177 Shares 5627 views

Meizu MX5: opinie, dane techniczne, opinie i porównania z iPhone

Materiał ten zostanie omówiony szczegółowo flagowego urządzenia z imponujących cech – Meizu MX5. Przegląd wskazuje swoje mocne i słabe strony. Nie będzie również porównanie tego gadżetu z innego rozwiązania flagowy 2014 – iPhone 6. Jest on oparty na porównaniu z „jabłko” smartphone będzie werdykt odnośnie celowości zakupu tego chińskiego „inteligentny” telefon.

segment rynku, który skupia się na urządzeniu

Wszystkie specyfikacji sprzętu, system operacyjny urządzenia, jak również jego koszty wyraźnie wskazują, że jest to urządzenie flagowy na podstawie systemu operacyjnego „Android” to producent w tej chwili. Oczywiście, już ogłosił mocniejszy smartfon Meizu – MX5 Plus. W porównaniu z obecnym liderem będzie wzrosły wyświetlacz o przekątnej 6 cali, bardziej wydajne platformy sprzętowej „używany Samsung Exynos 7420» – jest ustawiony większą ilość pamięci RAM – 4GB. Dobrze, że aparat jest zbudowany z czujnikiem wysokiej jakości do 27 megapikseli. Ale to jest przyszłość firmy, tak długo, jak najlepiej na prawo jest tylko MX5. Jego możliwości pozwalają konkurować z „jabłko” flagowego 2014 bez problemów. W tym przypadku koszt tego gadżetu jest znacznie niższa, a możliwości, jakie on ma, nie gorzej, niż iPhone 6.

Opcje

Typowy sprzęt w MX5, podobnie jak w poprzednich flagowych rozwiązań Meizu. Obejmuje on:

 • Sam gadżet z wbudowanym akumulatorem.
 • Typowy zasilacz ładowania z 2A wylotowego.
 • Wysokiej jakości zestaw słuchawkowy stereo z lepszą jakością dźwięku.
 • Kabel interfejsu.
 • Karta gwarancyjna.
 • Szczegółowe wytyczne dotyczące eksploatacji urządzenia przez producenta.
 • Specjalny klips instalacji do wydobywania gniazdo karty SIM.

Sloty na pamięci zewnętrznej w tym urządzeniu nie jest obecny, a dodatkowe właściciele kart flash nie ma potrzeby zakupu tego gadżetu. Ale film ochronny na przednim panelu z pewnością nie jest nadmierne. Choć jest on chroniony przez odporną na uderzenia szkło najnowszej generacji, ale jest to konstruktywne rozwiązanie 100% ochrony nie gwarantuje przed ewentualnym przypadkowym uszkodzeniem. Ale film ochronny doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Z podobnych powodów, zaleca się również, aby uzyskać pokrycie Meizu MX5. Tylko w ten sposób będzie już zapewnia kompleksową ochronę obudowy.

projekt

W zakresie projektowania, że ma wiele wspólnego z MH5 „jabłko” flagowego gadżetu. Większość przedniej części panelu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Poniżej tylko jeden przycisk jest wyświetlany jako smartphone z „APL”, która zapewnia kontrolę nad urządzeniem. Jest również zintegrowany czytnik linii papilarnych. Tylko w tym przypadku różnica jest w postaci przycisku. Jeśli ayfon-6 jest okrągły w MH5 – prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami. Na górze, nad ekranem dotykowym, uruchomiła szereg elementów czujnikowych oczy, okrągły otwór z przodu aparatu i słuchawki. Pod względem ergonomii kontroli jest znacznie lepiej przygotowana do MH5 porównaniu z iPhone 6. Jeżeli amerykańskie devaysa przyciski sterujące znajdują się na różnych stronach urządzenia (przy prawej krawędzi wyświetlanych Przycisk blokady i głośności przyciskami znajdują się po prawej stronie gadżetu), a następnie te MH5 kontrole są zgrupowane po prawej stronie maszyny. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza urządzenie kontrolujące proces tylko palcach jednej ręki.

