86 Shares 2137 views

Verkhoglyad (ryba): opis, metody połowu

Verkhoglyad – to ryby słodkowodne, drapieżnik z rodziny karpiowatych. On jest trochę jak dużym śledzia lub koreańskiego tarpon. Ten żarłoczny kręgowców – mieszkaniec zbiorników basenu Amur i wschodniej Azji. Również znaleźć ten rodzaj ryby w rzekach na zachodzie Sachalinie.


Jak to wygląda?

Verkhoglyad – potomkiem ryb tropikalnych. Jest doskonale przystosowana do niskich temperatur i rozwijać się w okresie zimowym. Jak już wspomniano powyżej, skygazer – jest to duży drapieżnik, który żyje w wodach słodkich. Dorosłych podane gatunki rosną do 100 cm długości i waży więcej, niż 10 kg.

Wydłużony korpus, który ma skygazer (FISH), ze spłaszczonych bokach. To wszystko jest pokryte w małych skalach z obręczami z czarnymi kropkami. Powrót – zielono-szare, prawie gładka, bez garbów. Boki i brzuch ryby mają srebrzysty odcień. Fin z ciemniejszym kolorem niż z tyłu. A on ma w swojej grubej strukturze kości kolców. Płetwy brzusznej żółtawy, czasem z różowym odcieniem. Z tyłu ma kil. Anal żebro dość długi i prawie dotyka ogon. Malował w taki sam sposób, jak płetw brzusznych.

Bardzo interesująca struktura głowy i oczu jest skygazer. Opis mu następujące: złoto-srebrne oczy są bardzo wysokie, wydaje się, że ryba wygląda tylko w górę (stąd jego nazwa); Głowa w stosunku do ciała jest bardzo mała, pysk jest również skierowana do góry.

Ten rodzaj ryb preferuje średnich i górnych warstw wody. W jeziorach kręgowców rzadko zbliża się do wybrzeża, bo kocha otwarte przestrzenie. Verkhoglyad do szkolnego ryb. Im mniejsza jednostka, tym większy ościeżnicy. Duże ryby wolą być sami. Jest również głównym skygazer rzadko wznosi się na powierzchni, to jest głębokość kochanka.

żywność

Ten rodzaj ryb żyje w słupie wody. Głównym pożywieniem-Verkhoglyad drapieżnik – małe ryby, oto najważniejsze z nich:

  1. Gudgeon.
  2. Karas.
  3. Hemiculter.
  4. Tachysurus fulvidraco.
  5. Rudd.
  6. Pachniał.
  7. Podust i in.

Młode początkowo żywią się planktonem i larwami owadów, a następnie przełącza się na zasilanie małych kręgowców w procesie wzrostu. Ponadto skygazer (ryba) jeść owady latające, że w czasie lotu nad spadkiem masy wody do wody i stają się bardzo łatwym łupem.

tarło

Dojrzałość płciowa przychodzi dość późno – w wieku pięciu lat wraz ze wzrostem 30-40 cm ten charakteryzuje wszystkich głównych gatunków ryb .. Verkhoglyad zaczyna pojawiać się w czerwcu i lipcu. Z nadchodzącej letniej wody powodziowej w zbiornikach jest podgrzewany do średnio 20 stopni. Powielanie Verkhoglyad w dorzeczu Amur dzieje się w korytach rzek mają pluje piasku.

Średnio żeński Verkhoglyad vymechivaet ponad 500.000 jaj. Jaja swobodnie unosić się w toni wodnej, a nie trzymać się skał. Że mężczyźni w okresie tarła, bardziej żywe. W górnej części ryby – tylna płetwy i ogonem – włączyć czarne.

Po Osoby tarła migracji do koryt rzecznych i jezior do karmienia młodych zwierząt i są rejestrowane przez w potoku. Po pipping kanał smażenia małych bezkręgowców, osiągając 7 cm, przenoszono do drapieżnych życia.

łowienie Verkhoglyad

Jaki jest skygazer smak? Ryba jest bardzo apetycznie, choć z kościstym mięsa. Ma stosunkowo wysoką zawartość tłuszczu – 18%. Szczególnie dużo tłuszczu na wewnętrznej powierzchni brzusznej. Używać zarówno świeże ryby i zamrożono do wytwarzania suszonych wędzona lub innych produktów.

Najlepsze pory dnia do wędkowania – wieczorem lub rano o świcie i wieczorem. Verkhoglyad nie hibernacji, dzięki czemu może zostać złapany przez cały rok. Najlepszym na to czasu – rok powódź. Na początku września – czas, kiedy zbyt dobrze złapany skygazer. Jak złapać rybę? Najlepiej jest złapać przędzenia lub przynęty. W drugim przypadku konieczne jest użycie pływaka. Żywa przynęta dopuszczone do głębokości 40-50 cm. Również miejscowi są wykorzystywane do tego połowu ryb i niewodach zestaw siatek.

Przynęty dla Verkhoglyad obejmują:

  1. Przynęty z odrobiną wpuszczone.
  2. Obracanie i łyżki.
  3. Poppers.

W skygazer zima (ryba) zostaje złapany zimowe wędki, pożądane jest, aby narybku. Pobyt podczas połowu trzeba umiarkowanym natężeniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że skygazer – silne ryby, a on się nie podda się bez walki. Im większa jednostka, tym bardziej głęboka woda to zamieszkuje. Gdy ryba jest uzależniony, może być łatwo złamane. Dlatego konieczne jest, aby wyciągać powoli.