689 Shares 2434 views

Witebsk, Cathedral of St. Barbara: Historia i zdjęcia

Białoruś jest niesamowity i wyjątkowy kościół katolicki (Witebsk). Katedra św Barbary w swojej historii przeszła wiele testów i doświadczył wiele zniszczeń, co czyni go jeszcze bardziej majestatyczny i patyków. Do tej pory, ta świątynia jest uważana za jedną z głównych atrakcji miasta, a niemal wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają tu na wycieczkę, rozpocząć inspekcję z tego miejsca.


Podróż w przeszłość

Jak zachowanych zapisów miasta, został zbudowany z powrotem w 1785 roku, to kościół (Witebsk). Katedra św Barbary (jego historia jest bardzo interesująca) powstał jako pierwszy na cmentarzu kościoła katolickiego w sprawie dawstwa miejscowej szlachty. Po pewnym czasie w pobliżu budynku znajdował się mały dom z katolickim księdzem i kaplica wybudowana na pieniądze z tutka Witebsku. Zatem, katedra, wzniesiona na cześć sławnego męczennika i patrona nagłej śmierci, stał się parafialnym.

Świątynia ta stała się bardzo popularna wśród miejscowej ludności pobożnych, aw sto lat było pojawienie się około dwóch tysięcy osób, choć Cathedral of St. Barbara (Witebsk) mogła pomieścić tylko sto pięćdziesiąt parafian. Dlatego zdecydowano się na budowę nowej i bardziej przestronny budynek.

Druga struktura

Przedsięwzięcie zaangażowany budowę słynnego inżyniera i architekta B. Piotrowski. Zgodnie z jego ideą, nowy kościół miał być wykonany z kamienia, drewna, a nie to, co było dawniej Kościół katolicki (Witebsk). Katedra św Barbary w odnowionej formie został otwarty dla parafian w grudniu 1885 roku, w przeddzień wielkiego katolickiego wakacjach Bożego Narodzenia.

Wszyscy mieszkańcy miasta są teraz w stanie odwiedzić majestatyczną katedrę, która różniła się radykalnie od poprzedniego budynku. Jako takie, kościół stał aż do 1935 roku, dopóki nie został zamknięty, jak również wiele innych budynków sakralnych, na rozkaz rządu radzieckiego. Niemal wszystkie kościoły zostały splądrowane, jak w tych latach przeżywał swój kulturalny upadek miasta Witebska. Katedra św Barbary (Białoruś), niestety, czekał ten sam los, a budynek był używany do przechowywania nawozów.

Nie oszczędzono piękną Świątynię i II wojnę światową. Podczas walk, kościół został zniszczony prawie wszystko, szczególnie dotknięte jego wieże. W okresie powojennym do zakładów pracy naprawa też nikt nie był w pośpiechu, aby rozpocząć.

odbudowa budynków

Dopiero w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, lokalne władze miejskie podjęły decyzję, że konieczne jest, aby przywrócić Kościół katolicki (Witebsk). Katedra św początkowo chciał przerobić pomieszczenie przeznaczone dla rozrywki. Ku uciesze zgromadzenia, plany te się nie sprawdziły, a kościół wzrosła z popiołów, by stać się znowu działanie przychodzi.

W 1993 roku, w kościele nie było to bardzo ważne wydarzenie dla niego – on został ponownie zapalona przez arcybiskupa liczne prośby katolików.

wygląd

Do tej pory jeden z najpiękniejszych starych budynków w mieście jest uważane za Kościół katolicki (Witebsk). Katedra św Barbary, którego architektura została uznana jako unikatowy tworzenia białoruskiej architektury, nie można nazwać zwykłą i zwyczajne Kościół. Jej budynek łączy w sobie dwie z najlepszym stylu czasu: neogotycki i neoromantyzmem.

Ten budynek jest kościół krzyż kopułą z czerwonej cegły z dwiema wieżami piętrowym na jego elewacji. Budynek jest podzielony na przejściach za pomocą czterech wielkich filarach i półkolisty projekt uzupełnia dodatek.

Okna świątyni są różnej wielkości i kształtu łuku. Cały Kościół jest ozdobiony różnych zewnętrznych elementów architektonicznych stworzonych z oryginalnego muru i jego okręgu z pięknymi bramami.

Każdy, kto widział ten budynek, mówią, że bardzo uroczysty i monumentalny wygląda Kościół katolicki (Witebsk). Cathedral of St. Barbara, zdjęcie obok niego – że bezpośredni dowód, że wtapia się w tkankę miejską.

Wystrój

Struktura ta jest naprawdę wyjątkowy budynek, między innymi licznych zabytków architektonicznych w ostatnich latach nie tylko ze względu na jego wspaniały i piękny wygląd zewnętrzny, dekoracja jego terenie jest bardzo imponujący zarówno turystów i mieszkańców.

Hit wnętrza, ołtarze w rzymskim stylu gotyckim i malowanie wszystkich tych, którzy wybierają się z wizytą do Kościoła katolickiego (Witebsk). Katedra św każdą niedzielę nadal zbiera swoich parafian na majestatyczne koncerty muzyki organowej, odbywających się pod patronatem miejscowej filharmonii. Te melodie uspokoić serca ludzi, a oni przywołują ciepłe myśli o czymś dobrym i jasnym. Również przyjemna atmosfera pomaga stworzyć wiele światła i piękne żyrandole oświetlające teren świątyni.

informacje ogólne

Ci, którzy zdecydują się odwiedzić Kościół katolicki, warto wiedzieć, że znajduje się w mieście Witebsku, Leningradzie ulicy, dom 27. Teraz w tym opatem świątyni Michael Ermashkevich działa. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć również na ten numer telefonu: +375 (0212) 35-32-61. Aby dostać się do tej konstrukcji może być na dowolnym transportu publicznego kursującego z powrotem Połock na rynku, lub spacerem od stacji kolejowej / PKP.

Jeśli masz chęć spotkać się po wizycie w katedrze bardziej szczegółowo w życiu kulturalnym białoruskiego miasta, można odwiedzić inne atrakcje znajdują się w odległości spaceru od świątyni. Na przykład, obok niego jest inna katedra – St. Euphrosyne i jest to piękny budynek stacji kolejowej.

Fani sztuki będą mogli ocenić prawdziwą wycieczkę do muzeum artysty Marca Chagalla. Oczywiście, Witebsk wciąż warte odwiedzenia, a także w celu zapoznania się z licznymi kościołami, kościoły i świątynie, których biografia jest głęboko zakorzenione w historii.