722 Shares 9471 views

Harm i korzyści z ciecierzycy (grochu)

Taki produkt egzotyczne, takie jak ciecierzyca, często natknąć się w daniach i na półkach supermarketów. Jest to nie tylko smaczne składnik, ale także bardzo przydatne.


Co jest ciecierzyca

Ciecierzyca – strączkowych, który jest również znany jako fasoli tureckiej lub garbanzo. Druga nazwa roślin owocowych otrzymaliśmy ze względu na jego zewnętrznym podobieństwem z głową barana.

Istnieją dowody na to, że ludzie zaczęli jeść owoce tej rośliny, na długo przed naszą erą. Ponadto ziarna stosuje się również do leczenia niektórych chorób.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jest to jeden z owoców, które są przyjazne dla środowiska – nie gromadzą w sobie toksyn, azotanów i innych szkodliwych substancji do organizmu. W tym przypadku, waga, na której uszkodzenie i korzystanie z ciecierzycy, opierając się bardziej na swoich pozytywnych cech.

Jak i gdzie rosną ciecierzycy

Ten produkt jest dostarczany z Azji Środkowej, ale dziś można go znaleźć w Indiach i Afryce, nie jest mniej popularna jest w Europie i basenie Morza Śródziemnego.

Ponieważ jest to groch, rośnie podobnie jak znany nam roślinę, która rośnie prawie każdy w swoim ogrodzie. Strąki są mniej wydłużony i zaokrąglony. Każdy z nich może zawierać do 3 ziarna żółtą (i kolory).

Z reguły stosowane w żywności wymienionych dwóch rodzajów: Desi (mały rozmiar ziarna) i mes ( „europejskiej” ciecierzyca – ziarna większe powłoki płynne).

Jak i dlaczego kiełków ciecierzycy

Pierwszym z nich jest odpowiedzieć na pytanie, dlaczego. Wiele pozytywnych organizm posiadać cechy sadzonki ciecierzycy. Przydatne właściwości w tym przypadku są połączone nawet z wielkim smakiem gotowanych grochu. Kiełkujących ciecierzyca ma niewielki orzechowy aromat i smak.

Kiełkować groszek potrzebujemy garść ziarna roślin, miska, kubek, bank lub innego pojemnika z wodą i trochę czasu.

Take-wspomniano słoik i napełnić go wodą. Zauważ, że na fali ziarna i wzrost objętości o 3-4 razy. Ilość wody powinna być większa niż liczba ziaren 5 razy. Wyjmij pojemnik z promieni słonecznych.

Po 12 godzinach mycia ciecierzyca i pozostawić do wyschnięcia. Powtórzyć procedurę. Teraz woda powinna osiągnąć górną krawędź objętość grochu. I został umieszczony w upale.

Po dalszych 12 godzinach powtarzania prania. trzeba pamiętać, że na grochu już rostochku. Dla kiełkujących ziaren można wyrzucić. Musimy osiągnąć efekt właśnie kiełkującego ciecierzyca, korzyści i szkód, które zostaną opisane poniżej. Co do zasady, procedura jest powtarzana przez 3 dni, a po tym czasie można przygotować posiłki i jeść ciecierzycy w żywności.

Harm i korzyści z ciecierzycy

Plusy i minusy korzystania z tego produktu w żywności składają się głównie z oddziaływania na zdrowie ludzi i procesów zachodzących w organizmie.

W tej kwestii istnieje wiele opinii, jak absolwentów – lekarzy, dietetyków, naukowców i różne ludowe „ekspertów”, którzy także kładą nacisk na korzystne właściwości ciecierzyca w leczeniu niektórych chorób.

Kaloryczne i odżywcze wartość grochu

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na wartość odżywczą produktu: 100 g ciecierzyca zawiera 17 g, węglowodany 20 g białka całkowitego i 3 gramy tłuszczu. Na tej podstawie, warto powiedzieć, że jest to dieta dość wysokokaloryczne – 309 kcal na 100 gramów. Ciecierzyca jego wartości odżywczej może zastąpić mięso, więc jego użycie jest zalecane w poście.

