298 Shares 8335 views

Lunatycy u dzieci. Co jest tego powodem?

Lunatycy lub somnambulizm – to dość powszechne zjawisko w medycynie. Bardzo często ten stan występuje u dzieci od sześciu do dwunastu lat. Najbardziej podatne na tę dolegliwość chłopców. Zwykle z czasem dziecko idzie się we śnie. Głównymi przyczynami somnambulizm – lęku, obaw, stres.


Lunatycy u dzieci. Co się dzieje?

Pomimo faktu, że system nerwowy i mózg dziecka śpi, jego ciało może się poruszać. W „uśpiony” stan dziecka-szaleńca w stanie wstać z łóżka i wędrować po mieszkaniu. W tym samym czasie otworzył oczy, ale, ponieważ mózg śpi, dziecko nie może odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytania rodziców. Jako „czuwania” typowo, okres piętnastu minut. Jednak niektóre dzieci, tym razem może być znacznie zwiększona.

Lunatycy u dzieci. objawy

Obecność na somnambulizm u dziecka może wskazywać liczbę znaków. Po pierwsze, jeśli dziecko siedzi na łóżku lub chodzenie podczas snu. Po drugie, jeśli on drzemał z otwartymi oczami. Kolejny znak – rozmowy podczas snu, dźwięki, frazy, itd.

Lunatycy u dzieci. przyczyny

Lunatycy jest pokazany na tle ciężkiego cierpienia emocjonalne, lęk, zmęczenie, bezsenność, podczas okresów aktywnego dojrzewania. Każde dziecko jest zjawiskiem wynika z różnych przyczyn. Ważną rolę przypisuje się i dziedziczne predyspozycje. Eksperci uważają, że najczęstszą przyczyną jest nierównomierny proces dojrzewania młodego organizmu. Niektóre działy rozwijają się znacznie szybciej niż inne, powodując zaburzenia równowagi różnych układów anatomicznych. Często lunatycy dziecko występuje w okresie dojrzewania. To właśnie w tym okresie rozwija się bardzo szybko układ nerwowy. Innym znaczącym powodem – to stres. To może powodować wiele czynników: niespokojny sen, hałaśliwe zachowanie innych, powoduje częste przebudzenia dziecka, problemy w szkole, w walce ulicznej, Straszny film itd

Walka lunatycy

Pierwszą rzeczą do ustalenia jest lunatycy dziecku wyniku stresu, czy też jest to zjawisko neurotyczny. Zwróćmy uwagę na zdanie, słowa, które dziecko mówi przez sen, i dołożyć wszelkich starań, aby wyeliminować czynniki zakłócające i raniąc jego psychikę. Jeśli podczas „podróży” odbija dziecięcych, pociera dłonie, cmoknął, sprawia, że ostre ruchy, należy ją wykazać neuropsychiatra. Ponieważ te objawy mogą wskazywać na poważne choroby. W każdym razie, jeśli dziecka Lunatyczka, starają się zapewnić, że ich dziecko zdrowego snu. Przedszkolaki wystarczy codzienny „cichy czas”. Chroń swoje dziecko przed jakimkolwiek stresem, jak psychika dzieci jest bardzo niestabilna. Przed snem, ograniczyć dziecko oglądania telewizji, gier mobilnych i aktywnych. Do nocy „spacer” nie kończy się tragicznie, dobrze zamknąć drzwi i okna, oczyścić łamliwe lub ostrych przedmiotów. W żadnym wypadku nie obudzić dziecka podczas chodzenia. Powoli i delikatnie przesunąć go do łóżka i leżała w łóżku. Po obiedzie, nie dać dziecku mocnej herbaty lub kawy. Przygotuj dziecko drzew iglastych-kojąca kąpiel sól, zamknąć zasłony do świateł ulicznych nie zakłócać snu i wyłączyć lampę w pokoju. W ogóle, stworzenie korzystnego mikroklimatu spokoju.