118 Shares 1719 views

Laptop jako punkt dostępu Wi-Fi w domu

Tematem naszej dzisiejszej rozmowy – laptop jako hotspot Wi-Fi. Odbywa się to za pomocą oprogramowania i adaptera bezprzewodowego. Zanim zaczniemy, chciałbym powiedzieć kilka słów na temat tego, co to jest „bestią” – punkt dostępowy. Koncepcja ta jest miejscem, aby połączyć się z Internetem elektronicznego montażu. Dla notebooków, tabletów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, które można unieść, to wymyślił specjalny punkt dostępowy Wi-Fi dla Online. To pozwala na pracę bez kabla.

Jak działa technologia bezprzewodowa, wiesz, i, odpowiednio, wiecie co, można skonfigurować laptopa jako punkt dostępu Wi-Fi. To samo można zrobić z komputerem wyposażonym w kartę sieci bezprzewodowej. Umożliwi to korzystanie z Internetu przez kilku właścicieli urządzeń bezprzewodowych. I aby to nie takie trudne.

Windows 7 w pełni zdolny do obsługi laptopa jako punktu dostępowego Wi-Fi. Po wykonaniu wszystkich ustawień adapter bezprzewodowy będzie pracować w tym trybie jako SoftAP. nazywany również „wirtualny punkt dostępowy Wi-Fi”. Następny, aby uruchomić wiersz polecenia i wpisać ten system Wskazania: netsh wlan set. Następnie należy określić za pomocą parametru o nazwie SSID, żądana nazwa punktu dostępu i klucza w parametrze ustawić hasło, aby być w stanie uzyskać dostęp do sieci. System, to polecenie zostanie wykonane, po którym są zainstalowane niezbędne sterowniki. Twoja lista jest aktualizowana sprzętu i pojawi się nowe urządzenie wirtualnej Wi-Fi. To ma być usunięty.

Aby to zrobić, wpisz polecenie Tryb nazwie = zabronić, a następnie wszystkie inne parametry pominięte. Uruchomić punkt dostępu przy użyciu netsh wlan rozpocząć hostednetwork. W następnym kroku trzeba będzie zastąpić parametr „start” na „stop”. Teraz zaczyna pracować, a jednocześnie zostanie uruchomiony zintegrowany serwer DHCP.

Wszystko po tym prowadzenie laptopa jako hotspot Wi-Fi. Przejdź na kartę Udostępnianie i sprawdzić ogólne uprawnienie do wejścia do sieci. Następnie wybierz żądany tryb SoftAP adaptera. Ponadto, aby skutecznie funkcjonował laptopa jako punkt dostępowy Wi-Fi, musimy trochę mu pomóc za pomocą specjalnego oprogramowania (programy użytkowe).

Inną ważną funkcją jest zapewnienie takiego dostępu do sieci World Wide Web i jest szybka sieć organizacji, które mogą funkcjonować bez żadnych przewodów i kabli. W tym przypadku, urządzenie to będzie punkt dostępowy może jednocześnie być częścią jakiejś innej sieci bezprzewodowej.

Można również łatwo stworzyć repeatera fali internetowego. Aby to zrobić, laptop musi znajdować się w miejscu, gdzie kończy się działanie z bezprzewodowym dostępem do Internetu. W takim przypadku parametry są ustawione na SoftAP dokładnie taka sama jak pierwszorzędowego punktu (rodzic) dostępu. Korzystając z tej metody rozszerza obszar, a tam jest automatyczne ponowne połączenie klientów sieciowych.

To w zasadzie wszystko, co chciałem powiedzieć. Mam nadzieję, że nauczyłem się i być w stanie wykonać żądane ustawienia na własną rękę w domu. Jeśli coś nie działa – starannie ponownie ponownie przeczytać tekst i spróbuj ponownie.