Krawędzie boczne i pokrywę tylną przewodnia devaysa MEIZU wykonane z pojedynczego arkusza metalu. Obudowa tego urządzenia nie rozumie. Pozwala to na nienaganną jakość montażu devaysa. Ale w przypadku awarii akumulatora bez pomocy serwisu będzie trudne do opanowania.

Przy górnej krawędzi smartphone standardowe porty audio. Na dnie portu YUSB mikro-hodowli, głośny głośnik (jest ukryty za stylowe otwory) i Elementary mikrofon. Na tylnej okładce, z wyjątkiem logo producenta, oko jest główną komorę. Tutaj, obok siebie, hodowane podwójne światła LED do niej. Istnieją trzy opcje kolorystyczne ciało w tym gadżecie. Najbardziej praktyczny z nich – jest Meizu MX5 Grey. To brud i możliwe uszkodzenie ciała gadżetu nie są tak zauważalne. Biała wersja jest bardziej odpowiednia dla słabej połowy ludzkości: matek, żon, córek, sióstr. Ale złoto sprawa jest skierowany do dyrektorów, ich zastępców i innych liderów. Jest doskonale podkreślają swój status.

edytor

MT6795T – opiera się na tym chipie „biblioteki” rozwoju firmy i zbudowany Meizu MX5. Przegląd jego specyfikacji technicznej jest naprawdę imponująca. Ten kryształ półprzewodnikowych overclocked: jest oznaczony symbolem „t” – „Turbo”, to jest modyfikacją przyspieszonego CPU. Składa się z ośmiu jednostek obliczeniowych, z których każdy może dynamicznie przyspieszonych do 2,2 GHz, w zależności od złożoności problemu jest rozwiązany. W tym przypadku istnieją dwa klastry. Pierwszy z nich wykorzystuje „A57” bardziej wydajną architekturę i obejmuje 4 moduł obliczeniowy. Drugi składa się z tej samej liczby rdzeni, ale opiera się na bardziej efektywnego energetycznie architekturą – z „A53”. Takie rozwiązanie może dynamicznie dostosowywać się do smartfonów z systemem zadań. Jeśli trzeba najwyższy poziom wydajności, główny ciężar spada na pierwszym module. Ale w trybie oszczędzania energii jest używany bardziej intensywnie sekund klastrów obliczeniowych. Należy również zauważyć, że ten układ ma nadmiernych poziomów wydajności i można go łatwo poradzić sobie z każdym wyzwaniem do tej pory, w tym najbardziej wymagających zabawek trójwymiarowych.

MX5 iPhone przeciwwaga 6 mogą liczyć tylko dwa rdzenie, zdolne do przyspieszania co najwyżej intensywnym obciążeniu do 1,4 GHz. W rezultacie, możliwości obliczeniowe flagowym rozwiązaniem Meizu jest znacznie lepsza. Pewna kompensacja w tym zakresie jest istotna optymalizacji oprogramowania. Ale nadal, nadmiar wydajność obliczeniowa „sercem” smartphone pozwala nie muszą się martwić o poziom złożoności właściciela problemu, a to z pewnością nie może się pochwalić „jabłko” gadżetu. Można powiedzieć, że Apple jest problem z brakiem wydajności devaysa przesunięty na barki programistów, a to skromny chiński producent położył rozwiązanie procesora, który pozwala uruchomić na dowolnym kodem gadżetu.

