779 Shares 7428 views

Cadillac Eldorado – legendarny samochód

W 1909 roku Spółka Dzhenerals Motors kupił amerykański wynalazca Genri Lilanda on utworzony w 1902 roku, marki Cadillac. Zdaniem wielu, to ona stała się standardem dla całego przemysłu motoryzacyjnego Ameryki. Aw 1953 roku rozpoczęła serię Cadillac Eldorado ma najdłuższą historię problemu wśród luksusowych samochodów. Eldorado '53 wyposażony w silnik V8 pięć-litra z 210 KM Dynamiczny wygląd i elegancki skórzany zewnętrzny uczynić ten samochód naprawdę luksusowe. Jego koszt prawie dwukrotnie ceny innych koncertów, ale model jest w pełni uzasadnione wydatki.


W 1954 Cadillac Eldorado ma specjalny styl rozpoznawalny z oryginalnymi ostrymi płetw i reflektory rundy.

1950. Eldorado Brougham

W 1957 roku, po dwóch latach rozwoju, zjechał z Cadillac Eldorado Brougham – jeden z najpiękniejszych modeli serii Eldorado. Twarda, nie podlega rdzy góry, krzesła, posiada pamięć, a zawieszenie pneumatyczne wykonane sedan niedościgniona pod względem wyposażenia w danej chwili. Taka rama zawieszenia rurowy i innowacji stalowy w kształcie litery X, w przemyśle motoryzacyjnym. Wszystkie modele projektu miała na celu, aby poczuć to wygodne i bezpieczne.

1960/70-E

Od 1960 Cadillac Eldorado ma przednie koła coupé z długą przed i częściowo zamkniętych reflektory. Samochód dostarczany nowy silnik 8,2 litra objętości i 400 KM Również w tym czasie Cadillac ma całkowicie nowe podwozie, przekładnię planetarną i tranzystor hamowania. konturów pojazdów stają się ostre. Ten projekt jest bardzo dużo do publicznej wiadomości, a model zaczął często pojawiają się w książkach i na ekranie.

W 70. wydany model z płaskiej góry, pół-koła tylne i masywnym przednim zderzakiem. pojemność silnika jest zachowany, ale moc obniżono do 365 w celu poprawy obsługi. Dźwignia zmiany biegów przeniesiono do kierownicy, co sprawiło, przednie siedzenie potrójny. Po raz pierwszy został użyty naturalnych płyt drewnopochodnych.

W 1975 roku, okrągłe reflektory prostokątny stal i tylne koła otwartego. W 1976 roku Cadillac powiedział dwa-setna rocznica United States wydaniu 200 samochodów w barwach narodowych, zwany «Bicentennial Edition», które zostały zadeklarowane jako „Ostatni kabrioletów”. Eldorado Biarritz 1978 pozostaje zaangażowana w jego stylu. Samochód stał się krótsza i lżejsza dzięki nowym niezależnym tylnym zawieszeniem. jest również zmniejszona moc i zużycie paliwa. Jednak Eldorado był jeszcze na tyle duże i potężne maszyny, a jego wyposażenie nie mają odpowiednika w swoim czasie.

1980/90-E

Prognozy dotyczące zakazu lub braku zapotrzebowania na kabrioletów nie były uzasadnione, a w latach 80. Cadillac wrócił do ich uwolnienia. Model 1984 Eldorado Convertible stała się kontrowersyjna, bo a twierdzi firma spadł z ostatnich kabrioletów przez właścicieli”, zapłacił za nie zawyżonych cenach. Eldorado Convertible z napędem na przednie koła, o pojemności skokowej 5,7 litra i mocy 105 KM z systemem na oleju napędowym, stała się naprawdę ostatni występ w serii Cadillac Eldorado. W latach 80 długości, masy i energii w pojeździe według ogólnej tendencji, jeszcze bardziej zmniejszona. Silnik Eldorado Biarritz Convertible 1985 nie przekracza 4,1 litra objętości. Pomimo nowości, model nie wygląda tak elegancko, ale warto jest nadal drogie, co w znacznym stopniu wpływa na sprzedaż.

Od 1991 Cadillac Eldorado to zupełnie inny samochód, parametry techniczne podobne do Cadillac Seville. W 1992 roku Cadillac ponownie zyskuje popularność dzięki potężnym ciele opływowym i ponownego Powiększenie. Jednak do roku 1995 sprzedaż spadła mocno, a firma przychodzi do decyzji o zamknięciu serii.

Na cześć jej rocznicę w 2002 roku, Cadillac wydała małą partię legendarnych samochodów. Marka ta od prawie 50 lat był modelem wśród samochodów luksusowych i klasy biznes karta producenta.

Do tej pory, w cenie modeli Cadillac Eldorado wahają się od dwóch do czterech milionów rubli.