295 Shares 3827 views

Kiedy odkrył Amerykę? Historia odkrycia Ameryki. Rok odkrycia Ameryki

Rok odkrycie Ameryki można uznać za punkt zwrotny w życiu Europy. Na wieść o istnieniu nowego kontynentu, wielu zaczęło iść na rejsy, odkrywania nowych terytoriów, starają się je opanować.


Kolumb odkrył Amerykę

Roku, kiedy hiszpański odkrywca otworzyło nowe możliwości w historii określane jako 1492-ty. I wszystkie inne obszary Ameryki Północnej, na przykład obszary Alaski i wybrzeża Pacyfiku zostały już odkryte i zbadane na początku XVIII wieku. Trzeba powiedzieć, że ważnym przyczynkiem do badań kontynentu i przyniósł turystów z Rosji.

asymilacja

Historia odkrycia Ameryki Północnej jest całkiem interesujący: może nawet nazwać przypadkowe. Pod koniec XV wieku hiszpańskiego odkrywcy Hristofor Kolumb i jego ekspedycja dotarła do wybrzeży Ameryki Północnej. Jednak błędnie myśli, że był w Indiach. Od tego momentu rozpoczyna się era kiedy Ameryka została otwarta i rozpoczął swój rozwój i badania. Jednak niektórzy badacze uważają, że data niedokładna, twierdząc, że odkrycie nowego kontynentu występowały znacznie wcześniej.

W którym roku odkrył Amerykę?

Rok Kolumb odkrył Amerykę – 1492-tego – nie dokładną datę. Okazuje się, że hiszpański badacz miał poprzedników, a które – nie jeden. W połowie X wieku Normanowie przebytej tutaj po odkrył Grenlandię. Jednakże, kolonizować nowe grunty nie powiodła się, ponieważ one odpychane trudnych warunkach pogodowych na północy kontynentu. Ponadto Normanowie przestraszony również odległość od nowego kontynentu europejskiego.

Według innych, kontynent odkryli starożytne marynarzy – Fenicjanie. Niektóre z tych źródeł czasu, kiedy odkrył Amerykę, zwany połowie pierwszego tysiąclecia pne, jako pionierzy – Chińczyków. Jednak ta wersja brakowało również wyraźne dowody.

Jest uważany za najbardziej wiarygodne informacje na temat czasu, gdy Wikingowie odkryli Amerykę. Pod koniec X wieku Norman i Bjarni Heryulfsonom Leif Eriksson Helluland zostały znalezione – „kamień”, Markland – „Las” i Vinland – „winnice” ziemi, która jest utożsamiana z współczesnych półwyspu Labrador.

Istnieją dowody na to, że jeszcze przed Kolumbem w XV wieku, północna kontynent osiągnął Bristol i Kantabrii rybaków, którzy nazwali ją wyspę Brazylii. Jednakże okresy tych wypraw, które nie można nazwać kamieniem milowym w historii, kiedy odkrył Amerykę naprawdę, t. E. zidentyfikowali go jako nowego kontynentu.

Columbus – prawdziwy pionier

Mimo to, kiedy zapytał co roku odkrył Amerykę, eksperci często nazywany XV wieku, a raczej jego koniec. A pierwszym, który to zrobił, zgodnie z Columbus. Czas, kiedy odkrył Amerykę, zbiegła się z historią tego okresu, kiedy Europejczycy zaczęli szerzyć idee o okrągłym kształcie Ziemi i możliwość dotarcia do Indii lub Chin zachodni ścieżki, czyli przez Ocean Atlantycki. Założono, że ta droga jest znacznie krótsza niż wschodnia. Dlatego też, w związku z portugalskiego monopolu w sprawie kontroli na południowym Atlantyku, w wyniku porozumienia Alkasovasskim w 1479 roku, Hiszpania, zawsze szukając bezpośrednie kontakty z krajami wschodnimi, zdecydowanie poparł wyprawę Kolumba Genueńczyków nawigatora w kierunku zachodnim.