urządzenie wyświetlające

Oczywiście, jakość ekranu nie jest zadowalająca w Meizu MX5. Charakterystyka on naprawdę imponujące. Jego przekątna jest stały do tej pory 5,5 cala. W tym przypadku rozdzielczość ekranu 1920×1080 i gęstość pikseli w tym przypadku równa się imponującą 401ppi. Oznacza to, że obraz na tego typu smartphone jest wyświetlana w rozdzielczości 1080p. Wyświetlacz matryca wykonana jest w technologii „AMOLED”. Podobnie, matryca wykonana z rozwiązań flagowych „Samsung” ostatniej generacji – S6 i S6 EDGE, a to nie może nie cieszyć. Dodatkowo, należy zauważyć, czujnik obecności zapewnia automatyczną regulację poziomu jasności. Ponadto, wyświetlacz na przednim panelu wraz z najnowszej generacji ochrony szkła odpornego na uderzenia – „Goryl Eye 3”. Podobne ustawienia ekranu może się pochwalić bardziej zaawansowaną wersję iPhone 6, który ma prefiks Plus. Ona ma podobny ekran o przekątnej 5,5 cala, – dokładnie taką samą rozdzielczość – 1920×1080. Jedyną istotną różnicą jest to, że w tym przypadku należy użyć innej technologii w produkcji macierzy wyświetlacz – Retina HD. Ale z punktu widzenia użytkownika końcowego nie jest tak poważnie. Tak że jakość wyświetlacza w tych urządzeniach są niemal identyczne.

akcelerator grafiki

Jedną z głównych słabości w porównaniu z iPhone 6 jest akcelerator graficzny w Meizu MX5. Porównaj swoje specyfikacje sprzętowe na to wyraźnie wskazane. IPhone 6 służy kart graficznych PowerVR GX6650. Taktowany może osiągnąć zaledwie 550 MHz, lecz znajdują się obecność gwintów 192 obliczeń. To stawia go na równi z akceleratorów graficznych takich jak „Adreno 420” lub „Thegra K1”. Ale MX5 jest wyposażony PowerVR G6200. Jego częstotliwość szczyt zegara do 700 MHz, ale całe wątki obliczeniowe 64. Oznacza to, że są one prawie trzy razy mniej niż „Apple” smartphone. Ale z drugiej strony, możliwości obliczeniowych tego rozwiązania graficznego jest wystarczająca do wyświetlania zdjęć na ekranie 2K. W naszym przypadku, bardziej skromne rozdzielczości – 1080p. W związku z tym problemy z wycofaniem obrazu w tym przypadku na pewno nie powinno być. Więc różnica nie jest tak dużo, a jest istotne dla końcowego użytkownika.

kamera

Ale w iPhone 6 kamera perspektywie planu rzędu traci Meizu MX5. Zdjęcia przez niego, aby dostać naprawdę dużo lepiej. Komora „Sony” nich opiera się na elemencie czujnika w 20,7 produkcji Mn. Ponadto wdrożone technologie, takie jak laserowe autofokusem, podwójną lampą błyskową LED i panoramę obiektywu. Ten aparat może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K jak z aktualizacją 30 klatek na sekundę. Na tym tle, na 8-megapikselowy iPhone 6 wyglądają naprawdę skromne, a żaden zastrzeżone technologie nie pozwalają na osiągnięcie tego samego poziomu jakości. Podobna sytuacja jest z przodu aparatu. Czujnik MH5 przedniej komory w zależności od czujnika 5 min. W „jabłko” gadżet pod tym względem czujnika skromniejsze: tylko 1,2 megapikseli. Dlatego dla filmu i „autoportretów” najlepszego dopasowania flagaman od Meizu.

pamięć

Minimalna pojemność wbudowanej pamięci Meizu MX5 – 16GB. Niektóre ze wspomnianych predefiniowanym objętości jest zajęte przez oprogramowanie (około 4 GB). Reszta przestrzeni przeznaczonej na potrzeby użytkownika. Dla większości zadań przeciętnego użytkownika to wystarczy. Ale raczej zakupić bardziej zaawansowane wersje tego typu smartphone posiada 32 GB na pokładzie. W przeciwieństwie do iPhone 6 (która może być wyposażona w 64 lub nawet 128 GB GB), większa pojemność Flagship zintegrowany napęd w tych rozwiązań nie stało. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma wystarczająco dużo wolnego miejsca na wbudowanej pamięci można przesyłać informacje na temat różnych usług w chmurze (na przykład „Meyl.ru.Oblako” lub „Yandex.Disk”).

