389 Shares 5234 views

Długość Sahary z północy na południe, z południa na północ

Zdaniem wielu naukowców, Afryka, która dziś jest największym i najbardziej tajemnicza planeta pustynia, jest kolebką cywilizacji. Ponadto, uważa się, że pustynnienie obszarów zmusił ludzi do wykorzenienia ich życia i dostosować się do nowych warunków życia. To w pewnym stopniu przyczyniły się do ewolucji człowieka.


Naukowcy spojrzeć w przeszłość Sahary

Według niektórych naukowców, paleontologów, w miejscu, gdzie teraz rozciąga się na Saharze, to był kiedyś bardzo różny klimat. On sprzyjał szerokiego upowszechniania różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Zróżnicowane bujna roślinność dał żywności i schronienia dla zwierząt i ludzi, więc teren był gęsto zaludniony przez ludzi.

położenie geograficzne

Długość Sahary na północy do południa i od zachodniej do wschodniej granicy jest tak duża, że pochłania około 30% ogólnej powierzchni Afryce lub jednej trzeciej jego północnej części. Sahara rozciąga się od wybrzeża Atlantyku do Morza Czerwonego. Te cechy geograficzne są naturalne granice pustyni na zachodzie i wschodzie. Odległość od zachodnich do wschodnich linii wynosi około 4800 km. Długość północy na południe od Sahary, w jego różnych obszarach, począwszy od 800 do 1200 km. Na północy, pustynia przychodzi do góry Atlas i Morza Śródziemnego. W południowej części Sahary graniczy z dawnych osiadłych nieprzekraczalne wydm na libijskiej pustyni.


Ze względu na ogromny zakres Saharze na południu do północy, nie wspominając o tym, że znajduje się na półkuli północnej i nie przechodzi granice równika.

Nowoczesny wygląd terytorium

Na bezkresnych przestrzeniach Sahary zdominowanych przez silne wiatry, które są w stanie poruszać się z jednego miejsca do ogromnej masy piasku. To z tego powodu, że obszar ten jest ciągle zmieniającym się jego wygląd.


Niedoinformowani ludzie czasem błędnie uważają, że cała długość Sahary na północy do południa – to obszar pokryty piaskiem. Ale tak nie jest. Sand Sea zajmują tylko 10% krajobrazu. Na większość z rozciąganiem skalistym płaskowyżu wschodzącego nad poziomem morza wynosi nie więcej niż 400 metrów. Pomiędzy nimi wznosi się ogromne ilości pochodzenia wulkanicznego. Ich wysokość może osiągnąć 3000 m skaliste głazy dziwaczne kształty. – inny rodzaj Sahara krajobrazu.

Na tej podstawie, że długość Sahary z południa na północ jest tak ogromna, ujednolicone szczegółowej klasyfikacji krajobrazów, stale zastępując siebie, nie został rozwinięty. Literatura edukacyjna i naukowa istnieje tylko główny tytuł, choć w rzeczywistości istnieje.

Ogromna długość Sahary na północy do południa – jest piasek i kamienie, czasami przeplatane oaz. Są karmione przez podziemne wody artezyjskiej i wód gruntowych, które występują tu w dużych ilościach. Daje to niezwykle pięknej przyrody plamy wśród martwej ciszy piasku i kamienia. Orgia zieleni i innych jasnych kolorach oaz szczególnie miłe z oczu człowieka.

wzmożone susze

Długość Sahary na północy do południa z roku na rok wzrasta. Dzieje się tak z powodu suszy na obszarach przylegających do obszaru pustyni, są powtarzane z pewną regularnością. Naukowcy, ekolodzy inaczej wyjaśnić ten proces, ale pustynnienie winowajcą nowych obszarach Afryki nadal uznawane przez ludzi. Nieracjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych zawsze prowadzi do problemów tego rodzaju.

ludzka adaptacja do życia w Sahary

Ekstremalne warunki panujące w całym obszarze pustyni, dokonać osoba żyjąca tutaj jest prawie niemożliwe. Jednak mimo to, nawet w najbardziej suchych regionów Sahary żyje koczowniczy Tuareg i Teda. Ale nadal trzeba powiedzieć, że niektóre obszary trudnych krawędzi całkowicie opuszczony.

Większość ludności z obszarów pustynnych obzhila położonych wzdłuż brzegu Nilu – jedyna rzeka płynąca w poprzek Sahary. Kanały z innych rzek są wypełnione życiodajnej wody tylko w krótkim pora deszczowa. Potem wyschnąć i przypomnieć sobie, by utrzymać się na powierzchni rowków.


Mężczyzna udowodnił, że na obszarach pustynnych nawadniane mogą rosnąć rośliny bogate żniwa, podnieść bydło. Ale sztuczne nawadnianie – kosztowny rodzaj pracy – świeża woda leży głęboko pod piaskami i podniesienie go do powierzchni może być trudne. Budżet wielu krajach afrykańskich nie wytrzymują takich kosztów. Jednak pomimo ogromnej mierze od Sahary i trudnych warunków życia tutaj, rządy niektórych prac rozwojowych są stanami. W rezultacie okazało się złoża ropy naftowej, gazu, fosforanów, żelaza i rud miedzi, uranu, złota. Naturalne bogactwo przechowywane w trzewiach wznoszenia tej planecie region w kategorii perspektywy.