338 Shares 5353 views

kwas cyjanowodorowy

kwas cyjanowodorowy (cyjanowodorowego) Zastosowania medyczne zwykle ma. Jej wyznaczenia czasami w formie lavrovishnevoy lub gorzkich migdałów wody. Preparat przechowywany jest w pełni napełnione i szczelnie zamkniętych słoikach w miejscach chronionych przed światłem.


W umiarkowanych dawkach kwas starcze zmniejszenie pobudliwości mózgu i rdzenia kręgowego, silnikiem układ nerwowo-mięśniowy obwodowej i nerwów czuciowych zakończeniach.

Lavrovishnevaya wody i gorzkich migdałów pokazano na schorzeń dróg oddechowych, towarzyszy kaszel. kwas cyjanowodorowy jest zatem zdolny do powstrzymywania pobudliwość w krtani śluzówce, w celu zmniejszenia podrażnienia. Wraz z tym, że substancja zmniejsza aktywność odruchową na ośrodek oddechowy, który osłabia kaszel.

W przypadku schorzeń przewodu pokarmowego cyjanowodoru można korzystnie wpływać na ruchliwość jak ekspozycja porażenie przez stępienie i wrażliwości na ból.

Przepisać leki są stosunkowo rzadkie.

Cyjanowodór jest wysoce toksyczne. Cyjanek związek, w wyniku szerokiego stosowania w przemyśle i technologii, stają się łatwo dostępne. Ze względu na szybki działanie kwasu cyjanowodorowego jest często używany w samo-zatrucia i zatrucia. Przypadki zatrucia obserwowano i nawija się w kontakcie z roztworem cyjanku potasu, po jedzeniu gorzkich migdałów. Ponadto, kwas cyjanowodorowy jest gromadzona w moreli kości i ni. Tak więc, zatrucie i pochodzi od podejmowania jakichkolwiek produktów zawierających nasiona.

Zatrucie kwasu cyjanowodorowego.

Stopień ciężkości ciała zależy od szybkości przybycia i dawki substancji toksycznych. Ciężkie zatrucie może wystąpić w dwóch postaciach: długi i apopleksji.

W drugim przypadku, poszkodowany krzyczy, upadki, tracąc przytomność. Potem krótki kloniczne drgawki-tonik, które znikają po odruchów ścięgnistych i mięśni relaks. Uczniowie zaczynają się rozwijać, nie reagują na światło, skóra wziąć kolor różowy lub stać się blady. Po kilku oddechów, że przestanie oddychać, co znacznie zmniejsza się ciśnienie krwi, puls się włóknisty, rzadkie. Śmierć następuje w ciągu pierwszych trzech minut po kontakcie z kwasem cyjanowodorowym.

W przewlekłych zmian formy wydzielają kroki stanu początkowego, duszność, drgawki, śpiączkę.

W początkowej fazie zjawiska charakterystyczne cechy to: poczucie dołu zapach wiśni (gorzkie migdały), drobne podrażnienia błony śluzowej nosogardzieli i spojówki. Zatruta zaczyna odczuwać drętwienie w błonie ustach, osłabienie, niepokój, ból w okolicy serca, kołatanie serca oraz zawroty głowy. Dostępne dla śluzu inspekcji i skórę coraz czerwony odcień i przyspiesza pogłębiony oddech spowalnia (czasami przyspiesza puls) , zwiększa ciśnienie krwi. Częstym objawem jest wymioty. Koordynacja ruchów jest zepsuty.

Etap charakteryzuje się zwiększone duszności funkcji opisanych powyżej. Występuje znaczne osłabienie, powtórzone parcie na stolec. Scarlet kolor skóry i śluzu staje się bardziej wyraźny. Oddychanie staje się rytmiczny, hałaśliwe, nieco przyspieszyć. Patologiczne zjawiska w dziedzinie światła nie może być wykryty. Podwyższone ciśnienie krwi, spowalnia tętno i usztywnia. Zaczynają rozwijać uczniów, Dim przytomność, chód staje się chwiejna.

Drgawkowe etap charakteryzuje położenia narażona nieświadomości. Oddech staje się głęboki i szybki. Podczas ataków zakłócone głębokość, częstotliwość i rytm oddechu, zaczerwienienie skóry i śluzu stają się sine. Drgawki są zastępowane przez rozluźnienie mięśni.

Śpiączce krok różni się nieznacznie bladość lub sinica skóry, muskulatura jest spokojny, nie ma odbicia. Oddychanie staje się okresowa, ciężka patologia w płucach nie jest oznaczony. W wyniku zatrzymania oddechu, śmierć następuje. Po trzech do pięciu minut, zatrzymuje się działanie serca.