705 Shares 6801 views

"Mordovia" – klub piłkarski z Sarańtu i wszystkie najciekawsze rzeczy

"Mordovia" to klub piłkarski założony w 1961 roku w Sarańsku. Jest mistrzem mistrzostw Narodowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2011/12 i 2013/14.

Ostatnie wydarzenia

Do tej pory "Mordovia" – klub piłkarski, który znajduje się na ostatniej linii tabeli RFPL. Ale nawet 10 lat temu, w 2005 r., Znaleźli się w środku rankingu drugiego działu. Wtedy to było dla nich trudne. W 2006 roku gracze próbowali i zajęli drugie miejsce w 2. lidze – zdobyli 72 punkty. Więc dotarli do pierwszego oddziału. Jednak nie trwały długo – natychmiast w 2007 r. I odleciały. I znowu wszystko w kręgu: w 2008 – to samo siódme miejsce, aw 2009 – przełom, już zwycięstwo w mistrzostwach pierwszego podziału.

To był sukces. "Mordovia" – klub piłkarski nie jest najsilniejszy, ale po raz pierwszy w 2009 roku zdecydował się nie przegapić swojej szansy. Zaczęli pokazać dobrą grę. Dzięki temu udało im się osiągnąć szóste miejsce w pierwszym dziale. To był ich najlepszy wynik w całej historii.

Najlepsze wyniki

"Mordovia" – klub piłkarski, którego skład w latach 90-tych był dość potężny, wtedy okazał się dobry. Najlepszym wynikiem był ich wyjazd w ćwierćfinale Pucharu Rosji. Ale wtedy przegrali z CSKA Moscow z wynikiem 0: 3. Jednak potem udało się powtórzyć ten sukces – znacznie później, w sezonie 2009/10, ale nadal. Tam zagrali przeciwko Vladikavkaz FC Alania. I wynik ponownie wynosiła 0: 3.

Ale wyniki mistrzostw Rosji w sezonie 2011/12 były pocieszające dla zespołu. Klub po raz pierwszy w historii wyjechał do Premier League, pokonując drużynę Jaroslavl "Shinnik" z wynikiem 2: 0. Jednak sezon debiutancki klubu zakończył się lotem z Premier League. Ale po sezonie zespół ponownie wrócił do elity.

W 2014 r. Gracze przejęli kontrolę nad trenerem Yuri Seminem. Z "Mordovia" pracował przez rok, a następnie wyjechał do "Anji". Od obecnego sezonu (2015/16) klub prowadzi Andrey Gordeev.

Mistrzostwa i puchary

"Mordovia" to klub piłkarski, który przez całe jego życie starał się osiągnąć sukces. Często to się udało. Debiut zespołu odbył się 2 maja 1961 roku, a następnie gracze wygrali 2: 1 przeciwnikiem FC "Geologa". Największym zwycięstwem jest wygrana w FC "Motor" (wynik wyniósł 6: 0).

W Pucharze USSR klub zdołał osiągnąć zaledwie 1/32 finału. Ale w Pucharze Zespołu RSFSR udali się do półfinału. To było w 1990 roku. W Mistrzostwach Rosji największym zwycięstwem było zwycięstwo w meczu z "Salute" z Saratowa. "Mordovia" wygrał wtedy 9: 0. W Pucharze Rosji drużyna brała udział 21 razy. Najlepszym osiągnięciem jest ich wejście do ćwierćfinału (trzykrotnie osiągnęły ten etap). Największe zwycięstwo miało miejsce w 1996 roku, kiedy klub grał przeciwko "Volga" i strzelił 5 bramek przeciwko swoim przeciwnikom.

Osiągnięcia również istnieją. Czterokrotnie drużyna zajęła pierwsze miejsce w Turnieju strefy w regionie Wołgi (II gabinet) i dwukrotnie wygrała w Mistrzostwach Świata FNL.

Wsparcie dla fanów

Pomimo tego, że "Mordovia" nie jest najlepszym klubem rosyjskim, jest wspierany przez tysiące fanów. Zespół naprawdę ma poważne wsparcie dla fanów i jest znany w całej Rosji. I wszystko dlatego, że co roku odbywają się turnieje świąteczne w kibiców. I oczywiście zwraca uwagę na atrybuty FC "Mordovia", widoczne we wszystkich meczach. Podobnie jak hasła wymyślone przez fanów. Chociaż niektóre z nich to stare piosenki radzieckie.

Liderem ruchu fanowskiego jest Wiktor Vanyagin. Ma swój przydomek – "Wujek Wita". Jest znany z faktu, że każdy mecz śpiewa w swoim własnym śpiewie: "Mordva Wielki!". W tym samym czasie Victor bardzo głośno i charakterystycznie gwizdał, towarzysząc tym samym krzykom. W pewnym momencie (3 listopada 2012 r.) Działacz piłki nożnej nawet znalazł się pod "wzrokiem" soczewek NTV + kanału telewizyjnego "Nasz piłkarski".