669 Shares 8747 views

Krótka bajka. bajki Kryłowa, który są łatwe do nauczenia

Ivan Andreevich Kryłowa znacząca cyfra w rosyjskim literaturze klasycznej. Jednak należy zauważyć, nasz autor wie, jak i za granicą. Wielu rodziców, których dzieci są zapisani w szkole, często zastanawiam się: jak wybrać bajkę, które są łatwe do nauczenia? Nie jest tajemnicą, że chłopcy często jak zadania domowe są zaproszeni do nauki konkretnego tekstu. Wiele w tym samym czasie do troszczą się o to, co bajka jest najkrótsza? Aby znaleźć takie, wiele dzieci postanawiają ponownie przeczytać prawie całą kolekcję, która sama w sobie jest bardzo dobra. Ten artykuł wyjaśnia znaczenie najpopularniejszych bajek Iwana A. i daje rady jak poprawić literaturę domowe.

Dlatego teksty te są nadal aktualne?

Bez względu na to, ile czasu minęło od powstania tych oryginalnych dzieł rosyjskich klasyków, ich motywy pozostają popularne i w chwili obecnej. Po tym wszystkim, bez względu na wiek stoczni, problem, w rzeczywistości nie są takie same.

Fable gatunek w pracach Kryłowa zajmuje szczególne miejsce. Z małych i pouczających tekstach pisarz ujawnia moralne historia każdego człowieka ujawnia swój sens i znaczenie. Ponadto, w naszych czasach, to nie zaszkodzi czasami zatrzymać w czasie przełączania od codziennych trosk o zabawnych historii, zwłaszcza, że są one zawsze opiera się na ciekawym pomyśle.

Krótka bajka uczy holistyczne podejście do życia, otwarte dla dzieci i dorosłych szans, zdolność do tworzenia inny wygląd w codziennej rzeczywistości, która nas otacza.

„Ant i Grasshopper”

Wspaniała bajka chyba każdy dorosły znane dziecka. Jej istota polega na tym, że nie było w pobliżu Dragonfly i Ant. Jeśli pierwszy żyć jeden dzień, doceniając jedynie chwilę obecną, ten ostatni rozważnie pracował ciężko przygotowuje się do zimy i mrozów. Ant mądrość i jego ciężka praca i lenistwo jest przeciwny do gejowskiego życia, która jest Dragonfly. W rezultacie, pracowity jest zwycięzcą, a bezczynne zmuszeni poprosić go na noc.

Morał jest łatwe do zrozumienia: dużo ciężkiej pracy trzeba, aby osiągnąć ten cel, w przeciwnym razie można przejść bez dachu nad głową i jedzenie. Jeśli zdecydujesz Fable razem z dzieckiem, które są łatwe do opanowania, to ten tekst jest idealny do tego celu.

„Małpa i okulary”

Na początku narracji stwierdza, że małpa, główny bohater z bajek, w podeszłym wieku zachorował See. Ona sama nie wie jak rozwiązać ten problem, dlatego zacząłem słuchać opinii innych. Kosztem jakiegoś niesamowitego wysiłku w nogach nagle okulary. Ale tutaj jest problem: to jeszcze nie wie, jak z nich korzystać! Po serii nieudanych prób wykorzystujących punktów nie można znaleźć, a Monkey przerwał je, uderzając o ziemię.

Krótka bajka tak, nauczyć się akceptować różne okoliczności życia w sposób, w którym zaprezentują się do nas. Jeśli Monkey słusznie doszedł do rozwiązania sytuacji, wynik okazał się pozytywny. Ona powinna zebrać więcej informacji, aby spróbować wszystkie sztuczki i sposoby użycia okularów. Pokazała zniecierpliwienie i złość, za co został ukarany.

„The Swan, raka i szczupak”

Jeśli zapoznaje bajkę, które są łatwe do nauczenia, tekst można zauważyć, jak łatwo postrzegane przez ucho i dobrze pamiętał. Nic skomplikowanego tu historia jest czytać na jednym oddechu. Ponadto, jest na tyle małe objętości. Po kilku powtórzeniach dziecko będzie w stanie zapamiętać je na pamięć. Morał z tej bajki uczy nas, że we wszystkich przypadkach, które występują razem, konieczne jest osiągnięcie stanu jedności z partnerami.

Na każdym razie, jesteśmy przyjąć, ale jeśli w tym samym czasie wszyscy będą ciągnąć do siebie, aby osiągnąć harmonię i dobry wynik nie będzie działać. Dowiedz się tekst nie będzie trudne. Dzieci będą zachwycone. Dla najlepszego efektu zaleca się wystawić bajkę i grać swoją rolę. Jest już dokładnie nikt nie pozostanie obojętny!

„Lis i winogrona”

Ta historia jest znana wszystkim. Fox spojrzał na pożądanej delikatności, ale nie był w stanie dotrzeć do oddziału, aby je zdobyć. W końcu zdecydowała, że był „zielony”, ale dlatego, że nie jest potrzebne. Istotą bajki jest taki: gdy nie można osiągnąć kilka ważnych bramek dla siebie, często jest pomniejszane jego znaczenie. Że fox po osądzony, że nie stać jeść winogrona, zdewaluowało go w ogóle. Ta historia pokazuje dużą w stosunku do pożądanego celu i charakteru osoby , która chce, aby go osiągnąć. Do nauki mogą wziąć i tę bajkę.

Jak uczyć bajkę z dzieckiem?

Dzieci w szkole często prosił o pracy domowej, aby dowiedzieć się trochę tekstu Iwan Andriejewicz. Ponadto, biorąc pod uwagę żadnego szczególnego bajkę i prawo wybrać swój ulubiony. I to bardziej niż odpowiednie podejście! Przed osiedleniem się na jednego, dziecko ponownie przeczytać co najmniej kilka pouczające i zabawne historie.

Wielu rodziców zapytać jak wybrać bajkę, które są łatwe do nauczenia? Zacznij po prostu wprowadzić syna lub córkę z pracą tego pisarza. Opowiedz mi o to, że wiesz, że będzie lepiej niż ograniczony do czytania podręcznika i wyszukiwania informacji w Internecie. Podziel się swoimi doświadczeniami o tym, jak uczyć siebie bajki na pamięć ile to ekscytujące doświadczenie. Twoim celem jest dobro dziecka, obudzić w nim chęć do odkrywania najbardziej krótkich tekstów. Ale nawet jeśli dziecko nie wykazuje szczególnej gorliwości należy wybrać najbardziej odpowiedni dla niego bajkę i zapamiętywać.

W artykule przedstawiono, oczywiście, nie wszystkie bajki I. A. Krylova. Lista znacznie szerszy i razem stanowią dużą gruby tom. Ale nawet wśród tekstów prezentowanych tutaj można wybrać historię, która spodoba się najbardziej, i nauczyć się go. Najważniejsze z tym – nie zachęcać dziecko nie wymaga go opanować materiał tak szybko jak to możliwe, aby działać stopniowo, bez pośpiechu. Pamiętaj, że dzieci są najmniej skłonni do tego, co wydaje się nudne i nieciekawe.