410 Shares 3436 views

Konsulatów i centrów Visa Ambasada Grecji w Rosji – w którym miasta się znajdują?

Grecja – to wielki kraj, który jest bardzo atrakcyjny dla wielu turystów. A Rosjanie nie są tu wyjątkiem. W celu uzyskania wizy są dozwolone na wjazd do kraju, trzeba skontaktować się z ambasadą Grecji. W Rosji, to jedno, ale istnieją konsulaty i centra wizowe. Cóż, to wszystko powinno powiedzieć więcej.

Gdzie się udać?

Ambasada Grecji w Rosji jest oczywiście w Moskwie. A dokładniej w Leontiefa Lane, 4 (kod 125009). Działu sprzedaży znajduje się w Spiridonovka, 14. To ciekawe, że ambasada znajduje się wewnątrz głównego budynku miejskich nieruchomości Meshcherskys książąt. Budynek Konsulatu Generalnego i wszystkie zostały zbudowane w 1903 roku. Jednak wtedy był to dom mieszkalny, PS Boytsova.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbędne do wydania wizy, aby przejść do Moskwy. Ale to nie wszystko wygodne. Ponieważ wciąż jest Konsulat Generalny w Sankt Petersburgu. Znajduje się na Prospect Chernyshevskogo, dom №17.

Ale mieszkańcy południowej części Rosji będzie wygodny skontaktować się z konsulatem, który znajduje się w Noworosyjsk, na ulicy Świata (domu №13). Ale to nie wszystko. Greckie ambasady i konsulaty w Rosji są rozłożone bardzo wygodne – mieszkaniec każdej części naszego wielkiego kraju może ubiegać się do tego, co jest najbliżej niego. Są nawet takie, które znajdują się w Kaliningradzie. Ten konsulat znajduje się na ulicy Ogariew w domu №33.

centra wniosku wizowego

To nie jest konsulat lub ambasada Grecji. W Rosji jednak takich ośrodków jest wiele. Są to organizacje komercyjne, które korzystają z ogólnej liczby wydanych wiz. Są one znacznie ułatwić pracę w ambasadzie, bo sami są zaangażowani w przygotowanie i weryfikację dokumentów i ułatwić życie potencjalnych turystów. Jednakże, przejmując dużo pieniędzy. Jeżeli opłata wizowa za wydanie wizy 90-dniowej w ambasadzie będzie 35 euro, tu w samym sercu pozwolenia na pobyt w kraju przez 21 dni będzie musiał zapłacić 110 €.

Takie centra istnieją wszędzie. I czasami osoba naprawdę jest bardziej opłaca się zwrócić i nie przepłacać, aby dostać się do innego miasta i tam zrobić tę biurokrację. Petersburg, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Samara, Kaliningrad, Krasnojarsk, Rostów nad Donem, Niżny Nowogród, Irkuck, Soczi, Władywostoku, Ufa, Chabarowsku, Krasnodar – to nie jest cała lista miejsc, gdzie istnieje centra wizowe. Obecnie istnieje 28 miast z greckich centrów wizowych. I to jest bardzo wygodne dla wielu ludzi, ponieważ nie trzeba iść do greckiej ambasady w Rosji.

Wykaz dokumentów o wizę

Krótko warta opowiedzenia, a które muszą być przedstawione w konsulacie, aby uzyskać pożądaną „Schengen”. W każdym razie, trzeba mieć ważny paszport oraz kopię starego (jeśli występują). Stron paszportu wewnętrznego jest również wymagane do skanowania i dostarczyć kserokopie. Profil, aplikacja musi być również wypełnić i złożyć wraz z dwoma zdjęciami wielkości 35 o 45 mm. Wciąż potrzebujemy dowodu rezerwacji hotelu lub zaproszenie od gospodarza (członków rodziny, na przykład), dostępności biletów, ubezpieczenia medycznego i wyciągów bankowych. To musi być wystarczająca suma. Przez co najmniej 70 euro za dzień pobytu. I jeszcze trzeba przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu lub od dziekana (dla studentów). Wszystko to wymaga przedstawienie Ambasada Grecji w Moskwie, której adres został podany powyżej i konsulatów. centra wizowe często podejmują zadania rejestracji i gromadzenia dokumentów do siebie, ale do tego trzeba zapłacić dodatkowo być znaczna kwota.

Ciekawym niuans

W rzadkich przypadkach, odwołanie do ambasady o wizę nie jest wymagane. Mianowicie, od 7 czerwca do 30 września. W tym okresie na wyspie Samos, Kos, Chios, Lesbos i Rodos można dojechać bez wizy – ale tylko wtedy, gdy ludzie przychodzą z Turcji promem. Najważniejsze jest to, że gdy podróżny sam miał dwie niezbędne rzeczy. Ten bilet promowy i rezerwację hoteli. Wycieczki muszą być zakupione w firmach turystycznych działających w Turcji. Jeden dzień przed odejściem promu w firmie konieczne jest przesłanie kopii paszportu, aplikacji dla 1-krotne wizy i zdjęcie. A kiedy ludzie przychodzą do wyspy, będzie dostarczać oryginałów i zapłaci 35 euro za usługę. Sprytny plan, ale wymaga mniej zmartwień.