188 Shares 9490 views

Dlaczego zdrętwiała ręka we śnie?

zdrowy sen – nice zapotrzebowanie na organizm ludzki, to czas odpoczynku i regeneracji. Ale co, jeśli się rano drętwienie rąk lub budzisz się w środku nocy z przykrych doznań bólowych? Jest napisane w pierwszej kolejności, aby nie uzyskać niezbędne resztę do ciebie, i dlatego ważne jest, aby zidentyfikować i rozwiązać żadnego drętwienie.


Dlaczego zdrętwiała ręka we śnie?

Drętwienie pojawia się jako tępy ból ustępuje świcie, a następnie zwiększenie mrowienie. Uczucie stopniowo znikają, ale może pozostać przez pewien czas uczucie dyskomfortu. Przyczyny tych doznań może być kilka. Pierwszym i najczęstszym – nieprawidłowo podniósł poduszkę. Zbyt duża rolka sprzyja nienaturalne statków przemieszczenie w odcinku szyjnym kręgosłupa, co prowadzi do zaburzenia przepływu krwi w górnych kończyn. Jeśli ręka zdrętwiała we śnie – w lewo lub w prawo bez względu na to – przede wszystkim zwrócić uwagę na poduszce. Generalnie, niewygodnej pozycji ciała podczas snu prowadzi do tego samego wyniku, na przykład, jeśli kochasz dołączyć ręce pod głowę lub rzucać zarówno dla niej. Spać na lewym boku, na przykład, jest szkodliwa sama w sobie, jako dodatkowe obciążenie serca. Ale z tego powodu, że jest również prawdopodobne, aby znieczulić lewe ramię. Co robić w takiej sytuacji? Poprosić kogoś z rodziny, aby zobaczyć na nim, jak śpisz, a jeśli robisz to źle, że nie pozwoli na to. Tego rodzaju nawyki wpojone dość szybko.

Czy należy skontaktować się z lekarzem?

Kiedy ręka zdrętwiała we śnie, wydaje nieprzyjemny, ale to nie jest postrzegane jako coś niebezpiecznego dla zdrowia. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli przyczyną drętwienia była nieprawidłowa pozycja podczas snu, zmartwieniem jest naprawdę chodzi. Ale jeśli tak nie jest, należy traktować ten problem poważnie. Skonsultować się z lekarzem, który ustali przyczynę otępienia. To może być, na przykład, nieprawidłowości w obwodowym lub centralnym układzie nerwowym, które występują w związku z przepukliną płyt, choroby zwyrodnieniowej dysku lub polineuropatii. W tym przypadku, można znieczulić obu kończyn naprzemiennie. Od rodzaju zdrętwiałe ręce we śnie – prawej lub lewej – określa ostateczną diagnozę. Z lewej strony są związane problemy, takie jak zaburzenia serca. Również uczucie można mówić o zbliżającym się udaru lub niewielkim udarze. Prawa ręka jest zwykle wykluczyć problemy sercowe, ale mówi o patologii związanych z choroby zwyrodnieniowej stawów i zapalenie stawów, problemy z naczyniami krwionośnymi. Ponadto, drętwienie kończyn górnych może wskazywać na obecność zespołu cieśni, pleców problemy z ciśnieniem krwi, a także problemy psychologiczne: stresu, nadmiernego wysiłku.

inne przyczyny

W uzupełnieniu do powyższego, w drętwienie rąk może powodować pewne zaburzenia układu i chorób przewlekłych. Jest, na przykład, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, niedokrwistość, dystonii naczyniowych, hipowitaminozy i wiele więcej. Prawdziwą przyczyną mogą być ustawiane tylko przez lekarza. Dbaj o siebie i pozostać zdrowym!