Alternatywnym sposobem rozwiązania tego problemu jest zakup dodatkowego kabla „Ann” ze zwykłym portem „YUSB” i jest połączona z pomocą zwykłego kija. Ale w tym przypadku jego utraty doświadczenia użytkownika na smartphone: należy upewnić się, że dysk flash nie jest przypadkowo spadł. Doskonała sytuacja z pamięci RAM w urządzeniu. Jego ilość wynosi 3 Gb. Około 1,2 GB po zakończeniu pobierania oprogramowania systemowego zostanie zatrudniony. Reszta (czyli 1,8 GB), użytkownik może używać do uruchamiania programów. Na tym tle, iPhone 6 z 1 GB wygląda naprawdę źle. Ale zwiększona pojemność wbudowanej pamięci masowej nie jest tak dużo, a wielką zaletą.

Bateria i autonomia

Praktycznie identyczne akumulatory zainstalowane są w dwóch flagowych urządzeń. IPhone 6 jest używany na 2915 mAh. Nieco większa pojemność baterii Meizu MX5. Przegląd jego specyfikacji technicznych wynika, że jego pojemność wynosi 3150 mAh. Biorąc pod uwagę fakt, że skromniejsze farsz sprzętu w firmie flagowego Cupertino, autonomia będzie trochę lepiej. W rzeczywistości, iPhone właściciele mogą liczyć na 1,5-2 dni na jednym ładowaniu. Z kolei MH5 można rozciągnąć 1-1,5 dni na jednym ładowaniu akumulatora. Te wartości są ważne dla przeciętnego poziomu obciążenia. Jeśli zwiększyć obciążenie, podczas gdy autonomia urządzenia zostanie zmniejszona do 8-12 godzin. Ale największą tryb oszczędzania wartości te wzrosną o 1,5-2 dni.

wymiana informacji

Pełną listę wszystkich obecnie istniejących interfejsów są w Meizu MX5. Recenzje właścicieli „inteligentny” telefon emituje takie z nich:

 • sieć komórkowa GPRS, EDGE, 3G i LTE. I praca z nimi jest jak z pierwszej karty SIM, a drugi.
 • Kompletny zestaw wszystkich interfejsów „Wi-Fi”, w tym ostatnim szybkim „ace”.
 • Istnieją również „Bluetooth” wersja 4.1.
 • Funkcje nawigacyjne smartfonów pozwalają oddziaływać równocześnie z dwóch systemów „GLONASS” i GPS.
 • Lista interfejs drutu składa się z mikro-YUSB i standardowe porty audio.

oprogramowanie systemowe

Dość ciekawa sytuacja z oprogramowaniem systemowym do Meizu MX5. Firmware jest na podstawie jego „Android” 5,0. Jednocześnie znacząco poprawione, a system operacyjny jest nazywany „Flaim”. Jej wersja – 4.5. Potrzeba modyfikacji interfejsu użytkownika jest spowodowane obecnością tylko jednego przycisku wyświetlania sub w centrali, zamiast trzech. W rezultacie, wygląd interfejsu jest bardziej jak iOS, niż „Android”. Ponadto, nie jest oddzielnym menu dla programów.

