381 Shares 980 views

węglan wapnia: substancja uniwersalny

węglan wapnia jest związkiem chemicznym o charakterze nieorganicznym, która zawiera naturalne i wapniowych soli kwasu węglowego. Ten związek często spotykany w naturze obejmującej wapień, kreda, marmur, litej skale, jak również naturalne minerały kalcytu, aragonitu i innych.


węglan wapnia jest stosowany w wielu różnych gałęziach przemysłu – jest niezbędna w produkcji szkła jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym (gdzie jest lepiej znany jako marki E170), jako barwnik spożywczy jest biały, to jeden ze składników do produkcji farb, tworzyw sztucznych, artykułów higieny osobistej. Główne konsumenci węglanu wapnia – jest producentów wszelkiego rodzaju tworzywa sztucznego i tworzywa sztucznego, ponieważ już dzisiaj wszystkie zwykłe płyty z tworzyw sztucznych, linoleum, wykładziny podłogowe i płytki – jest pochodną węglanu wapnia. Ale najbardziej znany rodzaj, który znamy z tego materiału są oczywiście znane wszystkim z dzieciństwa tabletek.

węglan wapnia: zastosowanie w medycynie.

Za pomocą tego nieorganiczny związek w medycynie ze względu głównie zawartości wapnia, w tym w postaci czystej. W związku z tym, lek ten jest stosowany w celu uzupełnienia wapnia w ciele, a także w terapii adiuwantowej w leczeniu chorób stawów. fine węglan wapnia przyczynia się do wzmocnienia kości i zębów, a także zaleca się poprawę jakości włosów i paznokci. Oprócz tego preparatu nie ma unikalną właściwość neutralizowania kwasu solnego i prowadzić do zwiększenia szybkości kwasowości żołądka.

Głównymi wskazaniami do stosowania tego leku są:

– nadkwaśność soku żołądkowego, jak i znajdujących się na jej tle różnych chorób przewodu pokarmowego. To żołądka, w tym zaostrzenia, dwunastnicy, owrzodzenia zaostrzenia, a także zgaga.

– niedobory wapnia lub zwiększone zapotrzebowanie na nim w określonych okresach życia: krzywicy i wczesnego próchnicy u dzieci, osteoporozy, w tym wynikające po menopauzie i w okresie ciąży, laktacji, hipokalcemii wynikające ze złego wchłaniania wapnia, lub ze względu na jego wysoką klirensu z organizmu.

węglan wapnia: instrukcje użytkowania.

Podczas dozowania leku brać pod uwagę wiek pacjenta, jak również specyfika choroby. U dzieci w wieku od 10 do leczenia krzywicy lub próchnicy zakresy dawek, w zależności od masy ciała, od 300 do 600 mg dziennie.

Choroby przewodu pokarmowego, gdy lek jest przewidziany do podawania doustnego dawka wynosi od 0,5 do 1 ° C. dziennie.

Dla uzupełniania niedoboru wapnia, zapobiegania osteoporozie, a także jako część kompleksu traktowania włosów i kondycji paznokci, dawka jest regulowana indywidualnie, z uwzględnieniem interakcji leku, waga, wzrost, oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Może ona mieścić się w zakresie od 250 ml do 1,5 ° C. dziennie.

Przeciwwskazania.

Pomimo szerokiego zakresu działań, pochodzenia naturalnego i wszechstronności, lek ten ma również pewne ograniczenia w stosowaniu.

– obecność kamieni nerkowych, zwłaszcza pochodzenia wapniowego.

– Tendencja układu krążenia do tworzenia skrzepów krwi.

– Miażdżyca w ciężkiej postaci.

– Indywidualna nietolerancja na lek.

– hiperkalcemia.

Ponadto, podczas stosowania węglanu wapnia rozważyć kilka możliwości jego interakcji z innymi lekami. W związku z tym ma zdolność przy jednoczesnym odbiorem antybiotyków należących do grupy tetracyklin, zmniejszając ich efektywność i zmniejszyć stężenie tetracykliny w krwi. Ponadto, lek ten jest zdolny do zmniejszenia wchłaniania indometacyny, lewotyroksyny i innych leków.