627 Shares 8985 views

Dell Inspiron N5110: specyfikacje, opinie

Na rynku światowym Dell Inspiron N5110 linii urządzenia mobilnego jest pozycjonowany jako laptop low-end, który jest przeznaczony do pracy w domu iw biurze. Jednak wysokie koszty (35-45 rubli) określono go na rynku rosyjskim w klasie biznes. Jest to zrozumiałe: słynna marka, potężną platformą, autonomia i elegancki wygląd nie pozwala gadżet być umieszczone obok tańszych urządzeń w niszy budżetu.


Pierwszy znajomy

Laptop Dell Inspiron N5110 jest dostępny w zwykłym szarym pudełku z plastikowym uchwytem ułatwiającym transport. Marketerzy firma najwyraźniej uznał, że logo producenta na głównych paneli opakowania oraz krótki opis jednego ze swych końców będzie więcej niż wystarczająco. Ale najważniejsze – w środku. Następnie użytkownik będzie rozczarowany zbyt: oprócz urządzenia, baterii i ładowania może wykryć instrukcję, kartę gwarancyjną i dwie płyty CD ze sterownikami i oprogramowaniem.

Zdecydowanie pierwsza znajomość z właścicielem laptopa nieco szokujące – jego wymiary są bardziej jak urządzenia 17-calowego. Ciężar właściwy gadżet – więcej niż dwa kilogramy z zainstalowanym akumulatorze. Jednak, jak wspomniano przez użytkowników w ich opinii, ta innowacja pozwoliła producentowi zainstalować nowoczesne akcesoria laptop i zapewnienie im dobrego chłodzenia. Nie zapominaj, że urządzenie mobilne jest umieszczony we wnęce budżetu, a zatem jest przeznaczone do użytku stacjonarnego.

Budowanie i projektowanie

Gadżet Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego o grubości, co daje wybrzusza Dell Inspiron N5110 laptopa. Cechy wysokiej trwałości i niezawodności w działaniu zostały wyraźnie przeznaczone przez producenta. Nie zadrapania i pochodzący z zewnątrz szum nie wykrywa użytkownikowi podczas próby zdeformować urządzenie. Jako właściciele zauważył w swoich uwagach na laptopie może trwać, i będzie to nic, odpowiednio, w czasie transportu nie muszą się martwić, że może być uszkodzona.

Aby otworzyć wieczko będzie musiał ciężko pracować, nie może zadowolić niektórych użytkowników, jednak, w przeciwieństwie do konkurentów gadżety, urządzenia zawiasy pozwalają na ustawienie ekranu w dowolnym kątem. Mechanizm utrzymuje pokrywę doskonale nawet jeśli przypadkowym dotknięciem. Wszystkie skosy laptopów i kąty są zaokrąglone, co daje urządzenie więcej elegancji. Zbiorów panelu wieczka jest zastrzeżonym cechą tego urządzenia. W ten sposób projektanci Dell oferują użytkownikowi wybrać kolor gadżet dla wystrój domu.

Najsłabsze ogniwo

W ramach przeglądu, właściciele mówią, że najsłabszym punktem gadżet jest ekran LCD, dzięki niemu, i jest prezentowana w niszy budżet laptopie Dell Inspiron N5110. Charakterystyka techniczna wyświetlacza ciemnieje TN matrycy + Film z rozdzielczością 1366×768 pikseli na cal. Przywrócić kąty widzenia i odwzorowanie kolorów ma podświetlenie LED, ale jego moc nie jest jeszcze wystarczająco do pracy z edytorami graficznymi, więc ten model nie jest niczym projektantów i kreatywnych ludzi.

Pozytywnym aspektem jest wysoka jasność i kontrast wyświetlacza, dzięki czemu jest wygodny do pracy z dowolnej aplikacji oraz w każdych warunkach pogodowych. oświetlenie LED eliminuje opalania odblasków na ekranie, co zwiększa komfort podczas pracy na zewnątrz. Ponadto, nie martw się o doskonałej kolorze czarnym i jego odcienie – wszystkie obiekty będą widoczne w wielkich dynamicznych scen.

Interfejsy i złącza

Duża obudowa laptopa Inspiron N5110 Interfejsy Dell nie są zwierzęta, ale są one wystarczające dla pełnej funkcjonalności swojego domu lub biura. W okienku po lewej producent umieścił jeden port USB 2.0, cyfrowe wyjście wideo HDMI, jedno złącze eSATA oraz czytnik kart. Cała reszta przestrzeni jest przez układ chłodzenia.

Na prawym panelu nagrywarki DVD (w wybranych modelach zainstalowane urządzenia połączoną ze wsparciem dla odczytu dysków Blu-ray), gniazda audio dla słuchawek i port mikrofonu oraz jeden USB 3.0. Na tylnym panelu, użytkownik znajdzie blokadę Kensington, RJ-45 port sieciowy, analogowe wyjście wideo D-Sub oraz interfejs łączący ładowarkę.

przyzwoity klawiatura

Pełna klawiatura z klawiaturą numeryczną urządzeń 15-calowych są coraz rzadsze, więc jego obecność jest bardzo proszę wszystkich właścicieli linię notebooków Dell Inspiron N5110. Komentarze użytkowników zawierają tylko pozytywne emocje, co do jakości i wygody pracy z pełnowymiarowymi klawiszami, które mają krótki kurs z wielkim zaangażowaniem w palcu, jak klawiatura do gier. Są tylko pytania do znaczników cyrylicy i alfabetu łacińskiego – grawerowanie zastosowano białą farbę, i trudne do poruszania się dla początkujących.

