703 Shares 7375 views

Jak żyć na wieki i to jest możliwe?

Ludzkość jest poważnie zaniepokojony problemem nieśmiertelności. Jak żyć wiecznie, chce wiedzieć praktycznie każdego współczesnego człowieka, ponieważ nie możemy sobie nawet wyobrazić, że pewnego dnia świat będzie istnieć bez nas. Nawet w średniowieczu alchemicy szukali recepty magiczna kula, która byłaby przyznawana wieczną młodość i życie. Wraz z rozwojem nauki ludzie myśleli, zaczął mieć nadzieję, że osiągnięcia w dziedzinie gerontologii i Bioinżynierii raz niech każdy na tej planecie, aby kontrolować swoje życie. To nie był kiedyś napisał futurystów i science fiction, grając z idei nieśmiertelności pod różnymi kątami. Jednak naukowcy coraz częściej mówią o tym, że życie zawsze jest możliwe w ostatnich latach. Rozwój w tej dziedzinie są najbardziej znanych laboratoriów badawczych na całym świecie. Do tej pory, ta praca ma kilka wskazówek. Który z nich będzie przełom, a nikt nie wie. Ale naukowcy uważają, że w ciągu czterdziestu pięciu lub pięćdziesięciu lat, będą mogli dokonać dokładnego przepisu, jak żyć wiecznie.

Nieśmiertelność: bezstronna widzenia problemu

Od czasów starożytnych, myśli ludzi obracało się wokół tematu śmierci i życia wiecznego. Z biegiem czasu, niemal każdy naród utworzył pewnych przekonań religijnych, co odpowiada reprezentacji nieśmiertelności.

Na przykład, północne ludy skandynawskie Uważa się, że być wojownikiem – to żyć wiecznie. Po tym wszystkim, tylko najbardziej brawurowy i zdesperowany może oczekiwać na śmierć w walce, a ona z kolei doprowadziło do nieśmiertelności w Valhalla – raj niebiańskie korty dla tych, którzy są gotowi oddać życie za sprawę, i jego ludzi. Tutaj żołnierze mogą ucztować z bogów, ciesząc się luksusowe dekoracje sal i młodych piękności.

Miłość żyje wiecznie. Prawdopodobnie każdy słyszał zdanie, ale każdy widzi to inaczej. Wielu ludzi wierzy, że można tylko stać się nieśmiertelny w jego dzieci, urodzonych przez wielką miłością. Rzeczywiście, w tym przypadku, iskra Boskich uczuciach zawsze będzie palić u potomstwa, co oznacza, że dana osoba nie będzie w stanie zatopić w zapomnienie. Niektórzy filozofowie byli przekonani, że prawdziwa i szczera miłość objawia ludziom najlepszą jakość, w tym zdolności twórczych. Miłośnicy rozpoczęciem pisania poezji, malarstwa i inaczej wyrazić się w inny sposób. Te kreacje może stać się arcydziełem, przypominający o miłości, która je zrodziła.

Jego odpowiedź na odwieczne pytanie, jak żyć wiecznie, dając religii. Na przykład, że człowiek uczy chrześcijaństwo prawe czyny podczas życia nie może zatrzymać naturalny proces starzenia się organizmu, ale dać duszy okazji zdobycia życia wiecznego, przez Boga. Ale przewrotni będą wiecznie karani za swoje czyny w piekle. Warto zauważyć, że ten pogląd nieśmiertelności istnieje w prawie każdej religii. Zapewnia wgląd w człowieka, że jego ciało jest przedmiotem choroby i bardzo niedoskonałe, ale dusza ma większy potencjał, tak to jest – nieśmiertelna.

Jeśli już zwracając uwagę, zauważyłeś, że większość badań na temat nieśmiertelności zawsze sprawia, że nacisk na duszy. Jednak współczesny człowiek, takie podejście nie jest zadowolony, że chce się żyć tu i teraz, w swoim ciele, która ma zatrzymać młodych i zdrowych. „Chcę żyć wiecznie!” – jest swego rodzaju credo ludzi dwudziestego pierwszego wieku. Możemy powiedzieć, że jesteśmy tak skupieni na materialnym składnikiem świata, że nie chce nawet myśleć o tym, że starzeją się i umierają. Przez dziesięciolecia naukowcy starali się rozwiązać problem nieśmiertelności, a warto zauważyć, że w ostatnich latach udało im się dokonać znaczącego postępu w ich pracy.

