455 Shares 4036 views

Rdzennej ludności Krasnojarsk Territory i tradycji

Rosja – cudowny kraj! Gdzie indziej na tak rozległym obszarze jest domem dla wielu różnych narodowości, z których każdy ma swoją własną kulturę, tradycję, religię i perspektyw na życie? Szczególnie interesująca sytuacja demograficzna w Federal District syberyjskiego Federacji Rosyjskiej. To właśnie na tych terenach zamieszkanych przez ludzi terytorium Krasnojarska, które obejmują nie tylko rosyjskim, Ukraińcy, Białorusini, ale także Chuvash, Dolgan, Evenki, i wiele innych.


statystyka

W czasach sowieckich, władze podjęły szereg działań mających na szeroką skalę przymusowych przesiedleń i mieszania narodów. Wszystko to doprowadziło do tego, co niektórzy wyjątkowy naród stracił swoją tożsamość.

Krasnojarsku regionu, niestety, taki los nie oszczędził. Jednak, według spisu, najliczniejsze narody regionu Krasnojarsk nadal istnieją do dziś. Wpływ władz, jak również programów rządowych mających na celu ochronę i przywrócenie tradycji miejscowej ludności, przyczyniają się do pozytywnych zmian i dalszego rozwoju społeczności z unikalnym dziedzictwem i tradycją pokoleń.

Kto tu jest?

Co ludzie zamieszkują terytorium Krasnojarsk? Odpowiedź na to pytanie czytelnik może chcą usłyszeć go na rdzennej ludności, która mieszka w okolicy od wieków.

Najwybitniejsi przedstawiciele są Nganasan, Dolgan, Chanty oraz Enets Evenki. Istnieje nawet kilkunastu różnych narodowości mieszkających na północy, a oni – rdzenna ludność Krasnojarsk Territory. Niestety, wiele z ich tradycji, dziedzictwa kulturowego zapomniane. Gen. małe grupy etniczne zniknął we współczesnym świecie, przyswojone. Nie jest to zaskakujące, ponieważ życie w tundrze jest bardzo skomplikowany, a nowoczesna technologia znacznie ułatwia, ale trzeba przejść powoduje przemieszczenie rdzennej kultury, nieporównywalne z żadnym innym.

Mama wokół głowy

Wszystkie narody, którzy zamieszkują terytorium Krasnojarsk, niezwykle ekscytujące, a każdy z nich ma swoje odrębne tradycje. Najliczniejszą obejmują Dolgan. Być może ich najwyższa możliwa liczba zachować wiele starożytnych tradycji do dnia dzisiejszego. Oczywiście, wielu z nich są czysto symboliczne, ale nie są one zapomniane i są stosowane w domach.

Tak więc, głowa rodziny jest uważana za najbardziej starszy kobieta w domu, opiekun paleniska, pielęgniarka. Według kobiety – prawie, że nie ma prawa do nieposłuszeństwa jednego. Wybrany na czele najbardziej reprezentatywnych mądry, niby wszystko w życiu.

Rdzennej ludności regionu Krasnojarsk zarabiają na życie przez polowanie, rybołówstwo i zbieranie. Ciężka praca, że ludzie musieli zrobić, aby nakarmić siebie i swoje rodziny, opracowała nawyku dzielenia wydobywany z krewnymi i sąsiadami. I to było regułą, że Brooks żadnych wyjątków. Dziś będzie dzielić jutro ktoś będzie cię leczyć. Jedyną rzeczą, która zawsze pozostawała w posiadaniu tej samej rodziny, to futro, które mogą być wymieniane na deficytowych produktów od kupców odwiedzających.

Adoracja wszechświata

Ludy terytorium Krasnojarska i tradycji powstały w różny sposób, wiele z nich w zależności od stylu życia i pewnych stylów życia. Bardzo charakterystyczne są zwyczaje i Chanty Mansyjsku.

Ich czci stosunek do natury w naszych czasach wydaje się dziwaczne i taką cześć. Na przykład norma był podział okolic udostępnić. Wśród tych były obszary, na których nie wolno było postawić stopę bez poświęcenia.

Takie działania są towarzyszył szereg rytuałów, w tym oferty, modlitwy, czasami było na tyle „aby umieścić na buty.” Tradycyjne, znane buty w tamtych czasach nie było, a jego stopy były mocowane kawałki kory, dlatego nie chroni stopę od ziemi, ale wręcz przeciwnie – charakter interwencji człowieka.

