683 Shares 5470 views

Stepan Likhodeev: charakterystyka bohatera powieści „Mistrz i Małgorzata”

Kto jest Stepan Likhodeev? Każdy, kto zna treść książki Bułhakowa, który opowiada o przybyciu radzieckiego diabła kapitał apartamencie, zna nazwę tej postaci. Jest to jeden z bohaterów słynnej powieści „Mistrz i Małgorzata”.


Najemca numeru apartamentu 50

Stepan Likhodeev – ten sam reżyser „Variety” Teatr, wchodząc, wykorzystując swoją pozycję w stosunku do kobiet, które nie wykonują swoich obowiązków, a ścigać na próżno zamka samochodu. Likhodeev rola w Bułhakowa nieśmiertelnej piętrowego niskiego. Niemniej jednak, jego niezapomniany obraz.

Postać ta, w przeciwieństwie do swoich kolegów zmarłego sąsiada, przynosi kłopoty Master. On, na pierwszy rzut oka, jest absolutnie nieszkodliwe. Niemniej Woland i jego poplecznicy wysłany nieszczęsnego dyrektora tysiąc kilometrów od Moskwy. Za co? Co winny to pozornie dobroduszny rezydentami „złych” mieszkania? Tak więc, za co został ukarany przez Stepan Likhodeev?

mglisty poranek

Stepan Likhodeev w powieści „Mistrz i Małgorzata” jest mowa tylko kilka razy. Więcej szczegółów – w siódmym rozdziale. A potem autor daje mu w sumie kilku liniach. Jednak należy stwierdzić, że znajduje się w rozdziale „złego mieszkaniu,” czytelnik po raz pierwszy pojawiają się pomocników szatana w pełnej jego struktury, dlatego, że jest tak niezapomniany.

Jeden dzień po ciężki wieczór Likhodeev budzi się w swoim łóżku (choć budzi dyrektor państwowej „odmiana”, że rano trudno nazwać) i wykrywa nieznane osoby siedzącej obok czarnym berecie. Nieoczekiwany gość mówi z akcentem, to aktor z którymi Stepan Likhodeev krótko przed tym fatalny dzień rzekomo zakontraktowane. Dyrektor „Variety” nie pamięta. I nic dziwnego, bo w nocy wypił portu po wódkę, a następnie wyjaśnił pewną damę w miłości, udał się do czyjegoś domku w podobny … W skrócie, noc była intensywna.

Likhodeev i nie przypominając sobie wydarzenia ostatnich dni, pić wódkę proponowaną gościa, snack żywności i cudownie pojawił, będąc człowiekiem przebiegły i inteligentny, starając się ukryć przed nieznajomym własnym zapomnienia. I nagle wychodzi z przodu, dowiaduje zabłąkany czarny kot straszne rozmiary.

nieprzyjemny myslishki

Przed Stepan wyjście w celu wywołania w „Variety” i zapytać o zbliżającej się prezentacji zagranicznego artysty. W jego oczach połowów pieczęć na drzwiach Berlioza. Nie wiadomo jeszcze nic na temat śmierci swojego sąsiada Stepan Likhodeev. Feature Director „odmiana”, jednak została przyznana przez autora w opisywaniu uczuć, który chwycił go na myśl o możliwych kłopotach z redaktorem naczelnym pisma literackiego.

Co robi drukowanie na drzwiach pokoju? Fakt, że jego właściciel był kłopot. Myśli o śmierci sąsiada nie przychodzi na myśl Likhodeev. Pierwszą rzeczą myśli – aresztowanie. Wspomnienia głupiego artykułu, który niedawno wykładał Stepan jakiegoś powodu Michaił Aleksandrowicz, a na podejrzane rozmowy w jadalni na kolację zakoposhilis przeszkadza słabe step. Doświadczenia losu Berlioza nie dotknąć jego duszy. Same małe nieprzyjemne myśli. Nie wiadomo, co by pomyśleli o tym rano, Steve, będąc przed zamkniętym drzwiami pisarza, gdyby nie pojawienie się wspomnianego kota.