Przyczyny starzenia się:

Każdego dnia na świecie umiera ze starości sto tysięcy osób. Przez długi czas był on postrzegany zupełnie naturalnie, ponieważ starzenie się – jest integralną częścią cyklu życiowego. Zawsze myślałem, że wszystkie żywe organizmy rodzą się, rosną i umierają. Inna opcja nie jest przewidziane przez naturę. Jednak okazało się, że tak nie jest.

W naszym świecie, zamieszkana przez organizmy posiadające nieograniczone żywotnych zasobów. Niektóre z nich żyją tak długo, że ludzie nie potrafią nawet złapać swoje nadchodzące oznaki starości. Na przykład, Antarctic gąbka mieszka około dwudziestu tysięcy lat. W tym przypadku, w ciągu całego okresu jej istnienia, to jest w takim samym stanie, jego komórki z powodzeniem podzielić, pobyt młodych. Karmazyn aleucki to kolejna tajemnica natury – żyje co najmniej dwieście lat. I prototyp jest uważany za dość młoda dama, która zachowuje funkcje rozrodcze. Dlaczego jest coraz starsza osoba? Jakie mechanizmy powodują, że organizm do zatrzymania podziałów komórkowych?

Naukowcy wykazali, że młody organizm dostarczenie komórek, które mogą się w czasie do „naprawy” żadnych szkód. W młodym wieku, proces regeneracji jest znacznie szybsze niż jakiegokolwiek uszkodzenia tkanki. Ale później komórki zaczynają dzielić się wolniej, a w pewnym momencie przestają w ogóle. To jest śmierć. Nauka od dawna próbuje dowiedzieć się, co dzieje się w organizmie wraz z wiekiem. Dlaczego zatrzymuje regeneracji komórek i podział?

Jak się okazało, jest promowany przez dwóch powodów:

 • Każdy obszar cząsteczki DNA nieco mniejszą i w pewnym momencie nie nadaje się do dalszego podziału. Prowadzi to do starzenia się organizmu.
 • Nasze komórki są zaprogramowane do samodestrukcji. Faktem jest, że wraz z wiekiem, organizm wytwarza białko, które informuje komórki i zaczynają autodestrukcji, że jest koniec do podziału. Co ciekawe, eksperymenty przeprowadzone na myszach wykazały zdolność do blokowania białka. W tym przypadku, ich średnia długość życia wzrosła o trzydzieści procent.

Po przeczytaniu pisemnej, można zadać pytanie: „rozsądny. Dlaczego wciąż umierają, jeśli naukowcy już dawno zorientowali się, jak żyć wiecznie” Nie spiesz się, bo znać przyczynę starzenia się i zneutralizować go – jest to absolutnie różne rzeczy.

Działania badawcze mające na celu wydłużenie życia

W zasadzie, naukowcy byli w stanie zrozumieć mechanizm starzenia się organizmu człowieka, ale natura nie była tak prosta – ukrył się w różnych komórkach wielu różnych zespołów, które powodują ich do zatrzymania się dzielić. Ujawnienie jednego lub dwóch czynników nie może zasadniczo zmienić sytuację i pomóc w tworzeniu pigułki młodzieży, marzenie prawie każdego na świecie.

Interesujące jest to, że prawie każda osoba może przedłużyć ich aktywnego życia dziesięć do piętnastu lat, stosując się do prostych zasad (będziemy mówić o nich później). Ale ludzie nie chcą tego, czekają na proces, który da im młodość i zdrowie na co najmniej dwa lub trzy sto lat. Wiele sen, że w przyszłości nauka uczyni prawdziwy przełom, a ludzie będą mieli możliwość zamieszkania nieograniczoną liczbę lat. Jakie są perspektywy obiecuje ludzkości?

Dlaczego żyć wiecznie?

Chcemy tyle, aby przedłużyć swoje życie, co często nie jest nawet świadoma, więc dlaczego musimy nieskończonej egzystencji. Wyobraź sobie, że żyjesz wiecznie. Co by zmienić w swoim życiu?

Naukowcy w tej kwestii dość optymistyczne. Wierzą, że problem przeludnienia planety, której jesteśmy przestraszony przez wiele lat, naciągane i bez znaczenia. Mimo wszystko, jeśli dana osoba jest w stanie żyć tak długo, jak to możliwe, to wróci do społeczeństwa nieproporcjonalnie. Oczywiście, zmiany w długości życia spowoduje całkowitą zmianę w strukturze społeczeństwa, ale nie ma potrzeby bać się tego. Każda osoba może przynieść wielkie korzyści dla swojej planety.