Witaminy w tym produkcie nie zawiera zbyt dużo, szczególnie w witaminy A, B i PP. Harm i korzyści z ciecierzyca w tym przypadku nie jest określana przez nich.

Ale ze względu na wysoką zawartość pierwiastków śladowych, takich jak wapń, żelazo, magnez, cynk, miedź, selen, jod, molibdenu, krzemu, kobaltu, tytanu, oraz wiele innych, to pozostaje w zestawieniu z najbardziej użytecznych produktów pochodzenia roślinnego.

Przydatne właściwości ciecierzyca

1. Nakrętka przydatna dla kobiecego ciała. Ze względu na wysoką zawartość poszczególnych elementów użytkowania ciecierzyca ułatwić przepływ miesiączki, ciąży i laktacji. Jednak w przypadku, gdy kobieta jest w ciąży lub karmiących piersią, należy skonsultować się z lekarzem w celu wykorzystania takich ilościach jak groch ciecierzyca. Korzyści i szkody nie wykluczają się wzajemnie. Dużo nie może być zbyt gorliwy.

2. Nakrętka użyteczne krwi. Jeśli używasz tego produktu, krew gęstnieje, co przyczynia się do jej krążenie w całym organizmie. A to z kolei poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, zwiększa poziom hemoglobiny we krwi.

3. ciecierzycy charakterystyczny efekt moczopędny z prostych krokach. W ten oczyszcza nerki i pęcherza moczowego, nadmiar płynu z organizmu, zmniejsza obrzęki, jeśli występują. Oraz, oczywiście, z innymi produktami do obróbki korpusu pochodzą żółciowego i cholesterolu.

4. mieć pozytywny efekt w postaci samych ziaren, sadzonek i ciecierzycy. Korzyści i szkody ma również na układ trawienny. Produkt przyczynia się do zapobiegania różnym chorobom przewodu pokarmowego, usuwa toksyny z organizmu, normalizacja mikroflorę jelitową, zmniejsza prawdopodobieństwo zaparcia.

5. Również piskląt jest zdolny do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób takich jak zawał serca i udar mózgu, i zaćmy.

niebezpiecznych właściwości ciecierzyca

Harm i korzyści z ciecierzycy są przedmiotem wielu badań, ale nie kwestionuje. Na pewno, to jest o wiele bardziej użyteczne właściwości.

Uszkodzenia grochu odmiany jest, jeśli masz indywidualny nietolerancji – alergii. Również nie zaleca się „chude” na ciecierzyca osób ze skłonnością do wzdęć.

Nie jest konieczne, aby używać dużo grochu osób starszych. A dla tych, którzy mają problemy z pęcherzem i za wszelką cenę z produktu zrezygnować.

Ciecierzyca: korzyści i szkody. opinie

Ludzie, którzy lubią jeść ciecierzycy, nie narzekają na problemy z ciałem po konsumpcji.

Historie, które groszek powoduje wzdęcia i czasami rozdzierający ból, nie może odnosić się do tej klasy. Mimo to, ludzie nie próbowałem raz to już nie jest egzotyczny składnik w naczyniu, są bardzo szczęśliwi i pozostawić dobre recenzje.

uprawa takich roślin maszyny, takie jak ciecierzyca, korzyści i szkód związanych z grochu są opisane w wielu prac naukowych i badań, ale to nie jest ważne. Jest to doskonały produkt o wysokich walorach smakowych. Nic dziwnego, że jest często używany w przygotowaniu dań restauracji w różnych kuchni i krajów.

Nakrętka wykorzystywane do produkcji mąki, sałatek, jako dodatek do dań głównych i jako samodzielne danie. Również dlatego, że jest to możliwe do przyrządzenia zupy i hummus (przystawka, która jest wykonana z piskląt groch puree; w kompozycji może obejmować oliwę, sok z cytryny, czosnek, papryka, pasty sezamowej i innych składników, przez sposób, w języku arabskim i hebrajskim słowo „hummus” oznacza ciecierzycy a nie tylko gotowy danie z tego produktu).