84 Shares 2496 views

Najprostszy piekarnik z serem: przepis na domowej roboty ciasta

Każdego dnia można przygotowywać proste ciasto z twarogiem, przepis, który będziemy dziś rozważyć. Wszakże dla takiego pysznego, słodkiego i delikatnego produktu nie trzeba kupować dużej ilości drogich i trudnych do osiągnięcia składników.

Delicious curd pie: przepis ze zdjęciem

Wymagane produkty na deser :

  • Soda stołówka – 1 łyżeczka deserowa bez slajdu;
  • Ocet jabłkowy (do wygaszania sody do pieczenia) – 1,5 łyżeczki deserowej;
  • Skondensowane drobnoziarniste niekwasowe – 1 pełne szkło;
  • Mleko świeże 2% – ½ szklanki;
  • Rodzynki czarne lub brązowe dziobione – 2/3 filiżanki;
  • Jaja duże kurczaka – 3 sztuki;
  • Cukier Granulowany – 170-180 g;
  • Krupa semoliny – ½ szklanki;
  • Mąka pszenna – ½ szklanki.

Proces przygotowywania ciasta

Proste ciasto z twarogiem , którego przepis jest szczególnie lekki, należy zacząć przygotowywać się do wyrabiania bazy. W tym celu jaja kurczaka zostają dobrze wymieszane z trzepaczką, a następnie dodaj cukier i wymieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie w innej misce musimy łączyć drobnoziarnisty, niekwasowy twaróg ze świeżym mlekiem i mangą. Potem trzeba je odłożyć na chwilę, tak że grupa jest nieco spuchnięta.

Proces obróbki suszonych owoców

Proste ciasto z twarogiem, którego receptura implikuje korzystanie z niedrogich i niedrogich produktów, okaże się bardziej słodkie i smaczne, jeśli dodasz rodzynki bez wgłębień do ciasta. Musi być czyszczone, oczyszczone z zanieczyszczeń, a następnie sparzone wrzącą wodą i utrzymywane w tym stanie przez około pół godziny. W tym czasie wysuszone owoce będą dobrze się pęcznieć i utracić cały brudu, który się zgromadził.

Końcowy etap przygotowywania ciasta i formowania naczynia

Aby przygotować smaczne i proste ciasto z twarogiem, musisz połączyć je w jednej dużej miseczce słodkiej masy jajowej , skorupiaków z mango, mąki pszennej i parzystych rodzynków. W rezultacie powinieneś dostać ciasto z kwaśnej śmietany.

Pieczenie takiego deseru wymaga także głębokiej formy, której powierzchnię zaleca się wklejeniu przy użyciu papieru do gotowania. Jeśli taki produkt w domu nie był, pożądane jest smarowanie naczyń dostatecznie olejkiem (roślinnym). Następnie forma jest potrzebna do całkowitego wyłożenia bazy twarogowej i wypoziomowania jej powierzchni przy użyciu wilgotnej łyżki.

Obróbka cieplna deseru

Piec takie słodkie i obfite ciasto w piecu przez około 35-45 minut. W takim przypadku temperatura nie powinna przekraczać 190 stopni. Po tym, jak deser jest gotowy, należy wyjąć go z kuchenki i ostudzić go w postaci. Następnie naleśnik należy wycierać łopatką, delikatnie przesuwać się do deski do krojenia i pokroić w małe kawałki.

Jak prawidłowo przekazać do stołu

Proste ciasto z curd, którego przepis został omówiony powyżej, serwowane jest na śniadanie lub popołudniową przekąskę w ciepłym lub zimnym stanie wraz z gorącą i słodką herbatą. Z powyższych porcji można wylać dżem wiśniowy, miód lub skondensowane mleko. Więc deser będzie jeszcze bardziej smaczny i słodszy. W razie potrzeby można służyć smakowitom. Bon appetit!