Wystarczy wyobrazić sobie, że u ludzi jest całkowicie stracił coś takiego jak wiek emerytalny! Najprawdopodobniej każdy członek społeczeństwa zostaną przyznane kilka lat na odpoczynek, po którym może on uzyskać nowy wykształcenie i kwalifikacje. Ten restart odbędzie się kilka razy w życiu.

Ludzkość będzie dostępny do odległych galaktyk i planet. Rzeczywiście, w przypadku nieśmiertelności człowieka będą mogli udać się do dowolnej długości gwiezdnej wyprawy. Ludzie, jeśli żył wiecznie, udało się skolonizować planetę wiele z nich nawet teraz nikt nie chce.

Naukowcy uważają, że wzrost długości życia towarzyszyć będzie przedłużenie wieku rozrodczym u mężczyzn i kobiet. Dlatego ludzie będą mogli mieć dzieci i sto i dwieście lat później zrobić wiele pożytecznych rzeczy dla waszej planecie.

Oczywiście, możliwe jest, że nie każdy chce żyć w nowy sposób. Dlatego naukowcy przyznać istnienie struktur społecznych, które głoszą istnienie ograniczonej życia. Tacy ludzie będą mieli wysoki poziom samoświadomości, co naukowcy mówili pod koniec XVII wieku.

immortalism

Wraz z rozwojem nauki ludzkości zaczęła zbliżać się do zrozumienia, że przedłużenie życia jest możliwe ze względu na najnowszych osiągnięciach. Jednak trudno jest oddzielić naukę od filozofii, więc na początku XX wieku pojawiły się podczas specjalnego – immortalism zaangażowany w problem nieśmiertelności. Jego zwolennicy nie pytanie, czy to możliwe, aby żyć wiecznie. Wiedzą dokładnie, co jest w kompetencji nauki. Jednak immortalists twierdzą, że nie należy zapominać o elementarnych zasad życia, co pozwala przedłużyć młodość. Wszakże w przypadku braku osoby samokontroli będzie w stanie doprowadzić się do śmierci nawet przy wysokim poziomie rozwoju medycyny.

Immortalism rozważa nieśmiertelność jako zestaw badań naukowych i systemów dla rozwoju samoświadomości. Tylko ze to właściwe podejście, według zwolenników tej doktryny, ludzie będą mogli przedłużyć swoje życie niemal w nieskończoność.

„Chcę żyć wiecznie”: proste i ważne wskazówki

Około siedem lat temu immortalists teorię sześć poziomów przedłużenie życia, która jest dostępna dla ludzkości teraz. Pierwsze trzy są dość trudne do zrozumienia zwykłych ludzi, ale reszta może być stosowany absolutnie każdy na tej planecie:

 • Porzucić złe nawyki. Naukowcy już dawno udowodniono, że palenie i alkohol kilka razy szybciej niż nasze stare ciało. Z takim stylem życia komórki odbierać sygnał samozniszczenia jest jeszcze dość młody wiek. Dlatego ludzie, którzy nadużywają alkoholu i tytoniu, wygląda o wiele starsze niż ich rówieśnicy i są narażone na choroby układu krążenia.
 • Nie zaniedbuj biorąc kompleksów witaminowych i różne suplementy. Pomagają one substancje wytwarzają ciała niezbędne do przedłużenia młodości.
 • Utrzymać prawidłowy sposób życia, który zawiera umiarkowane ćwiczenia, zrównoważonej diety i regularne badanie fizykalne, dzięki czemu czas, aby zidentyfikować objawy różnych chorób.

Nawiasem mówiąc, większość naukowcy twierdzą, że bardzo pozytywny wpływ na długość życia ograniczeń dietetycznych. Podczas eksperymentów okazało się, że głód powoduje, że organizm do mobilizacji. Jest on skonfigurowany tak, aby chronić komórki, co powoduje dramatyczne zmiany w procesach fizjologicznych. W rezultacie – spowalnia starzenie.

Droga do życia wiecznego

Obecnie naukowcy pracują na kilku frontach w przedłużeniu życia ludzkiego. Najbardziej interesujące i obiecujące z nich to:

 • Tabletki starości;
 • kriozamorozka;
 • nanoroboty;
 • cyborgization;
 • Digitalizacja świadomości;
 • klonowanie.

Dla każdego z obszarów będziemy krótko omówić.

