282 Shares 2063 views

Choroby Psychologia

Wszystkie choroby – z nerwów – mówią, a lekarze za zgodą większości wszyscy zgadzają się. Na przykład, obecnie ustalono, że dla każdej choroby o 50% w zależności od czynników psychologicznych.


Choroba jako ucieczki

Zdarza się także, że wewnętrzny konflikt psychologiczny wywołuje chorobę. Jeśli, powiedzmy, człowiek przez długi czas nie rozwiązać najpilniejsze problemy, mogą objawiać się na poziomie fizycznym w postaci jakichkolwiek dolegliwości. Wyobraźmy sobie sytuację, w której ktoś nie robi swoją pracę i nic nie może na to poradzić. Ale przyznaję, nawet sobie nie jest łatwe. I wtedy znikąd istnieją powody do tego bezsilności w postaci bólów głowy, wysokie ciśnienie krwi, serca i innych dolegliwości. Choroba staje się brak usprawiedliwienia. Ponieważ podświadomość ratuje nas od nieznośnych poczucia bezradności i bezwartościowości. W rezultacie, człowiek zaczyna działać na lekarzy, poświęca się swojej choroby, zamiast szukać nowej pracy lub dalszego kształcenia.

Nie tylko uczucia

Każdy stan umysłu – to nie tylko psychologiczne, ale również biochemii. Na przykład, depresja – to bóle głowy, osłabienie, zmęczenie, a inoga i bóle pleców. Fakt, że przeżywa negatywne uczucia osoby nie tylko psychicznego, ale także wysiłek fizyczny. I do długotrwałego wysiłku fizycznego powinny być choroba ciała, takich jak ból pleców.

O roli motywacji

stan psychiczny wpływa nie tylko na rozwój choroby, ale także w procesie leczenia i powrotu do zdrowia. Na przykład, jeśli odzysk oznacza dla osoby, aby powrócić do znienawidzonej pracy i innych problemów życia, jest on raczej nie chce puścić jego choroby. Ale jeśli człowiek walczy o siebie, organizm zaczyna mu pomóc. Od dawna wiadomo, że w krwi pacjentów, którzy aktywnie są związane z ich leczeniem, wytwarzają substancje, które wzmacniają układ odpornościowy.
Dlatego terapeuci i psychologowie próbują przywrócić do życia nawet najcięższych przypadkach i podniesienie ich motywacji do leczenia. W takich przypadkach, udział pacjenta w ich własnej opieki i współpracy z lekarzem promuje szybki powrót do zdrowia.