312 Shares 9035 views

Jaki jest styl punkowy? Punks: historia pochodzenia, opis, cechy

Nastolatki starają się wyrazić swoją oryginalność i protestować przeciwko społeczeństwu, często przylegają do różnych subkultur, których pojawienie się znajduje w bliskim związku z nowymi kierunkami w muzyce.


Styl jako styl życia

Styl, który zostanie omówiony dzisiaj, zastąpił pokolenie hipisów, którzy marzyli o pokoju i miłości na całej Ziemi. Nowy nieformalny ruch związany był z dwiema grupami muzycznymi, żyjąc i grając według własnych zasad – Sex Pistols and Ramones.

Ale to nie był styl. Punks, zaprzeczając władzy i istniejących praw, w porównaniu z innymi kulturami, były dość wulgarnym zachowaniem. Antysocjalny styl życia, prowadzony przez przedstawicieli tego ruchu młodzieżowego, przyciągnął protestantów do istniejącego porządku nastolatków.

Własny obraz

Jeśli rozmawiamy o szokujących grupach muzycznych, które pojawiły się w Anglii, ojciec ruchu punkowego uważany jest za menadżera grupy Sex Pistols M. McLaren, która wymyśliła tak skandaliczne imię.

Ale matka uznała chuligana w świecie mody i brytyjskim projektantem V. Westwood, który wynalazł nowy styl ubrań. Punks z najbardziej wyzwolonej grupy dla całej historii muzycznej, której buntowniczy wizerunek wymyślił Vivien, zszokował społeczeństwo konserwatywne o poszarpane ubrania, koszulki z skandalicznymi inskrypcjami, skórzane kurtki z wieloma nitymi.

Prowokacje i szokujące

Tak więc, z lekką ręką projektanta, który koncentrował się na niezwykłości rzeczy, atrybuty bagnetu "trafiły do ludzi". T-shirty z rozdartymi rękawami, akcesoriami wzbogaconymi – wszystko to stało się nowością w świecie mody, który był używany przez nastolatków, którzy marzyli o prowokacjach. Ale nie tylko ubrania dotknęły skandalicznego stylu. Punks to także przyciągające wzrok fryzury. Malowane w najbardziej prowokujących i żywych kolorach, "jeż" i "Irokezach" wymagały szczególnej odwagi i odwagi.

Protest przeciwko społeczeństwu

Chuligan moda w stylu punk, szybko wybuchła w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, gwałtownie protestowała nad wszystkimi zasadami społeczeństwa. Młodzi ubrani w taki sposób, aby podkreślić ich niezależność i pragnienie osobistej wolności, przydzielono strojach, które nie zostały zaakceptowane w godnym społeczeństwie.

Innymi słowy, to była antymoda, a następnie wolni duchowi puni.

Modne prądy

Nawiasem mówiąc, teraz jest podzielony na kilka modnych kierunków, które raz stały się niezależnym stylem zbuntowanym. Punks nie narzucają jasnych ograniczeń w odzieży, ale każdy prąd ma własne reguły.

Krust punk

Na przykład pojawiający się skorupiak polega na noszeniu odzieży kamuflażu, nieszczelnych kamizelek ze skóry, t-shirty z nazwami grup muzycznych. A jeśli mówimy o fryzurach, wówczas zwolennicy tego stylu wybierają złudzenia dreadów.

Horror Punk

Horror punk to specjalna kombinacja chuligaństwa z subkulturą gotową. Jasne twarze, czarne, długie ubrania z czaszami i nieustannie podkreślające mroczność makijażu.

Glam Punk

Glam punk, który bierze pomysły ze wspaniałego stylu, przynosi ubrania lub fryzury, aby zakończyć absurd. Blond włosy są bielone prawie szarymi włosami, a kobiecość przekształca się w przemyślaną seksualność, balansując na skraju wulgarności.

Steampunk

Najnowszy trend mody, pochodzący z czasów fantasy, jest stylizowaną epoką wiktoriańską. Steampunk to gorsety ze skóry, nity, czapki z plisami, spódnice z koronki, nietypowe akcesoria podkreślające kierunek retro.