Co ciekawe producent wszedł z klawiszami funkcyjnymi. Niektóre z nich są odpowiedzialne za interfejsów multimedialnych i bezprzewodowych, prezentowanych na klucz F1 – F12, które są kontrolowane przez naciśnięcie przycisku Fn. Druga część, w postaci trzech dodatkowych przycisków wykonanych osobno zarządza ustawień systemowych.

Touchpad

Zbudowany w laptopie Dell Inspiron N5110 touchpad, wielu użytkowników za wygodne. On jest nieco zagłębiony w obudowie, więc ma swoje ograniczenia, które nie pozwalają na opuszczenie touchpad palca. Większość jego powierzchni sprawia, że jest to możliwe do przeprowadzenia jakichkolwiek działań na ekranie za pomocą jednego przycisku, który jest bardzo wygodny w użyciu. Przyciski, które naśladują działanie myszy manipulatora, duża, wywołuje charakterystyczny kliknięcie, które powiadamia o naciśnięcia klawisza właściciela.

Przez negatywne obejmują czułość czujnika. Przypadkowe dotknięcie lub niewielkie zanieczyszczenie jest w stanie sterować kursorem na ekranie, który jest bardzo często przeszkadza w pracy z aplikacjami biurowymi. Również właściciele w swoich opiniach, że touchpad nie obsługuje multitouch. Nowoczesne urządzenie, które pochodzi z Windows 10, po prostu musi mieć to wygodny technologii.

multimedialny laptop

Znany producent jest zawsze odpowiedzialna postawa zainstalować zastrzeżonych komponentów dla multimediów, więc cechy laptopa Dell Inspiron N5110 w tym względzie należy się pochwała. Akustyka Premium Sound HD (producent IDT) wykorzystuje dwa głośniki, które są umieszczone w dolnej części kadłuba. Są one zainstalowane w taki sposób, że podczas słuchania muzyki tworzy dźwięk przestrzenny. Po pierwsze, wielu właścicieli myśleć, że system głośników posiada wbudowany subwoofer. Jednakże, zwiększenie ilości (70% lub wyższej), pojawia się zakłócenie niskiej częstotliwości, co wyraźnie wskazuje na nieobecność odpowiedniego głośnika.

Oprócz dźwięku producenta mającego siedzibę w przyzwoitej laptopa kamery o rozdzielczości 1 megapiksela. Przetwornik obrazu i autofokus działa idealnie radzą sobie z każdym zadaniem użytkownika: fotografia, komunikacji w Internecie i użyć jako nadzór spodoba się każdemu z gadżetu.

Platforma wydajność

Dla wielu potencjalnych nabywców Dell Inspiron N5110 specyfikacji laptopów są głównym kryterium przy wyborze. O wydajności urządzenia w kolejności. Na rynku po prostu nie ma słabych modyfikacje, ponieważ wszystkie nowoczesne laptopy mają procesory oparte na Intel Core i3 / i5 / i7. Zmienia się ona w każdym objętości procesora i pamięci (4 do 16 gigabajtów).

Pytania kupujący posiada kartę graficzną, ponieważ produkcja opiera się na przestarzałych chipie (500 series), które nie radzą sobie z nowoczesnymi gry na wysokich ustawieniach. Jednakże, można grać w minimalnej konfiguracji: GDDR3, 128-bitowa magistrala pamięci 1GB i przyczyniają się do tego.

Inne funkcje

Wydajna bateria 9 jest w stanie przedłużyć sekcje robocze Dell Inspiron N5110 laptopa bez ładowania do ośmiu godzin (dziennie). Jest to najlepszy wskaźnik w klasie budżetowej. Ale z wewnętrznym układem użytkowników gadżetów mnóstwo negatywnych. W celu oczyszczenia układu chłodzenia przed pyłem, należy całkowicie zdemontować laptop, które mogą być wykonywane tylko w centrum serwisowym. Jest także polecany do aktualizacji wersji oprogramowania, proces, który w rękach niewykwalifikowanych można łatwo wyeliminować BIOS. Jak wspomniano przez właścicieli w ich opinii, Dell laptop trzeba użyć, a ustawienia są najlepiej pozostawić profesjonalistom, ponieważ gadżet jest łatwy do złamania działania nieudolny.

Konkludując

Odbiorców, dla których Dell Inspiron N5110 Laptop Głównymi kryteriami wyboru – właściwości technicznych, nie martw się, urządzenie mobilne ma ogromny potencjał z dużym marginesem na przyszłość. Ustawianie dysku SSD zamiast standardowego dysku magnetycznego, jest to możliwe, aby osiągnąć wydajność i gier. Duża pojemność akumulatora – klucz do komfort pracy z dala od cywilizacji, a łatwość użytkowania i godnej multimedialny zawsze rozjaśnić wolnego czasu w dużej firmie.