833 Shares 2770 views

Opel Kadett – niemiecki samochód ludowy

Opel Kadett – maszyna z historyczną przeszłością, pierwsza kopia, która powstała w 1937 roku w fabryce Adam Opel w niemieckim mieście Rüsselsheim. Prototyp służył jako stylowy Opel Olympia – kompaktowy Runabout 1935 release.


Opel Kadett stał uproszczone kopię Olimpii, była cena jego niemieckiego Reichsmark 2100 – około 600 $. A ponieważ ta wartość została ustalona, Opel Kadet ogłosił popularny samochód. Maszyna jest najlepiej dopasowana do standardów społeczeństwa niemieckiego i skutecznie produkowany do 1940 roku. Następnie zakład samochodowy, w którym warsztaty o Opel Kadett, został przeniesiony do produkcji wojskowej. Z przenośnikiem stali iść ciężarówki Opel Blitz, maszyny transportowe pierwszej linii.
Opel Kadett przedwojenny problemem był kompaktowy samochód bez dachu z góry składanych. Ciało „limuzyna” może pomieścić kierowcę i trzech pasażerów. Odkryty wersja maszyny uznano kabriolet. Po wojnie, w wyniku umów reparacji na MZMA roślina modyfikowana uwalnianiu Opel Kadett rozpoczął się w Moskwie pod marką Moskvich 401. W Niemczech kwestia Cadet wznowione w 1947 roku, a tempo produkcji szybko rośnie, a ponad 180 000 samochody zostały wyprodukowane w ciągu 6 lat. W 1953 roku produkcja przestała ze względów ekonomicznych i wznowiono dopiero w 1962 roku.

Model Opel Kadett, z których w przedwojennych i wczesnych latach powojennych opinie były konsekwentnie pozytywne, ewoluowały znacznie. Jest to zgodne z duchem czasu. Samochód Opel w 1962 roku jest przykładem nowoczesnego, metalową karoserię stał się rodzajem dwudrzwiowego sedana z izolowanym buta. Po jej rozpoczęcia produkcji nowego modelu Opel Kadett sedan, projektanci zaczęli rozwijać kombi.

W roku 1963, nowa wersja została uruchomiona w produkcji masowej, a po montażu ustanowionego sedan i kombi, możliwość zrobić trzecią modyfikację ciała Opel Kadett. Komora opcja daje wóz sportowy, jego kształt, dzięki niskim podeście stał wizualnie szybko pojawił się w dynamicznym ruchu maszyny.

Opel Kadett był produkowany w trzech wersjach – sedan, kombi i coupe – na dwa i pół roku, aż do 1965 roku. Wtedy wszystkie maszyny w poprzednim składzie ponownie zmodernizowano produkcję kontynuowano marka Opel Kadett była oferowana na amerykańskim rynku motoryzacyjnym. Ale w Stanach Zjednoczonych, kraju tradycyjnie duże limuzyny i Cadillacs, mały Opel Kadett nie została przyjęta, przedsięwzięcie nie powiodło się. Ale we wszystkich krajach europejskich, Opel Kadett było niezmiennie jedno z pierwszych miejsc na liczbę sprzedanych samochodów.

W 1973 roku model został opracowany Opel Kadett C Nowy samochód bazuje na GM-T międzynarodowej platformy, co pozwoliło zbudować samochód w innych krajach. Opel Kadett stał się dostępny w roślinach Japonia Isuzu Gemini na południowokoreańskiego Daewoo fabryczne i montażowe roślin brytyjskiej firmy Vauxhall Chevette. Takie rozszerzenie niemieckiego samochodu, który już stał się popularny w wielu krajach, wzmocnił swoją reputację, podwyższyła rating i sukces komercyjny. Obecnie Opel Kadett nie zostało wydane, to zastąpione przez nową generację samochodów, takich jak Opel Astra, Corsa, Vectra i innych.