673 Shares 5541 views

Przeniesienie rury gazowej w kuchni: cechy, zasady, wymagania i zalecenia

Prawie każdy dom ma nowoczesny piec gazowy, który jest używany do gotowania. Ale konieczne jest zastosowanie prawidłowo, ponieważ zagrożenie dla życia ludzkiego może wystąpić, jeżeli niezgodność z przepisami bezpieczeństwa. Zdarza się, że sprzęt musi znajdować się w innym miejscu. Mogę przesłać rur gazowych w kuchni? Można to zrobić tylko prace należy pozostawić profesjonalistom.

Gdy rury trzeba wymienić

Rury przenoszące gaz w kuchni jest uważane za odpowiedzialne postępowanie zależy od bezpieczeństwa. W związku z tym należy zauważyć, że aby wykonać pracę niezbędne umiejętności i szkolenia. Choć wynajęcie specjalisty będzie kosztować znaczną kwotę, to lepiej wydać pieniądze na bezpieczeństwo. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być różne.

Zazwyczaj rura przepływ gazów w kuchni odbywa się podczas remontu. Ale ta praca może być również wymagane, jeżeli istnieją braki techniczne sprzętu. Zgodnie z zasadami, system zasilania gazem musi być odtworzona po 20 latach eksploatacji. Cokolwiek procedura nie jest przeprowadzana z gazem, konieczne jest, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Instrukcje transferu

Jeśli to konieczne, należy przesunąć urządzenie trzeba wiedzieć, jak wykonać przeniesienie rury gazowej w kuchni. Zasady jak przenieść system określa mistrz. Ale w każdym przypadku uwzględniać życzenia właściciela. Procedura ta jest często wymagane ze względu na niewygodnym miejscu instalacji gazowej. Rura przesyłu gazu odbywa się w technika kuchni przy następujących zasad:

 • mieszkanie ma specjalny zawór wlotowy gazu, który jest zamknięty przed przystąpieniem;
 • Rurociąg wypłukany w celu usunięcia z niej resztek gazu;
 • związku w miejscu rurociągu należy wyciąć zakłóca rury i jest metodą zgrzewania utworzony otwór;
 • utworzenie otworu w ścianie i zabezpieczyć rurę gazową.

Należy pamiętać, że okablowanie gazu musi być otwór do elastycznego węża mieszkiem, przez który biegnie połączenie sprzętu gazowego. Jego długość może wynosić nie więcej niż 2 metry.

Akcja w razie potrzeby transferu

Płaskie przewody gazowe są zwykle znajduje się w kuchni. Wszyscy ludzie na co dzień korzystać z rurociągu i podłączonych urządzeń. Kiedy jednak rura zapobiega wykonać przelew.

Przed przekazaniem przewodzie gazowym tworzy się w kuchni, konieczne jest:

 • do złożenia oświadczenia do usługi gazu, gdy jest to konieczne do określenia przyczyny przewodu przesyłowego;
 • część, w której rury powinny być instalowane do kontroli specjalisty;
 • oszacowanie warunków pracy;
 • specjalista podejmie decyzję w sprawie możliwości przenoszenia rur.

W niektórych przypadkach, jeśli system rozwodu nie podoba hosta, wykonywane skład nowego planu technicznego lokalu. Bierze się tu pod uwagę lokalizację urządzenia.

wymagania wykwalifikowanych

Przed wykonaniem jakichkolwiek prac upewnij się, czy masz odpowiednie kwalifikacje specjalistyczne. Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na tożsamości, czas i umiejętności potwierdzenie certyfikacji.

Kiedy przeniesienie rury gazowej jest wykonana w kuchni, certyfikat lokale właściciel wydał na pracy. To wprowadza system gazowy.

przyjętymi zasadami

W miejscu, czy rurociąg został zainstalowany na ścianie, podłodze, wciąż jego odległości od budynku wzorów znaków musi umożliwić inspekcji, kontroli i instalacji. System w kuchni nie może przekroczyć kraty, okna.

Pomiędzy rurą a radiofonii przewodowej oznacza zbiór odległości w oparciu o zasady bezpieczeństwa. W pomieszczeniach r wysokość wyposażenia i okablowania, wynosi co najmniej 2,2 m od podłogi do dna rury. Jeśli to ma grzejnik, to bierze pod uwagę odległość do dna podgrzewacza.

Zabezpieczenia rurociągu za pomocą:

 • wsporniki;
 • haczyki;
 • zaciski;
 • zawiesiny.

Fundusze te są wykorzystywane i gdy jest to niezbędne do wykonywania rur mocujących na suficie lub kolumnach. Z nich zostanie prawidłowo zainstalowane rury gazowej w kuchni. Standardy i wytyczne instalacyjne, które tworzą odległość między łącznikami, są zarejestrowane w specjalnych dokumentach.

bezpieczeństwo

Normalnie system gazociągów w dokumentach planowania przestrzeni mieszkalnych zatwierdzone. Wykonania przeniesienie rury dekoracji i gazu w kuchni mogą być oferowane do pana, a pan będzie wybrać najbardziej odpowiedni typ operacji. Zazwyczaj są one zamocowane na ścianach. Ale jeśli używasz jakieś zmiany, przenoszenia lub przeciąć rury, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę standardy bezpieczeństwa.

