269 Shares 8262 views

Wakacje w maju w Chinach. 01 maja świętem w Chinach? 09 maja świętem w Chinach?

Mieszkańcy Chin są jednymi z najbardziej pracowitych w świecie. A w rzeczywistości są one w stanie pracować od świtu do zmierzchu. Ale w serii stresującej codzienności zawsze jest przerwa. Teraz, w roku – 115 dni w tygodniu.

Duże i rutyna

Nadrzędnym wakacje – edukacja chiński. Potem przychodzi Nowy Rok, Święto Latarni, Dragon Boat Festival to także, a Mid-Autumn Festival. Chińczycy naprawdę ich czcić. Najistotniejszą z nich spoczywają na długi czas, aż do tygodnia.

I w pewnym pracę w weekendy nigdy nie ustaje. Chociaż są one w kalendarzu jest również podkreślone w innym kolorze, a także świąt w Chinach w maju. Ten Days Arbor i dzieci, a także fundamentem Komunistycznej Partii Chin. Dodaj profesjonalny – dziennikarze, nauczyciele, pielęgniarki. I w Festiwalu Lantern, nawiasem mówiąc, chodzić najbardziej. Po tym wszystkim, jest on umieszczony w kalendarzu, który stopniowo zamienia się w obchody Nowego Roku.

Case – czas zabawy – godzina

O ciężkiej pracy chińskich legend. I to jest jeden z warunków, o tym, że w ostatnich latach kraj ten jest po prostu niesamowite w bardzo szybkim tempie rozwoju gospodarki. Na przykład, w ciągu zaledwie trzydziestu lat niepozornej wiosce rybaków Shenzhen, który jest w pobliżu Hongkongu (na południu), została przekształcona w metropolii! Tak, nawet w głównym centrum światowego planu produkcyjnego.

Przy tak dużej ilości pracy chińskich robotników i pracowników, co do zasady, są tylko 5-15 dni świąt prawnych. Dlatego święto narodowe – dodatkowa szansa na relaks i podróży.

Nadal konieczne jest rozważenie, że w niektórych pracach weekendu jest dozwolone tylko pół dnia. Następnie – w ich domach. Więc nie jest to dużo radości …

Oto przykład: W dniu 4 maja (Dzień Młodzieży) chłopcy i dziewczęta w szkołach i na uniwersytetach nie uczą się w drugiej połowie postawić im wyjście. I służyć w armii w dniu 1 sierpnia, jako część dnia może spędzić jak chcą. Ten dzień Wyzwoleńczej Armii Chin. I kobiet na 8 marca wydany wcześniej pracę dokładnie MMV.

miasto przekształcone

W tym czasie, choć krótki, ale nadal szczególnych dni, w tym przy okazji świąt w maju w Chinach, bardzo znacznie wraz ze wzrostem ruchu. Wydawać by się mogło, powinno być odwrotnie. Ale musimy pamiętać, że, po pierwsze, mieszkańcy aktywnie wysyłane na różne wycieczki. A popyt nie słabnie.

Po drugie, chińskie stałych mieszkańców w województwie, ale działa w dużych miastach, święta przychodzą do swoich domów, aby spędzić wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Następnie, proces jest odwrócony. Teraz autobusy pęd ludzi do miejsca stałego zatrudnienia.

Krótki, ale zabawa

Można zapytać: „Co to za święta w maju w Chinach” To jest długi weekend.

Przede wszystkim, 1 maja święto w Chinach – Święto Pracy. Krótki odpoczynek, tylko jeden dzień. Ale wydawać, że zabawa. Raz został przydzielony do chodzić jak przez cały tydzień. Jednak następnie wyciąć długość wypoczynku. Jednak dodany do nowej listy. Tu i Dragon Boat Festival i Mid-Autumn Festival, a dzień pamięci o zmarłych. Oczywiście, całkowita ilość produkcji wzrosła. I ludzie zaczęli się zrelaksować, jeśli nie bardziej za każdym razem, ale często.

Więc wiesz już, w dniu 1 maja, święto w Chinach dedykowane do pracy. I to zazwyczaj idzie? Na spotkaniach z wystąpień są liderami partii, szefów przedsiębiorstw. Następnie nagrodzić najlepszych czołowi pracowników. A na przekąskę – koncert galowy.

Turyści złapać rabaty!

To nie jest powieść. Od dawna zwyczajem, że w przeddzień jak zacząć święta w maju w Chinach, prawie wszystkie biura podróży publikowania wykazów lokalnych atrakcji. Dlaczego? Ale dlatego, że ich wizyta w święta będzie kosztować chcąc tańsze. Oszczędności – około 20 proc.

