157 Shares 1291 views

Porady kwiaciarnia: jak pozbyć się wszy w donicach

Rośliny, jak również ludzi, mogą cierpieć i chorować, ale niepokoi wszystkich rodzajów chorób i szkodników. Jeśli jesteś zmęczony wieloletnich problemów z kwiatami – rot, małych insektów, zapachów i niezdrowe ich wygląd, nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak pozbyć się wszy w donicach.

Przyczyny owadów

Zazwyczaj, zauważając, że nasi „przyjaciele” zielony hit komary, możemy zacząć myśleć o walce z pasożytem. Ale równie ważne jest, aby poznać przyczyny tego zjawiska. Na kolory zwykle rozstrzygać stsiaridy. To małe owady białawy odcień, ich cykl życia jest związany z regałów larwy w ziemi (w zimie). Te z kolei, mają negatywny wpływ na korzeniach roślin. Zła podlewanie, gdy gleba jest nadmiernie nawodniony, ciepły i płaskie – to idealne elementy do szybkiego wzrostu i rozwoju larw. Okazuje się, że konieczne jest, aby nie myśleć o tym, jak pozbyć się wszy w donicach i jak je zniszczyć szkodliwe larwy. Oni, nawiasem mówiąc, można dostać się do ziemi ze sklepu z ulicy (jeśli zakład został narażony na otwartym powietrzu) lub poprzez system wentylacyjny.

Mote w fiołków. Jak się pozbyć?

Stsiarid widać najczęściej w doniczkach z fiołków. Ale to nie znaczy, że są one selektywnie wpływa tylko jeden rodzaj zakładu. Niestety, doświadczenie pokazuje, że problem, jak pozbyć się wszy w donicach, musimy zastanowić fuksji hodowca, begonie, Impatiens. Najczęściej są one „ofiarami” są rośliny o delikatnych liściach i młodych pędach. Istnieje cała gama środków, jak pozbyć się muszek kwiatowych. Jak już wspomniano, w celu usunięcia wilgoci i larwy potrzebne wysokie temperatury, więc należy dokonać modyfikacji reżimu nawadniania roślin, należy unikać nadmiernej wilgotności gleby. W ciepłe, słoneczne dni, umieścić kwiaty w chłodnym, ciemnym miejscu. Jeśli zauważyłeś komarów dom, zrobić słaby roztwór nadmanganianu potasu , i traktować je do górnych warstw ziemi w doniczkach. Uważa się także skuteczny środek regularnych opryskiwania roślin roztworem alkalicznym, na najlepiej proste mydło. Oddzielne 20 g elementu zgnieść do tarki oraz rozpuszcza się w 1 litrze wody ciepłej. Jeżeli środki te były daremne i ponownie stanąć przed problemem, jak pozbyć się wszy w donicach, muszą uciekać się do środków chemicznych.

Środki zapobiegania infekcji

  1. Należy unikać nadmiaru wody w glebie, a nadmiar jest odprowadzany z kasety.
  2. Poświęć trochę czasu, aby traktować zakupiony grunt. Larwy giną prawidłowym podgrzania masy (na przykład wodę wrzącą) i zamrozić.
  3. Sprawdzić stan kwiatka, po prostu usunąć wyblakłe pąkami kwiatów lub liści.
  4. Z drenażem utrzymanie suchej warstwy ornej w doniczkach.
  5. Od czasu do czasu spryskać kolor roztworu mydła lub specjalnego narzędzia przeciwko stsiarid.
  6. Rozdzielić zakażone rośliny od zdrowych do muszek nie rozprzestrzenił się na zdrowych pędów.
  7. Jeśli podejrzewasz, że larwy są już obecne, włóż garnek dopasować siarkowy głowę do ziemi. Nie podoba mi się, a zapach czosnku, skórki cytrusów off.