Podczas remontu, gdy praca jest wykonywana w systemie okablowania prawdopodobieństwo wypadku. W związku z tym, jeżeli rura niosąca dotyczy tylko poprawić wygląd pomieszczeń, to ten pomysł jest lepszy nie do zrealizowania. Może być stosowany z usterek technicznych.

Jeżeli decyzja w sprawie wdrożenia zmian systemu zaopatrzenia w gaz, prace powinny być wykonane w czasie, gdy pomieszczenie nie jest dużo ludzi. Jeżeli działalność jest prowadzona przez wyspecjalizowane firmy, właściciel lokalu można znaleźć za pomocą certyfikatu potwierdzającego umiejętności pracowników. W tym przypadku przeprowadzenia prac bezpiecznie.

Wszystkie działania związane z cięcia, przenoszenia, rury montażowe muszą być przeprowadzone z przepisem ustawy o wykonanej pracy. I tylko wtedy możemy mieć pewność, że siebie i swoją rodzinę nie jest w niebezpieczeństwie.

zasady ogólne

Aby kuchnia była miejscem bezpiecznym, należy zapoznać się ze standardowymi zasadami. Pozwalają one prawidłowo obsługiwać system gazowy. Jeśli wszystko jest odpowiednio wyposażona, pokój jest bezpieczna.

Płyty instalowane w pomieszczeniach, których wysokość wynosi 2,2 metrów i powyżej. Gdy sufit jest pochylona, a następnie sekcja kuchnia powinna być wybrana dla sprzętu, który jest prawidłowy. Pomieszczenie musi być okno z okna, które będą przeprowadzać naprawy bez użycia sztucznego oświetlenia. Kiedy to się dzieje, aby wywietrzyć kuchnię. Obecność wentylacji będzie wielkim atutem.

Pomiędzy płytą a na przeciwległej ścianie powinna wynosić między 1 metr. Jeśli sufity i ściany wykonane są z materiałów, które są podatne na spalenie, powinny one być przetwarzane tynku. Płyty mogą być stosowane w kuchni, oddzielona od ściany pomieszczenia korytarza lub drzwi.

Rury przewodów w ten sposób mogą być wykonywane się pomiędzy ścianą a płytą było więcej niż 7 cm, może być skok do płyty, ale tylko na poziomie czopa przyłączeniowego. Urządzenie łączące jest montowane 1,5 m nad podłogą i 20 cm od strony płyty. Instalacja tego urządzenia używa specjalnego węża elastycznego. Powinien on zostać zmieniony, biorąc pod uwagę informacje w paszporcie sprzętu.

koszty usług

Bez względu na to, ile koszt usługi, tylko profesjonalny powinien wykonać przeniesienie rury gazowej w kuchni. Ceny usług mogą być różne, wszystko zależy od firmy, złożoności pracy. W każdym razie, nie jest konieczne, aby zapisać.

Wykończenia rura gazowa znajduje się w 2500-3500 rubli. w sprawie przeniesienia prac ma cenę w przedziale od 6500 rubli. Płyta może być stosowana do każdego dodatkowego m – około 1500 rubli.

rury maskujące

Można ukryć komunikat, jeżeli Przewód przesyłowy gazu została przeprowadzona. Przepisy i wymagania muszą być przestrzegane w tym samym czasie. Ukryj system łatwiejszy do naprawy, wymiany mebli. Istnieje kilka sprawdzone sposoby. Najprostszym sposobem jest pokrycie mebli. Due piórniki ukryje pionu w kuchni. Komunikat nie będą widoczne, a także bezpłatny dostęp będą dostarczane do nich.

Innym najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie kanału dekoracyjne dla rur. Powinna być taka konstrukcja jest tania w porównaniu z zakupem mebli. Metoda ta jest idealna dla tych, którzy są majsterkowania podobne gadżety. Do wytwarzania obudów drewnianych są używane pręty profili metalowych. To stałe panele dekoracyjne.

Jeśli pomieszczenie nie pozwala na zainstalowanie uciążliwe projekt, aby ukryć komunikat może być stosowany do wystroju rury. To pozwoli im udekorować grzywny do kuchni zawsze było wygodne. Można użyć kolorowe magnesy. Wygląda piękny obraz z nietypowych wzorów.

Odpowiednie konwencjonalne powlekania rur, tak, że połączenie z konstrukcją pomieszczenia. Idealne farby żaroodpornej. Typowym sposobem jest użycie płyt gipsowych pokrywę rury. Wystarczy dowolny sposób zapewnią bezpieczeństwo lokalu.