okazji otwarcia

Hristofor Kolumb od najmłodszych lat interesuje się geografii, geometrii i astronomii. Od najmłodszych lat był zaangażowany w wyprawach morskich, odwiedził niemal wszystkie znane wtedy oceany. Kolumb był żonaty z córką portugalskiego żeglarza, od którego dostał mnóstwo map i odnotowuje czas Henryka Żeglarza. Przyszły odkrywca nich starannie badane. Jego plan był, aby znaleźć drogę morską do Indii, ale nie bez przechodzenia przez Afryce, a po drugiej stronie Atlantyku. Jak niektórych uczonych – jego współczesnych, Kolumb wierzył, że mając już na zachodzie Europy, będzie można dotrzeć do wschodnich wybrzeży Azji – tam, gdzie nie są Indie i Chiny. Jednak nawet nie wiedzieć, że droga będzie spełniać cały kontynent, do tej pory znany Europejczykom. Ale stało się. I od tego czasu i ma swoje źródło w historii odkrycia Ameryki.

Pierwsza wyprawa

Columbus pierwsze statki odpłynęły z portu Palosskoy trzecie miejsce w sierpniu 1492 roku. Były trzy. Aby wyprawa Wyspy Kanaryjskie przebiegała dość spokojnie: Ten odcinek drogi był marynarze są już znane. Ale bardzo szybko znaleźli się w ogromnym oceanie. Stopniowo ludzie zaczęli się zniechęcać i podnieść szmer. Ale Kolumb był w stanie uspokoić niesforne, wspieranie im nadzieję. Wkrótce zaczęły się pojawiać oznaki – zwiastuny zamknięciu terenu: nieznany ptak przeleciał, popłynął gałęzie drzewa. W końcu, po sześciu tygodni rejsu, światła w nocy, a gdy nastał świt, zanim żeglarze otworzył zieloną malowniczej wyspie, wszystko pokryte roślinnością. Kolumb wylądował na brzegu, on ogłosił posiadłości gruntowej o hiszpańskiej korony. Na wyspie nazwano San Salvador, który jest Zbawicielem. To był jeden z mniejszych działek należących do archipelagu Bahamów lub Lukaysky.

Ziemia, gdzie jest złoto

Tubylcy – spokojny i dobroduszny dzikusów. Zauważając chciwość popłynął z złote ozdoby, które wisiały wśród tubylców w nosie i uszach, znaki powiedział, że południe jest krajem, który jest dosłownie pełen złota. Columbus i poszedł dalej. W tym samym roku otworzył Kuby, która, mimo że wziął z lądem, a dokładniej, na wschodnim brzegu Azji, ogłosiła też hiszpańską kolonię. Z tej wyprawy, obracając się na wschód, przyklejone do Haiti. W tym przypadku całą drogę Hiszpanie spotkali dzikusów, którzy nie tylko są skłonni zmienić swoje złote ozdoby do prostych szklanych koralików i innych drobiazgów, ale także stale wskazał kierunku południowym, pytany o tym metali szlachetnych. Na Hispanioli, który Columbus nazwie Hispaniola, czy mało Hiszpanii, zbudował mały fort.

powrót

Kiedy statki zacumowane w porcie Palosskoy wszyscy ludzie doszli do brzegu, aby sprostać ich z pełnymi honorami. Bardzo łaskawie wziął Kolumba i Ferdynanda i Izabeli. Wiadomość o odkryciu Nowego Świata rozprzestrzenił się bardzo szybko, tak szybko, dzieje i gotów pójść tam razem z odkrywcy. W tym czasie Europejczycy nie mieli pojęcia, co Ameryka została odkryta przez Hristofor Kolumb.