I zaczyna wręcz promocyjny maraton. Nie tylko, że podejmuje on udział we wszystkich prowincjach kraju. Zbyt wiele osób chce skorzystać z tych świadczeń, a dostać, na przykład Muzeum chińskiej. Lub cieszyć się Park Narodowy Lushan. Spójrz na Wuyi Mountain. A niektórzy ludzie chętnie wejść do groty jaskini Yungang Grottoes w Shanxi. Po tym wszystkim, to jest prawie nic!

Organizatorami tej pielgrzymki z góry rozważa sytuację, jaka może powstać jest 1 maja. Co święto w Chinach w tym dniu, każdy wie. I aby uniknąć tłumów, splątanie, niezadowolenie, wiele biur podróży z wyprzedzeniem, aby ogłosić zniżki na wstęp. Ostrzegają, że przyjdzie w odpowiednim czasie, jeśli nie chcesz dostać się do długiej linii. Tak często robi, na przykład, Jiuzhaigou – Park Narodowy – lub Qin Shi Huang – mauzoleum.

Jednak wieczne grumbler zawsze znaleźć coś na co narzekać. I pisać skargi. Załóżmy taki: na liście muzeów, które będą pracować przy niższych kosztach biletów, są te miejsca i obiekty, z których mało kto słyszał i wiem. Pójść nie tak interesujące. Ale najbardziej popularnych punktów turystycznych, wręcz przeciwnie, podniesieniem ich ceny są bardzo wysokie. A ponieważ znaczne oszczędności podczas święta zaczynają się w Chinach w maju, nie działa.

Koszyk – ulubiona rzecz

I kupcy też nie śpi. A oni rzucają się w pośród ludzkiej próżności, gdy święta rozpoczynają się w maju w Chinach. To wielka szansa, aby uzyskać dobry wynik. A ludzie, dzięki wciąż aktywnym reklamy, spełnione te dni, zmieść wszystko z półek. Szczególny popyt jest, jak zwykle, elektroniki i urządzeń.

A prawdziwi giganci tego rynku wymyślanie nowych sposobów, aby przyciągnąć miłośników zakupów do swoich sklepach. Tu wiele propozycji, plus specjalnych zniżek, jak zawsze, bardzo popularnego iPhone i iPad, w najnowszej wersji telewizory, klimatyzatory dla domu, na pewno supernowych lodówki, pralki itp

Dżemy prawie nigdy nie zdarza

I zrobić wakacje w maju w Chinach, a inna przyczyna weekendu zwiększył prowadzenie transportu. I to jest zrozumiałe. Wielu mieszkańców nie przeszkadza, aby zobaczyć rodzinę lub po prostu odejść z domu na zmianę. A państwo będzie im sprostać. Tak, po wszystkim szczęśliwy wiadomości, że droga płatna nie będzie pobierana z transportem małych rozmiarów.

Oczywiście, ludzie rozumieją, że jest to ryzyko utknięcie na stałe taki drogi. Ale władze miejskie w Pekinie należy rozważyć wszystkie możliwe. Gotowych do prognozy zatory uliczne. Przygotowany program wszystkich możliwych wariantów objazd tych obszarów problemowych. A sytuacja nie była katastrofalna.

Wraz z innymi krajami

Niedawno chiński kalendarz dodany kolejny dzień czerwone litery. Od teraz na 9 maja wakacje w Chinach, podobnie jak w Europie. Mieszkańcy mówią, że czczą go. To całkowite zwycięstwo w II wojnie światowej. Dla nich to jest symbolem męstwa i odwagi ludzi.

W Pekinie i innych miastach są różne imprezy. W stolicy – parady. Wiele zegarek na ekranie telewizora. Oraz w Centrum Kultury Rosyjskiej – spotkanie dla weteranów, którzy walczyli u boku żołnierzy rosyjskich. Następnie – „okrągły stół”. Przypomnijmy wydarzeń historycznych. I wszystkie rozmowy po Prezesa Narodowego Towarzystwa weteranów, że dla nich, jak dla całego świata, jest to ważny dzień. Bo oni też walczyli przeciwko nazistom i dlatego wygrał.

I w końcu – zawsze koncert.

Jest to szczególnie interesujące, aby odwiedzić w tym kwartale w chińskiej stolicy, gdzie ludzie żyją rosyjscy. Tu kończy obchody specjalnego programu nocnego, który po uroczystości kontynuowano aż do rana.