328 Shares 9985 views

Lope de Degas "Fuente Ovejuna": podsumowanie

Dobry produkt może zmienić życie człowieka, pomóc mu widzieć świat innymi oczami. Ile z tych stworzeń ma w historii literatury?


Literatura w życiu człowieka

Literatura zajmuje poczesne miejsce w życiu każdego człowieka, i istnieje wiele powodów. Opowieści o książkach pozwalają zobaczyć świat z zewnątrz, aby zrozumieć, co inni ludzie myślą i co czują. Dzięki dobrej książki, ludzie mogą rozwijać się duchowo i moralnie, aby znaleźć jego oparcie. Często osoba czuje się samotny, bo nie znaleźć podobnie myślących wśród jego otoczenia, ale czytając książkę, uświadamia sobie, że wszyscy ludzie są różni, a każdy ma swój własny, unikalny świat wewnętrzny.

literatury hiszpańskiej

Hiszpański Literatura pojawiła się dopiero w XII wieku, kiedy zaczął się rozwijać język. Do tego czasu, w Hiszpanii, użyliśmy Łacińskiej. Cała historia literatury tego kraju można podzielić na 4 dużych okresów, z których każdy dał światu wspaniałą literaturę notatkę. Pierwszy okres charakteryzował się tym, że pisanie w języku hiszpańskim były jednym i tylko pierwsze nieśmiałe próby pojawiają. Drugi etap – kwitnie, erę Lope de Vega, Cervantes. Trzeci etap był spadek, a czwarty obiecuje odrodzenie literatury hiszpańskiej.

Znajomość autora

Lope de Vega – przedstawiciel Złoty Wiek Hiszpanii, dramaturga, powieściopisarza i poety. Napisał ponad 2000 sztuk, a tylko około 400 przetrwały nienaruszone. Chłopiec urodził się w rodzinie złota hafciarki. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie sztuką i. Już w 10 lat zadebiutował przekład tekstu literackiego. Lope de Vega wpisane na Uniwersytecie Alcala, i otrzymał wiele honoru dla swoich romansów. Pisarz był przekonany, że natura musi zawsze mieć pierwszeństwo przed art.

Uniwersytet został wydalony, i został zmuszony do opuszczenia Madryt przez 10 lat. Powodem była gorzka satyra na dziewczynę rodzinnym odrzucił go. Następnie pisarz powraca do kapitału dla nowej piękne panie. Wkrótce przeniósł się do Walencji, co stwarza szereg utworów literackich, aby wspierać finansowo swoją rodzinę. Dramatyczna rozkwitu twórczości nastąpił w okresie swego życia jako sekretarz księcia Alby. Jak Lope de Vega był sługą Inkwizycji, stracił dwie żony, a prawie wszystkie dzieci. Jego ostatnia miłość była 20-letnia dziewczynka, która śpiewał w wielu wierszach. Ostatnie lata były wypełnione ze Stwórcą osobistego dramatu.

Fuente Ovejuna

Dramat opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w małej miejscowości w Hiszpanii. Komandor Orderu przyjść do Mistrza z zamiarem opanowania zbuntowanych ludzi. Masters jest chłopak, który niedawno otrzymał tytuł od ojca. Dowódca Fernand Guzman proponuje swoją armię, a kapitan Rodrigo Giron bierze jego pomocy. Mieszkańcy Fuente Ovejuna z niecierpliwości w oczekiwaniu na odejście złego dowódcę, który ma złą reputację z powodu miłości do dziwnych kobiet. Nikt nie może zaprzeczyć, ze strachu przed odwetem. Ostatnio, dowódca Fernand Guzman prowadzi córkę burmistrza – Laurencia, który jest zakochany w prostym facetem.

Pan i władca był zwycięski, całkowicie ujarzmić buntowników. Fuente Ovejuna spełnia Fernand Guzman z prezentów, ale nie potrzeba niczego więcej niż Laurencia i jej przyjaciół. Czas mija, a Laurencia spełnia Guzman na potoku. Dowódca uzna, że jest to jego ostatnia szansa, i uparcie chce dostać swój własny. Jednak nie wie, że ukochany Laurencia – Frondoso, ich oglądanie. Chcąc chronić swoją dziewczynę, grozi Frondoso komandora broń i ukrywanie. Obrażony dowódca zapowiada brutalną zemstę za to upokorzenie. On przychodzi do ojca dziewczynki i domaga się, aby wysłać go do niego. Jednak burmistrz wyjaśnia miedzianego Guzman, że zwykli ludzie również mają zaszczyt. Tymczasem król Kastylii uznaje stłumienie oporu Pan i władca, i widzi pewne zagrożenie w tym. Aby zrozumieć, nazywa je do siebie. Tylko ten fakt zapisuje biednych chłopów z gwałtownością zły tyran. Podczas nieobecności Ferdynanda Guzman, Laurencia i Frondoso grać ślubu. W samym środku wydarzeń powrócił upokorzony niepowodzenia militarne i zapamiętywanie błędów przeszłości dowódca i mówi doskonalić Frondoso w więzieniu. Laurencia podjęte również w areszcie, bo odważył się chronić kogoś bliskiego. Fuente Ovejuna zbiera Rada, na których opinie są podzielone: niektórzy nie są gotowi do zamieszek, ale ktoś łaknie sprawiedliwości. Na spotkaniu z ośrodków rozczochrany Laurencia, opisując tortur i znęcania się, że przetrwał, a Frondoso wkrótce zostać zabity. Staje się to ostatnia kropla, a ludzie mówią do siebie Guzmán. Wściekły tłum po prostu depcze dowódcy, którzy nawet nie mają czasu, aby odzyskać.