Ponadto, te narody terytorium Krasnojarska we własnym pokarmowym zwierząt i ptaków. Crow, który głównie uważane zwiastunem kłopotów i kłopotów, to uważa się za pani wiosny. Jest to związane z pojawieniem się na ciepło, dobrego samopoczucia i płodności.

Tradycyjnie, podczas przybycia wrony obchodzone święto. Chodziło tylko żeńską połowę populacji. Podczas uroczystości dziewczęta gotowane owsiankę na specjalnej receptury. Wszystkie działania towarzyszył śpiew pieśni i tańca.

Istnieje wiele nauczyć

Ludy terytorium Krasnojarska i tradycje są w stanie krytycznym, niektóre z nich – na skraju wyginięcia. Enty, istnieją tylko dwieście! Nieco liczniejsze niż Evens. Były wspaniałe z niepokojem odnoszą się do tradycji, co daje nadzieję na przyszłość.

Osoby te stosowane do życia w zgodzie z naturą, wielbi ją i szanować ją. Mądrość i odpowiedzialne podejście do środowiska wyrażoną w tradycji, której naruszenie jest obarczona kłopotów i smutku w rodzinie. Najczęściej tradycyjne wierzenia są opisane w licznych zakazów. Na przykład, entsam nie może krzyczeć, żeby nie obudzić ostre zapachy, niemożliwe jest, aby rzucać kamieniami do wody, a nawet zabijać zwierzęta dla zabawy. tylko polowanie trzeba zapewnić sobie jedzenie.

Oczywista nawyki pokoleń, a podczas uroczystości związanych z ważnymi wydarzeniami w życiu człowieka. Może to być ślub, narodziny pogrzeb dziecka. Tak więc, gdy małżeństwo zostaje zawarte, posag żony wyjąć z obudowy, tak aby nikt nie miał żadnych wątpliwości co do jego wkład do ogólnego „budżet”.

Liberty lub wolności uzasadnione?

Kilka ludy zamieszkujące terytorium Krasnojarsku, specjalny, ale chyba jeden z najbardziej zaskakujące – to Nganasan. Obecny darmowy sposób życia dla osób w podeszłym wieku wydaje się bluźnierstwem, wulgarnych. Szczególnie niezwykłe tradycyjny pogląd na niektóre z pytań z tego narodu.

Nganasans bardzo zaszczycony wartości rodzinnych, po małżeństwo jest obowiązany zachować parę cudzołóstwo. Ale przed ślubem są dopuszczalne wiele „figle”. Ona ma prawo żyć z chłopakiem lubił. Wymieniają prezenty i są obecnie uważane za parę. Może ona wynieść do małżeństwa, do prostego oddzielenia i mogą zakończyć nieślubne dziecko. Uznał za normalne, ponieważ stosunek dzieci w północnych ludzi specjalnego. Dziecko, którego córka urodziła bez żonaty, ma rodziców i wychowany jako swój własny.

Bardzo ciekawe tradycje związane z wyjazdem do innego świata. Wieczna zmarzlina nie pozwala pochować zmarłego w grobie. Ciało jest zawieszony na drzewie lub umieścić na specjalnej platformie. W tym przypadku, zmarły „zabiera” ze wszystkich nabytych nieruchomości, a nie tylko osobiste, ale także to, co zrobił dla dzieci w drugiej połowie.

Rola rządu w życiu rdzennych mieszkańców

Przez cały czas, moc był zainteresowany tym, co ludzie zamieszkują terytorium Krasnojarsk, a to przejawia się na różne sposoby.

Jeśli ubiegłego wieku wyraźnie pokazał, jak łatwo jest zniszczyć tożsamość narodową, w tym wieku, jeśli nie stracił stara się mnożyć, a następnie przywrócić i zachować.

Do mniejszości terytorium Krasnojarska tam i nie zapomnieć o swoich korzeniach, jest wsparcie rządu dla społeczności i jednostek, są identyfikowane jako przedstawicieli mniejszości etnicznych od roku 2000.

Podaruj sobie i nazywa Dolgan i Evenk lub Hunt stał się rentowny i popularne. Ale taki proces można zaobserwować znaczącą wadę. Chciałbym wszystkim, co pozostało z tradycyjną i typową, był nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy.