851 Shares 3027 views

Wnioski z myślnikiem: przykłady. Kreska w złożonym zdaniu

znaki interpunkcyjne odgrywają dużą rolę w języku rosyjskim. Zauważono również, F. Buslaev, wskazując, że przyczyniają się do jasności myślenia. Każdy zna frazę z bajki „Dwanaście miesięcy”: „Eats, blogi”. Jest to wyraźny przykład tego, jak znaki interpunkcyjne może zmienić sens zdania.


Interpunkcyjny sformatowany tekst, jest zawsze wyzwaniem. Jest to szczególnie trudne inscenizacji kreskę w propozycjach, zarówno proste i złożone. Tłumaczy to polisemii i różnymi funkcjami znak interpunkcyjny. Ponadto, w niektórych przypadkach, jest on identyfikowany z średnikiem.

Rola kreską w zdaniach

Gramatyka rosyjska dzieli wszystkie znaki interpunkcyjne na zwolnieniu, segregowania i dzielenia. Ponadto, mogą one być jedno-i dwuosobowe.

Oddzielenie myślnik jest między podmiotu i orzeczenia, jednolitych członków i uogólniając słów w prostych zdaniach i pomiędzy częściami kompleksu: conjunctionless, niekiedy z połączenia związków. Wyróżnia się jako para używany znak z otworem aplikacje i wzory przekładek. Inny (dodatkowy) funkcją myślnika – opierając się na literę oferuje bezpośrednie wypowiedzi i dialogów. W ten sposób można określić kolejność działań w formułowaniu tego znaku interpunkcyjnym: Zapamiętaj regułę i określić rolę myślnik w zdaniu. Takie podejście pomoże napisać celowo i uniknąć błędów interpunkcyjnych.

Dash między podmiotu i orzeczenia

Najsłynniejsze produkcje powszechnie uważane interpunkcyjny – w podstawy gramatyki. Jego rola w tym przypadku wynosi zastąpienie brakującej części orzeczenia, zwykle nominalnej. Stąd kreska ustalania warunków w tym przypadku. Propozycja „z zastrzeżeniem kreska czasownika” odpowiadać będzie jednym ze schematów:

 • rzeczownik – rzeczownik (zarówno w mianowniku): „Syberia – zdecydowana i bogatym regionem Rosji”;
 • bezokolicznik – bezokolicznik: „Nauka – ciągle działa”;
 • rzeczownik – bezokolicznik lub bezokolicznik – rzeczownik: „Czy dobry – prawa moralnego życia ludzi”;
 • cyfra – cyfra „Pięć-sześć – trzydzieści".

Przed tym słowem, to znaczy, że to jest zawsze umieścić myślnik: „pomagając starszych – oznaką dobrego wychowania” Inny możliwy przypadek: bezokolicznik – przysłówek ze znaczeniem (lub poszukiwanego wyrazu) państwa, ale tylko wtedy, gdy istnieje logiczne przerwa między podmiotem i orzeczeniem: „Nie wiem, zasady przechodzenia przez jezdnię – niebezpieczny dla życia”

opona niepotrzebny

Należy również być dobrze wiedzieć, kiedy znak interpunkcyjny między podmiotem i orzeczeniem nie jest przypisany. W takich przypadkach często jest dozwolone błędy interpunkcyjne, które nie zawsze są wyjaśnione przez zwykłego zaniedbania. Oto zasady zapisane gramatyki rosyjskiej:

 • Temat – osobiste zaimek, czasownik – rzeczownik;
 • od głównych elementów wyrażone nominalnej część mowy, za pomocą ujemnego cząstek nie lub związki, jak, na przykład, JAK podobne;
 • czasownik – przymiotnik, zazwyczaj w postaci kapsułek.

Oto możliwe zdania z kreskami – przykłady ich użycia w mowie: „Jesteś człowiekiem z bezgranicznej energii”, „Młody playboy nie jest przykładem do naśladowania”, „Jej oczy były jak ogień”, „Chłopiec jest nieśmiała i zbyt nieśmiały”.

Należy również zwrócić uwagę na następujące opcje (które nie są tak często): „Hrabina ma starszą osobę” – przed rzeczownikiem kwantyfikatorów, zwrócił się do niego członkiem wtórne; „Wspaniali ludzie, to rybak” – inwersja (.. Ie, odwrotna kolejność wyrazów).

Chociaż należy zauważyć, że kreska wystawiona w zdaniach tego typu jest dozwolone w dziełach sztuki. Zadaniem autora w tym przypadku – skupić uwagę czytelnika do podanych wartości przedmiotu lub orzecznik.

Kreska w prostym zdaniu, składniowo i semantycznie niekompletne

Dość często, zwłaszcza w języku mówionym, które muszą być zabezpieczone w formie pisemnej, mogą wystąpić przypadki brakującego orzecznika (lub członka wtórnym). Co oznacza, że nie cierpi, ale konstrukcja sprawia, że trudno. Jest to przykład niekompletnego wniosku, w którym element brak (zazwyczaj czasownik) jest zbędne. Przyczyny mogą być następujące:

 • Wygrywa przywrócony z kontekstu ( „pierwszy jak mięso, drugi – ryby, więc postanowiliśmy ograniczyć się do sałatek”);
 • z składniowej równoległości ( „Here – My wszyscy do lasu – My, na polu – również kopalnia”);
 • w strukturach, gdzie istnieją dwa rzeczowniki – pierwsza w celowniku, drugi w bierniku ( „Sister – lalka brat – maszyna”).

projekt interpunkcyjny jednorodnych członków

Jest to kolejny przypadek ustawiania kreskę w prostym zdaniu. Odnosi się to do ustalenia ostatecznej znak interpunkcyjny na jednolitych warunkach, gdzie kilka punktów mogą być zidentyfikowane jako dobrze.

 1. Jednolite członkowie – uogólniona (słowo „stokrotki, chabry, dzwonki – dzikie kwiaty dobrze wyglądać w wazonie”).
 2. Uogólnione słowo: terminy jednorodne – … ( "Koledzy: Vitali, Jura, Sergey – natychmiast przybył na ratunek").
 3. Na miejscu przechodzi drugą część podwójnej sojuszu łączącego warunki jednorodne ( „Mistrz nie tylko ciepło przyjęty gości – i nawet dał mu pocałunek na jedzenie drogowego kosz”).
 4. Kiedy między jednorodnych członków ustalonych stosunków sprzeciwu lub niespodzianek ( „Wbrew oczekiwaniom, nie był przestraszony – ucieszył wiadomości”).

Zwolnienie znak po zastosowaniu

Opona może być stosowana w prostym zdaniu i chłopaki podpisać. Rozdzielenie aplikacji lub wybór wejścia i wtyk wzorów. Czasem w takich sytuacjach może być zastąpiony przecinkiem. Ale są przypadki, gdzie kreska – jedynym możliwym interpunkcyjne. Nie mylić w swoim oświadczeniu, aby pamiętać, proponowane przepisy.

Oto najczęstsze propozycje z myślnikiem: przykłady podkreślają zastosowań.

 1. Zanim to jest możliwe, aby umieścić słowa następująco: „Gospodyni przygotowała pyszny obiad – zupa z ryb złowionych i świeże sałatki warzywne.”
 2. Ma charakter wyjaśniający: „Wyjdź na ganku właściciela – nadal dość wesoły staruszek – długo kontrolowały nieoczekiwanych gości w twarz.”
 3. Koszty app przed zdefiniowaniem słowa: „Pyszne słodkie jagody – truskawki na deser, spowodował zachwyt wszystkich, którzy siedzieli przy stole.”
 4. Dystrybuuje jeden z jednorodnych kategoriach: „Pod wieczór przyszedł wszystko: starsza ciotka, kuzyn – syn zmarłego niedawno wuja, trzech kuzynów po stronie matki.”
 5. Kreska oddziela wielu aplikacji jednorodnych określone słowami: „Otlichnitsa z pierwszej klasy, aktywnie uczestniczy we wszystkich zajęciach szkolnych, wsparcie i szef zespołu – Marina nie mógł uczestniczyć w nadchodzące wakacje.”