Zdając sobie sprawę, nie da się uniknąć, że odpowiedzialność osób decyduje się odpowiedzieć na pytania sędziego w ten sam sposób: dowódca zginął Fuente Ovejuna. Sędzia mocno kwestionowane wszystkich podejrzanych i stłoczonych w więzieniach, nie oszczędzając kobiet i dzieci. Jednak chłopi nie przyznaję. Pisali do króla wszystkich zastraszanie byłego dowódcy, i że są podekscytowani i gotowe do zamieszkania pod ukochanego króla. Nie będąc w stanie udowodnić czyjąś winę, król Kastylii wybacza rolników, i trwa do wioski pod własnym kierownictwem.

Tło historyczne książki

Nie jest tajemnicą, że dramat „Fuente Ovejuna”, której streszczenie zostało omówione powyżej, został napisany na podstawie prawdziwych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w 1476 roku, aby być w Hiszpanii. Lope de Vega w pełni zachowuje wszystkie szczegóły, nazwiska, miejsca i postacie. Bunt mieszkańców naprawdę wydarzyło się w miejscowości klucza owiec i został wysłany do dowódcy zakonu Calatrava Fernan Gomez de Guzman. Jednak historyczna kronika uważa ten incydent jako brutalny zamieszek niewdzięcznych ludzi, którzy odważyli się podnieść rękę przeciw wspaniałomyślnej linijki. Pisarz uważa również całą sytuację, jak to naprawdę było – płace zastraszania i przemocy. Historia korzeni „Fuente Ovejuna” leżą w sytuacji politycznej w Hiszpanii.

Hiszpania w tym czasie było bardzo charakterystyczne dla feudalnej tyranii, co znalazło odzwierciedlenie w twórczości wielu pisarzy. Dramat Lope de Vega w „Fuente Ovejuna”, której streszczenie zostało omówione powyżej, jest tylko jedna iskra, co świadczy o okrucieństwach panów feudalnych w Hiszpanii cierpią z powodu samowoli.

Fuente Ovejuna: analiza produktu

Dla Lope de Vega została uznana za idealny związek monarchy i ludzi, którzy go kochają i cenią. Pisarz nadaje monarchię nieruchomości w Hiszpanii, ale uważał, że prawa każdej klasie muszą być jasno zdefiniowane. Można powiedzieć, że de Vega założyli anty-feudalny, a problem w Hiszpanii jest bardzo zaniepokojony. Jednakże, jeśli zrozumiał utopijny charakter jego świata? Studiując inne jego prace można zobaczyć, że zdał sobie sprawę, jak daleko od prawdziwego feudalnym Hiszpanii.

Główne pytania, Lope de Vega umieścić w pracy „Fuente Ovejuna” – brzmi: „Co by było, gdyby sprawca został znaleziony” i rzeczywiście, jak daleko poszły jałmużnę króla Kastylii i „Co by się stało, gdyby dowódca uciekł?” zrobi? Autor nie odpowiedzieć na pytanie, ale po prostu podkreśla, że jest to warte rozważenia.

obraz Laurencia

Dramat Lope de Vega w „Fuente Ovejuna” byłoby niemożliwe bez głównego bohatera żeńskiej – Laurencia. Autor uważa, że rola kobiety zawsze powinny być jasne. Dlatego Laurnesiya – umyślne i piękna dziewczyna. To należy do prostych chłopów, ale jest córką burmistrza, który daje jej prawo być uważana za szlachetny panieńskie. Że podnosi wszystkich mieszkańców do buntu przeciwko okrutnej dowódcy. Laurencia ma honor i odwagę, tak jak wiele razy odmówił natrętne i bezczelny komandora Fernand Guzman, który próbował uzyskać jej przebiegły układ, moc i dary. W pracach obrazu Lope de Vega w wyidealizowanych chłop jest zawsze trochę jak myślał byli strażnikami tradycji i obyczajów.

Laurencia obraz nie jest bardzo prawdziwe, jak to zostało opisane przez dobra, piękna, odważny, inteligentny i szlachetny. Ta kombinacja cech wspólnych dla niezbyt prostą wiejską dziewczyną. Jest mało prawdopodobne, że prawdziwy rolnik mógł pochwalić się wielkim umyśle i podnieść całą wioskę do buntu przeciwko władzy, że człowiek. Niemniej jednak, „Fuente Ovejuna”, historia jest wciąż intrygujące dotyka struny duszy ludzkiej jest postać kobieca – odważny, buntowniczy i rodzaju.

aktualność

Znaczenie „Fuente Ovejuna” Dzisiaj jest znacząca, ponieważ kwestia stosunków władzy i zwykłych ludzi są zawsze otwarte. Zewnętrznie, sytuacja uległa zmianie, ale istota pozostaje ta sama. Zmienione metody „przemoc” i kontroli, ale jest daleki od współczesnych władców dawnych wstępnych zdjęć swoich?

Inne prace autora

Inne prace autora również jasno pokazują jego nastrój wobec systemu feudalnego. Chłopi pisarz uważa wskaźnik ogólnego ducha kraju i moralności. We wszystkich pracach autora obrazu, nawet najbardziej nieistotne bohater chłop zawsze rysuje jaśniejsze i cieplejsze niż obraz jakiegokolwiek króla lub władcy. Lope de Vega (takie jak „Stars of Seville”) pokazują swoje głębokie zaniepokojenie stanem politycznym i społecznym kraju.