Wszystkie etykiety są przekazywane instalowania oprogramowania na pulpicie. możesz grupa je w foldery w razie potrzeby. Cóż, wszystkie parametry systemu są ustawione w ustawieniach MX5 Meizu: data, godzina, tryby sieci komórkowych i tak dalej. Ale reszta zestawu oprogramowania typowej platformy oprogramowania, aplikacji „Google”, social networking i wbudowanym mini-programu. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje kilka wersji urządzenia: I, C, A i U. Wszystkie z nich, z wyjątkiem I, koncentruje się wyłącznie na rynku chińskim. Położony w Meizu MX5 języka rosyjskiego niedoświadczony użytkownik jest problematyczne. Mają tylko po chińsku. Ale można zmienić język interfejsu poprzez instalację specjalnego oprogramowania lub kompleks przeprogramowanie urządzenia. Cóż, wersja z indeksem i jest dostosowana do rynków międzynarodowych, a jest pozbawiony tych niedociągnięć. Tak więc przy zakupie zwrócić uwagę na gadżet oznakowane, aby uniknąć ewentualnych problemów z częścią oprogramowania smartfonu.

cena

W większości przypadków głównym kryterium przy wyborze nowego smartfonu jest jej koszt. A następnie daleko w tyle liści urządzenia „EPL» Meizu MX5. Opinie są dopiero potwierdzone. Podstawowa wersja tego gadżetu z 16 GB kosztuje $ 310. Bardziej zaawansowana modyfikacja flagowego, tym razem z 32 GB kosztuje około 340 dolarów. Dla porównania, najbardziej dostępna wersja zeszłorocznej decyzji „POŚ” teraz szacuje się na prawie 700 $. W tym przypadku, to ma wbudowane tylko pojemność wynosi 16 GB. Okazuje się, że w jednym z najbardziej pokorny iPhone 6 można kupić natychmiast 2 MH5. Nasuwa się pytanie: po co płacić więcej za markę? Odpowiedź tutaj może być tylko jeden: jesteś zapalonym fanem „POŚ”. We wszystkich innych przypadkach najbardziej racjonalny sposób kupić tańsze rozwiązanie od Meizu, który jest niemal żaden sposób gorsze iPhone 6.

opinie

Bardzo wyważone okazało Meizu MX5. porównanie z iPhone 6 pokazuje niemal kompletny sprzęt parzystości i oprogramowanie tych urządzeń. Ale cena jego połowie. I to poważne użytkownicy plus pojedyncze. Praktycznie nic gorsze flagowego „POŚ” 2014 MH5. Cóż, niektóre z jego elementów są na ogół znacznie lepsze (np, RAM i kamer). Więc istnieje inny poważny konkurent w smartfony „apple” firmy. Ale jest jedna poważna wada w Meizu MX5. Firmware w niektórych wersjach gadżetu brakuje wsparcia języka rosyjskiego. Ponownie, przy zakupie trzeba spojrzeć na etykiety i kupić tylko urządzenia z indeksem «ja».

Porównanie z zeszłorocznego flagowego firmy Apple

Prawie wszystkie względami od flagowego 2014 „POŚ” traci Meizu MX5. iPhone 6 może pochwalić się tylko nieznacznie lepszą autonomię, zintegrowany większą pojemność pamięci masowej i zoptymalizowane oprogramowanie. Wszystko inne na stronie MH5. Ta wydajność i ilość pamięci RAM, a także wysokiej jakości dźwięk i aparat. Ale Główną zaletą tego rozwiązania jest Meizu cena. Kosztem mniej niż 2 razy, a przy bardzo podobnej charakterystyce i identycznego poziomu jakości, po co płacić więcej za urządzenia pod marką? Uzasadnieniem może być tylko osobiste preferencje.

Jeśli wolisz, iPhone 6, a następnie kupić je. W tym przypadku cena jest 2 razy wyższy. Ale we wszystkich innych przypadkach decyzja o Meizu jest bardziej uzasadnione.

wyniki

W każdym przypadku cena, komponent specyfikacje sprzętowe i oprogramowanie pozwala bez problemów do rozwiązywania wszelkich problemów w Meizu MX5. Przegląd jej wydajność jest ponownie potwierdzone. Zatem koszt smartphone mają bardzo skromny, co sprawia, że jego zakup jeszcze bardziej uzasadnione.