Oto jak zwariować!

Co się dzieje w złym mieszkania, oczywiście, pamiętać fanów powieści „Mistrz i Małgorzata”. Stepan Likhodeev, którego charakterystyczne zostaną podane później z powrotem do pokoju i widzi swojego gościa w ponad dziwnym towarzystwie. W fotelu siedzi dość nieprzyjemny typu z wąsami i pierzastych w pękniętym binokle. Na pufe również umieszczony ten sam kot, który przed chwilą został bezceremonialnie przesuwany wzdłuż frontu.

„Oto jak zwariować!” – myśli picia i widząc ozdobny kot gryzie, dyrektor „Variety”. Charakterystyka Lihodeeva Dana dokładnie Behemoth i Koroviev. To dzięki ich jasnych i zwięzłych uwag czytelnik rozumie, co sąsiad, który tragicznie zginął przez Berlioza.

Obraz stepy Lihodeeva

Co mówią o dyrektora asystentów teatralnych Voland? Są one znane, każdy wie. A co nie Likhodeev wypełnianiu swoich obowiązków ( „ściera okulary BOSS”), a fakt, że jest luźny sposób życia. Stepan, według Koroviev, nic nie robi, ponieważ, jak również nie może nic zrobić. Bohaterką cech Likhodeev – to nieostrożność, lenistwo, skłonność do pijackich orgii.

Stepan prowadzi rozwiązłe życie, a ponadto jest bardzo nieodpowiedzialne, co potwierdza później Roman, otrzymał telegram od Jałty dziwne, i zdecydował, że to nic innego jak podstęp Likhodeev. Na charakteryzacji charakteru należy dodać trick (nie mądrość), tchórzostwo i zdradę.

W Jałcie,

Stepy Lihodeeva Punishment – obłęd. On jest w Jałcie, ale malownicze nadmorskie krajobrazy nie jest zachęcające. Jak to możliwe, w ciągu zaledwie kilku sekund, aby być tak daleko od stolicy? Autor Likhodeev los w kolejnych rozdziałach tylko mimochodem mówi. Wiadomym jest, że nowa poddano wielokrotnym montażu. Produkt końcowy z Stepan, podobnie jak jego odpowiedniki w klinice dowodzi Strawińskiego.

Likhodeev może być zupełnie inaczej …

I prezentuje taki charakter jak Likhodeev w pierwszym wydaniu powieści. Jego nazwisko było jednak inaczej. Garusya Padulaev – ta sama nazwa w 1929 roku Bułhakow wydał dyrektor teatru. To był prototypem bohatera – znajomy pisarz (ur słoneczna Władykaukaz) Taudzhin Peyzulaev. Ten człowiek pracował z pisarzem na spektaklu „Synowie mułłów”. W pierwotnej wersji powieści Garusya, a także Steve pozostawić wbrew ich woli, numer mieszkania 50, znajduje się w domu 302-bis na Sadovaya Street. Ale Woland nie wysyła go do Jałty, a dom jego pierwowzór – Vladikavkaz.

W drodze ze stolicy do małego domu Garusya oferuje wspaniałe widoki na krajobraz w Moskwie. Oznacza to, że w Władykaukaz Padulaev nie jest natychmiastowa. W swojej podróży nie jest jeszcze coś romantycznego. Bułhakow Padulaevym kosztować znacznie łagodniejszy niż Likhodeev. Ale później, gdy dowiedział się o śmierci swojego współautora, pisarz postanawia radykalnie zmienić obraz wygnany z Moskwy charakteru. W 1936 Bułhakow ponownie przepisuje powieść. A teraz na łamach tej pracy wydaje dyrektor teatru w imieniu Likhodeev.

pacjenci Strawiński

Po dwudniowym pobycie w kurorcie Stepan wrócił do Moskwy, gdzie został natychmiast wysłany do kliniki psychiatrycznej. W tych trudnych dniach dla Moskali profesora Strawińskiego dużo pracy. Najpierw w szpitalu przedstawia poetę nieustannie historię o Poncjusza Piłata i Intourist, które pilnie potrzebują złapać. Wtedy przychodzą do artysty kliniki, żądając zwrotu głowie. Wreszcie, jeden po drugim, aby przynieść urzędników teatralne Strawińskiego, który, jakby w drodze porozumienia, prosząc o zatrzymaniu w komorze pancernej.