Leczenie starości

Większość gerontolodzy rozważyć starość to choroba, a więc zobaczyć rozwiązanie problemu znalezienie lekarstwa dla komórek starzejących się. I według najnowszych sensacyjnych stwierdzeń takie leki mogą pojawić się w ciągu trzech lat, aw kolejnych trzydziestu lat, prawie każdy będzie mógł przedłużyć swoje życie przez kilka dziesięcioleci. Na jakiej podstawie te jasne perspektywy? Spróbuj zrozumieć.

W ostatnich latach wzrosła liczba odkryć naukowych dotyczących leczenia różnych chorób związanych z wiekiem. Na przykład, NASA opracowali preparat przeznaczony jako suplement witaminowy dla astronautów. W rezultacie, stwierdzono, że jest bardzo sprawnie usuwa starzenia się zmian, takich jak zmarszczki i plam wątroby, a zatem spowalnia proces starzenia.

Rosyjscy naukowcy nauczyli się, jak posadzić obok komórek organizmu, pacjenci z nowotworami, specjalny lek, który dosłownie przywraca uszkodzone komórki, całkowicie eliminując nawrotom. Podobnie zamierzają traktować osoby z różnych chorób geriatrycznych, zwiększając jego żywotność.

Kriozamorozka

Jest to jeden z najbardziej popularnych w tej chwili sposoby przedłużania życia. Jednak metoda ta jest bardzo kontrowersyjna i powoduje wiele krytyki. Chodzi o to, że współcześni naukowcy nauczyli się zamrozić komórki ludzkie, ale zwrócić je do życia, nie mogą. Dlatego nadzieje są przypięte na przyszłość nauki, której celem jest rozwój technik rozmrażania i tworzenie na podstawie tego materiału całkowicie zdrowy człowiek.

nanotechnologia

Nanobots – nie jest już Prodigy w świecie nauki. Obecnie naukowcy walczą z tworzeniem mikroskopijnych robotów, które mogą bezpiecznie poruszać przez organizm ludzki i naprawić uszkodzoną tkankę. Ostatnio zasugerowano, że nanoroboty całkowicie zatrzymać starzenie się ich zdolność do zastąpienia martwych komórek.

Cyborgi wśród nas

Technicznie, ludzkość od dawna przygotowany, aby zastąpić niektóre sztucznego ciała. Dlatego jest prawdopodobne, że ludzka nieśmiertelność jest właśnie w tym kierunku naukowym. Obecnie na świecie żyje kilka tysięcy ludzi z sztucznymi protezami rąk i nóg, a nawet zastawek serca wszczepiono chipy w mózgu.

W przypadku dalszego zwiększenia jakości takich protez, ich wytwarzanie można umieścić na strumieniu. A zatem człowiek jest zupełnie w stanie wywiązać się z trzystu lat. Jej zakres będzie ograniczony tylko przez zasoby mózgu, które, niestety, nie są nieograniczone.

digitalizacja osobowości

Naukowcy są aktywnie działa na rzecz digitalizacji tzw przytomność. Wierzą, że człowiek może być zapisany na dysku twardym, co pozwoli ona istnieć po śmierci fizycznej ciała w przestrzeni wirtualnej. Jest bardzo aktywny w tej dziedzinie, eksperci IBM działa.

Ostatnio, rosyjski milioner ogłosił pracę nad ambitnymi projektami, które powinny doprowadzić do powstania pewnej avatar mającego sztuczny mózg i cyfrowych osobowości danej osoby. Według milionera, pierwszy sukces mógłby osiągnąć do roku 2045.

klonowanie

Ta ludzkość myśli przez długi czas, ale klonowanie ludzi jest zabronione w wielu krajach. Podczas gdy ludzie nadal prowadzić eksperymenty na uprawy i klonowania poszczególnych narządów, które w przyszłości zostaną wykorzystane do przeszczepów.

Jeśli się powiedzie, naukowcy mają nadzieję na zniesienie zakazu, który mógłby prowadzić do powstania licznych klonów. To oni będą najbardziej skutecznym lekarstwem na starzenie się o przyszłość ludzi.

Trudno powiedzieć, czy ludzkość będzie w stanie przezwyciężyć starość i zbliżyć się do tajemnic wiecznej młodości. Nikt nie wie. Jednak nawet Lew Tołstoj w jednym czasie, osiągając żyć wiecznie, musimy złamać, palić i walczyć. Być może ma rację, w tym przepływu osób w końcu w stanie zdobyć upragnioną nieśmiertelność.