie odtłuszcza się za pomocą rozpuszczalnika i stosuje do warstwy podkładu. Po wyschnięciu podkładu stosowany wielokrotnie. W ten sposób każda z warstw należy traktować drobnym papierem ściernym , aby uzyskać doskonale jednolitą powłokę. Następnym krokiem jest wytwarzany powłokę płyty. Występowała również w kilku warstwach. Wysuszony powierzchnia jest powleczona lakierem, aby uzyskać większą wytrzymałość i połysku. Po tygodniu napędów suszenia można wypolerować za pomocą specjalnych materiałów ściernych.