Styl punk rocka w ubraniach

Ten styl podbija modne konie, a najjaśniejszym jej przedstawicielem jest Vivienne Westwood, ubrana jak ona żyje. Jej główną różnicą jest pozornie źle wyobrażony obraz.

Czarna skórzana kurtka, uzupełniona golfem lub kobieca spódniczka, nosiona butami męskimi, powinna wyglądać szokująco i wyraźnie. Jest to idealna opcja, w której łatwo można odtworzyć kontrast między brutalnością a delikatnością, zbierając różne elementy szafy. Nieostrożny styl, charakteryzujący się całkowitą swobodą wyboru stroju, daje wiele korzyści tym, którzy znaleźli się w tym kierunku.

Modne elementy w postaci wyprofilowanych toreb skórzanych lub starych koszulek stworzą niezwykły obraz. Styl, w którym można eksperymentować, ułatwia wyróżnienie się wśród tłumu.

Styl Punk

Nowoczesny styl punkowy dla dziewcząt jest pozbawiony dawnej agresywności. Projektanci mody sugerują zapominanie o stereotypie, że odpowiada tylko rebeliantom. Dziś popularne są kurtki skórzane z nitymi i czaszkami, które łatwo mieszają się z damskimi sukienkami lub spódnicami. Stylowe sukienki z kurtek na suwak w kombinacji z krótkimi spodenkami i spodniami.

Jak mówią projektanci mody, swetry o najbardziej niezwykłych kształtach, nadające się do subkultury punkowej, rządzą piłką. I niezwykłe bluzy z napisami podkreślą tkliwość obrazu i wolność słowa.

Główne trendy

Nie można ignorować rozdartych dżinsów, które stały się ostentacyjną rzeczą w każdym sezonie. Zwolennicy stylu punkowego łączą je nie z łodziami, ale z butami męskimi na sznurowaniu. I, oczywiście, spódnice skórzane ustawiają dźwięk. Mogą być długie i bardzo krótkie, z lub bez frędzliny, a według wszystkich projektantów doświadczają drugiego urodzenia. A jeśli wybierzesz wąską spódnicę dla butów ze skóry o grubej podeszwie, będzie to ostatni akord w niewiarygodnie popularnym stylu punkowym.

Grunge – nie ma żadnych zasad

Po raz pierwszy projektant Marc Jacobs, zainspirowany twórczością Kurta Cobaina z Nirvany, pokazał na podium swoje kolekcje nowego, zwanego grungeem. Styl Punk spowodował tylko pogardę wśród znanych domów mody, ale popularność tej tendencji mówi sama za siebie.

Jedna z najbardziej prowokacyjnych trendów pozwala na wygląd niezwykle zblakły i jednocześnie modny. Rzeczy w tym stylu zaleca się kupować z drugiej ręki i kilka rozmiarów więcej, podobnie jak ubrania starszych braci lub sióstr.

Rozłożone koszulki lub wyblakłe koszulki, szaleństwo spodnie i odzieży wierzchniej od kogoś innego ramienia nadają pewien wdzięk obrazowi w stylu grunge. Wielowarstwowość rzeczy, które nie pasują do siebie, jest popularna. Ten kierunek oznacza brak jakichkolwiek zasad mody.

Technogeniczny romans steampunk

Warto zauważyć, że nie tylko muzyka i moda rozwija styl punkowy. We wnętrzu pomieszczeń można zrealizować najbardziej śmiałe i oryginalne pomysły kreatywne.

Najczęściej projektanci urządzają wnętrze z elementami w stylu steampunk, co pozwala na zastąpienie zwykłych rzeczy najbardziej dziwacznymi. Estetyka dobrej starej Anglii z funkcjami futuryzmu pomaga wnętrzu znaleźć wykończenie niezbędne do wykonania niezwykłego obrazu. Projektanci nawet nazywają specjalną barwą "romantyczność technogeniczną".

Prowokacyjny styl, który stał się niezależnym prądem, zasługuje na szacunek i miłość. Nieustannie rozwijając się, raz protestując przeciwko wszystkim zasadom społeczeństwa, a teraz nowa filozofia uczy cię znaleźć równowagę i przestrzegać praw stworzonych przez inne pokolenia.