703 Shares 4728 views

Hortensja na Syberii: sadzenie i pielęgnacja roślin ozdobnych

Hortense – wspaniały krzew. Można go ozdobić sobie stronę kraju, jeśli jest on umieszczony obok altanie, siedząc, weranda. Słynie z pięknych kulistych kwiatostanach, które może być biały, fioletowy lub różowy kolor. O ile może być piękne hortensja na Syberii zdjęciu wyraźnie pokazuje. Kwitnie długo: od czerwca do października.

Opis rośliny

Jest to roślina wieloletnia. Należy do hortensjowate rodziny, który ma więcej niż osiemdziesięciu gatunków. Wysokość krzewu osiągnie 1,5 do 2 metrów. Po kwitnieniu końce, utworzony owoców pola. Oni vyspevayut nasiona. Roślina pochodzi z Chin, jest bardzo ciepłolubne. Do hodowli w Rosji to nadaje się tylko kilka jego odmian. Bardzo piękne drzewa hortensja „Annabelle” i swego rodzaju „wiecznego lata”. Ten drugi rodzaj jest wyjątkowy, ponieważ jego barw. Mogą być w kolorze niebieskim lub różowym, w zależności od kwasowości gleby.

hortensje reprodukcji

Propagowane roślin na kilka sposobów: przez sadzonki, odkłady i podzielenie buszu. Aby lepiej złapany ogrodzie hortensja na Syberii, to jest rozcieńczany przez odkłady. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Na tyle wcześniej, aby przygotować otwór, a następnie schylać do ziemi zarośla rocznych pędów i spłaszczyć go tak, że nie została podniesiona. To może być trochę prikopat. W tym przypadku konieczne jest, aby zostawić górna część nie jest mniejsza niż dwadzieścia centymetrów. Rok później, już zakorzenione ucieczki musi być odcięte od głównego krzaka. Wtedy to wraz z bryłą ziemi przeniesiony do nowej lokalizacji, gdzie będzie stale rosnąć. Między roślinami powinna być odległość od 12:59 i pół metra. Po pierwsze kwitnienie hortensji zaczyna się od 4 lat.

Top dressing nawóz, podlewanie i szkodników

To wymaga regularnego nawożenia hortensji. Na Syberii, sadzenie i pielęgnacja tych kwiatów ozdobnych krzewów obejmują wprowadzenie torfu (podczas sadzenia sadzonek wiosna), próchnicy. Po okresie letnim roślina należy nawadniano gnojówkę i złożonych nawozów mineralnych. Tuleja może być dostarczane jeden raz na miesiąc słabym roztworem nadmanganianu potasu. Jesienią zrobić superfosfat.

Od samego wilgoci kochający hortensji, sadzenie i pielęgnacja Syberia towarzyszą regularnego podlewania. Roślina preferuje gleby żyzne, kwaśne, luźne. Strona powinna być wybrana światło i chroniony przed wiatrem. W wiosennej przycinanie odbywa się zeszłoroczne pędy do krzewów rozkwitł bujnie.

Są to szkodniki, które dotykają hortensji. Na Syberii, sadzenie i pielęgnacja sugerować ochrony roślin z mszyc i przędziorków. W tym celu konieczne jest, aby monitorować stan liści krzewów, jeśli to konieczne, traktować go ze specjalnymi substancjami chemicznymi lub zbierać owady ręcznie. Wśród najgroźniejszych chorób roślin można zidentyfikować mączniaka rzekomego.

Aby uniknąć vymerzli hortensja na Syberii, sadzenie i pielęgnacja wymaga specjalnego przeszkolenia. Schron roślin. Glebę wokół krzewu jest wypełnione trocinami lub torfu, warstwa ma być sześć do siedmiu centymetrów. Ziemia powinna być oczyszczona z ściółkę na wiosnę, ale nie całkowicie. Nie martw się, jeśli cierpią z powodu mrozu szczyt pędów. W okresie letnim, szybko odrastają.