druga podróż

Historia odkrycia Ameryki Północnej, która została uruchomiona w 1492 roku, kontynuowane. Od września 1493 czerwca 1496 był drugim z rzędu wyprawy Genueńczyków nawigatora. W rezultacie, Virgin i Wyspy Na Wietrze zostały odkryte, w tym Antigua, Dominika, Montserrat, Nevis, Saint Kitts i Puerto Rico i na Jamajce. Hiszpanie osiadł na ziemi Haiti, czyniąc je swoją bazę i zbudowany w południowo-wschodniej części twierdzy San Domingo. W 1497th w konkurencji z nimi, wszedł do języka angielskiego, też, starając się znaleźć na północny-zachód w kierunku Azji. Na przykład, Genueńczyków Cabot pod flagą angielski odkrył wyspę Nowej Fundlandii, a przez niektórych relacji, był bardzo blisko do wybrzeża Ameryki Północnej: w Labradoru i Nowej Szkocji. Więc Brytyjczycy zaczęli kłaść podwaliny pod jej dominacji w regionie Ameryki Północnej.

Trzecia i czwarta wyprawa

Wszystko zaczęło się w maju 1498 roku i zakończył się w listopadzie 1500. W rezultacie okazało się, wyspę Trynidad i ujścia Orinoko. W sierpniu 1498 roku pierwszy Kolumb wylądował na wybrzeżu jest już w Ameryce Południowej, na Półwyspie Paria, aw 1499th Hiszpanów dotarł do wybrzeży Gujany i Wenezueli, a następnie – Brazylia oraz ujścia Amazonki. Aw ostatnim – czwartym – Podróże z maja 1502 do listopada 1504 Columbus został otwarty już Ameryce Środkowej. Jego okręty przeszły wzdłuż wybrzeży Hondurasu i Nikaragui, które pochodzą z Kostaryki i Panamy do Zatoki Darien.

nowy kontynent

W tym samym roku inny marynarz – Amerigo Vespucci, wyprawa, która odbyła się pod portugalską flagą, również zbadać wybrzeża Brazylii. Osiągnięcie Przylądek Cananea, wysunął hipotezę, że Ziemia że Kolumb odkrył – nie są Chiny, a nawet Indiach, ale zupełnie nowy kontynent. Idea ta została potwierdzona po pierwszej podróży dookoła świata, popełnione F. Magellan. Jednak w przeciwieństwie do logiki nowego kontynentu została potwierdzona nazwę Ameryki – w imieniu Vespucci.

Jednak istnieją pewne podstawy, aby sądzić, że nowy kontynent został nazwany na cześć patrona Richard Bristol Ameryki z Anglii, który sfinansował drugi wyjazd transatlantyckiego John Cabot w 1497, Amerigo Vespucci, a potem przyjął imię na cześć tzw kontynencie. Aby udowodnić tę teorię, naukowcy przedstawiają dowody, że Cabot dotarły do wybrzeży Labradoru, dwa lata wcześniej, i dlatego stał się oficjalnie zarejestrowany pierwszym Europejczykiem, który postawił stopę na amerykańskiej ziemi.

W połowie XVI wieku, Zhak Karte, francuski odkrywca, dotarł do wybrzeży Kanady, daje obszar jego obecną nazwę.

inni pretendenci

Rozwój kontynentu Ameryki Północnej nadal odkrywców takich jak John Davis, Aleksandr Makenzi, Genri Gudzon i Williama Baffina. To dzięki ich badań i kontynent badano w dół do wybrzeża Pacyfiku.

Jednak historia zna wiele innych nazw marynarzy, którzy zwrócili się do terytorium USA przed Kolumbem. To Shen Hui – Thai mnich, który odwiedził ten region w piątym wieku, Abubakar – Sułtan Mali, który popłynął do wybrzeża USA w XIV wieku hrabia Orkney de Saint-Clair, chiński naukowiec Chzhee Ho, portugalski Joao Korterial etc …

Jednak, mimo wszystko, że Hristofor Kolumb jest człowiek, którego odkrycia zdecydowanie wpłynęły na całą historię ludzkości.

Piętnaście lat po czasie, gdy statki, które odkrył Amerykę nawigatora, pierwsza mapa geograficzna kontynentu został sporządzony. Jego autorem był Martin Valdzeemyuller. Dziś ona, stanowiącej własność Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych, jest przechowywany w Waszyngtonie.