Likhodeev spędza w szpitalu przez osiem dni. Zgodnie z najnowszym wydaniu powieści, jakiś czas później został mianowany szefem sklepu Żywności w Rostowie.

Człowiek, który nie jest jego miejsce

W jednym z wydań autora nazwie Tap Dance „czerwonych dyrektorów”. Co oznacza to wyrażenie? W 20-30-tych w pozycjach administracyjnych w teatrze zaczął mianować Partii Robotniczej. Są one dość oficjalnie, i nazywane są „czerwone reżyserów”.

Osoby te były dalekie od sztuki. Są to w słowach Fagot „nic nie robić, i nie wiem jak to zrobić wszystko.” Michaił Bułhakow administratorzy były znajome. Pisarz po raz pierwszy zetknął się ze światem teatralnym z produkcji spektaklu „Biała gwardia”. Jak zwykle, rok autorem później wyśmiany w jednej ze swoich prac i słynnego reżysera i znanych aktorów w tych latach. Jeśli chodzi o urzędników teatralnych – one służyły jako materiał do Likhodeev obrazu.

Główną wadą

Ma już charakterystyczne dla reżysera „odmiana” została podana. Ale fałsz i przebiegłość – cechy, które są obdarzone wszystkich negatywnych bohaterów powieści. Główną wadą Likhodeev – pijaństwo. I że różni się od innych znaków w książce.

Zaledwie kilka dni Woland i jego asystenci zdołała wzbudzić całość Moskwie. Ogromny czarny kot, bezczelny Regent w kurtce w kratkę, rudowłosej krępy typ i tajemniczego cudzoziemca w rozmowy przez długi czas. Plotki i spekulacje były napastliwe Moskali. Większość plotek tylko usłyszał o dziwnym gangu od tego, czy medium lub czarodziejów, czy sprytnych oszustw. Ale byli i tacy, którzy nie mają szczęście spotkać się z duchem zła, że tak powiem, twarzą w twarz. I te spotkania stały się śmiertelne.

Bezdomny przestał pisać poezję. Varenukha przestać kłamać. Poplavsky zapomniał o mieszkaniu w Moskwie. Jak na stepy Lihodeeva, już nie pili wódkę z porto …. Tylko wódka i tylko we wlewie porzeczki nerki.

złe mieszkanie

Jak możemy mówić o takim charakterze jak Stepan Likhodeev i nie powiedzieć ani słowa o mieszkaniu, gdzie mieszkał aż do jego teleportacji? Ale dyrektor teatru został skazany na znikają nawet wtedy, gdy przekroczył próg.

W siódmym rozdziale, w którym czytelnik zapoznał się z Likhodeev, autor opowiada o dawnych lokatorów numer mieszkania 50. Wszystkie z nich wydawały się być zatopiony w otchłań. Pierwszy najemca zniknął wdowa jubilera. Kobieta własność mieszkania, co ona, jako szczególnego przedsiębiorstwa, częściowo wynajmowane lokatorom, których los był bardzo smutny. Jednak, podobnie jak każde osób zainteresowanych w apartamentach na słynnym adres. To zniknął, a kochanką, a nawet jej pokojówka Anfisa. Ale jeśli lokalizacja z pierwszych mieszkańców pozostawały nieznane, los Berlioza i Likhodeev znał do wszystkich osób mieszkających w domu 302-Bis, położonych na Sadovaya. Jednak Likhodeev więcej szczęścia niż jego sąsiad. Ale Bułhakow miał swoje wyniki z pisarzami.