Zwolnienie znak podczas otwierania i wzory wkładka

Propozycje tego rodzaju mogą być przecinki, nawiasy, myślniki. Jak nie popełnić błędu w wyborze żądanego znak interpunkcyjny? Propozycje te charakteryzują myślnikiem?

Przykłady ilustrujące ogólnie to dobrze interpunkcyjnych wskazują, że struktura otwarcia:

 • rozprzestrzeniania: „Little odwiedzających sklep, lub – jak są czule znany i sympatyczni, a autorzy – inspiratorów nowe pomysły były zawsze mile widziany”;
 • przekazuje uczucia autora (w tym przypadku należy również wykrzyknik lub znak zapytania przed myślnikiem): „Cały program – jak Wam się podoba? – została przygotowana w wyniku na korzyść jednej osobie ".

Po wybraniu typu plug-in projekty są równie używanych kreski i nawiasy.

Złożone zdania z koordynacyjnego i podporządkowanej związku

W takich przypadkach, kreski, co do zasady, nie jest głównym znak interpunkcyjny i mogą być stosowane zamiast przecinka. Taka wymiana jest ze względu na fakt, że skupia się na kluczowych lub ich kombinacji w projekcie, specjalną konstrukcję intonacji zdania.

Oto przykłady odpowiedniego kreską stwarzających w złożonym zdaniu z połączenia związków.

 1. Związek kontrastujących lub niespodzianki w MTP (slozhnosochinennogo) „przechodzi długą słomkę do wody – i można go łatwo unoszą się na strumieniach Waves”.
 2. Jeden lub oba SSP – zdanie denominative: „Chwila – i złodziej był tuż przed nią.”
 3. SPP (Związek), jeśli to konieczne przed głównym zatok izjasnitelnyh, ulgowe i warunkowego: „Jeśli podczas naszej nieobecności ktoś puka – nie otwieraj drzwi”
 4. Powracającym orzecznik czasownik jest pominięty w jednej lub więcej części złożonego zdania: „Niektórzy uważają, że takie darowizny będzie wystarczająca, inni – że kwota musi jeszcze zostać zwiększona.”
 5. SPP jednolity podporządkowanie zatok znajduje się na początku: „Co się stało po opuszczeniu, dlaczego siostra otworzyła drzwi obcemu – odpowiedzi na te pytania, nie znalazł jednego”

Kreska w złożonym zdaniu asyndetyczny linku

Gramatyka rosyjska jest dość jasno określa ustawienie znaków interpunkcyjnych w BSP. Najważniejsze, aby zwrócić uwagę – w prawo, aby ustawić w nim więźniów relacji semantycznych. Dash między zdaniami (części prognozowanego) BSP umieścić na kilku okazjach.

W pierwszej części – wskazanie czasu lub stanu zaangażowanego działania „przeczytać książkę do końca – idź na przejażdżki.” Taka oferta może łatwo przeprojektować NGN.

Druga część:

 • To odnosi się do szybkiej zmiany zdarzeń lub nieoczekiwanego wyniku: „Drzwi otwarte – głośno klaskać”;
 • w przeciwieństwie do pierwszego (= A): „nieważnej długo – nie wszystkie melancholii pozytywny”;
 • wskazuje na skutek lub wynik (= WTEDY, SO): „Nie będę tu wracać – wkrótce wszystko zostanie zapomniane”;
 • To obejmuje porównywanie (= tak jakby podobne): „glyanet ukosa – pieczenie fire”;
 • dołącza do niego ze słowami tak, jak ten: „Dziesięć dni później wszystko będzie się układać – Ta myśl pocieszyła i inspirowane nadzieję.”

Zatem zdania z kreskami (Przykładów mamy podane w artykule) o znajomości przepisów nie spowoduje zbyt wiele trudności.