482 Shares 5503 views

Perła (kamień) – właściwości, znak zodiaku, znaczenie. Który znak jest odpowiedni dla pereł?

Produkt aktywności życiowej niektórych mięczaków nie jest minerałem. Dlatego też nie jest właściwie nazwać pereł kamieniem, choć w wartości i pięknie nie daje cennych klejnotów, do których jest przypisane. Perły są najcenniejszym surowcem dla przemysłu jubilerskiego. Obramowane srebrem są wyjątkowo piękne. Nawet w koronie Imperium Rosyjskiego, wykonane ze złota i srebra, na tle reszty przepychu, wybitna perła kamienna jest uderzająca. Właściwości, znak zodiaku, odpowiadający tej niezwykle pięknej formacji organicznej, podobnie jak inne klejnoty, stały się jednym z warunków wstępnych, które doprowadziły go do korony królów. Znaki zodiaku Ryby i raki towarzyszą perłom, które przez dziwną przypadłość dominują w datach narodzin rodziny królewskiej. Wyjątkiem jest Gemini – perły są bardzo odpowiednie, ale patronuje inne elementy.


Starożytne nazwy pereł

Absolutnie wszystkie cenne kamienie przypisują pewne właściwości, moc uzdrawiania, funkcje amuletu. Odpowiadają one pewnym oznakom zodiaku. Perły pomimo pochodzenia organicznego odnoszą się do kamieni szlachetnych, czasem nawet nazywanych terminem "minerały". W końcu, onyks, diament i perły są naturalnymi formacjami, bez względu na to, czy są ekstrahowane w głębokościach naziemnych czy też w wodach. Perły, skate, orientalne, magarytowe, granulki perłowe lub ziarna burnitskoe to stare rosyjskie nazwy tego produktu ekologicznego pochodzącego z rzecznych mięczaków. Ozdoby wykonane z pereł, dekoracja kokoshniksów, ramion i spódnic są uwiecznione na płótnach Vasnetsov i Glazunov. Na długo przed pojawieniem się selektywnych perełek japońskich lub południowoafrykańskich (starożytna nazwa pereł) na terenie starożytnego Rusu, północne rzeki naszego kraju były znane z wydobycia pereł.

Skrajność minerału

Piękno i wyjątkowość, niepowtarzalny urok, tajemnicza głębia – są to cechy wyróżniające perłę. Właściwości, znak zodiaku, odpowiadający perełom, wskazują ich przynależność do elementu wodnego. Ziarno Barnitskoye od dawna słynie ze swoich właściwości antyseptycznych i hemostatycznych. W czasach starożytnych, pounding proszków zostały wykonane z kruszonych pereł krwawienia rany. W starożytnej Rosji ten proszek rozpuszczony w wodzie uważany był za najlepszy sposób na szaleństwo. Należący do elementu wodnego, którego czystość polega na tym, że odrywa wszystko, co złe, samo negatywne z siebie, czyni ten kamień, szczególnie dla Ryb, strażą przed wszystkimi zło na świecie.

Właściwości kamienia

Kto pereł? Ryby są głównym znakiem zodiaku odpowiadającym temu. Jest blisko rady i bliźnięta, dla których pełni rolę amuletu. Ludzkość podzielona jest na ludzi, którzy negują astrologię jako pseudonaukę, a ci, którzy nie żyją dzień bez patrzenia na kalendarz zodiaku. Co więcej, obecnie nie można znaleźć gazety ani czasopisma bez informacji o tym, co w tym tygodniu obiecuje, zgodnie z astrologią. Ta sama wiedza jest tak stara, zakorzeniona w głębi sumeryjskich, babilońskich i starożytnych greckich mitów astralnych, które nie tylko wzbudzają zainteresowanie. Pierwsze kalendarze astrologiczne zostały opublikowane w Chinach 6000 lat temu. Są tak stare, jak ziarna, o czym opowiada historia. Według ich informacji, perły (kamień), właściwości, znak zodiaku, który został zbadany przez wieki, jest pełen tak potężnej siły, że może praktycznie ożywić zmarłych. Tak więc, w Japonii, w połączeniu z jaspisem, jest on przywiązany do zdolności do powrotu młodzieży. W starej książce "Izbornik Svyatoslav" mówi się o długowieczności i dobrobytu, której gwarancja polega na skatene w codziennym noszeniu.

Ulubiona kobieta

Perły (kamień), właściwości, znak zodiaku i wszystkiego, co związane z tym w starożytnym Egipcie, uważano za uosobienie księżyca – ciało niebieskie, które wraz z Wenus jest patronką kobiet, zwłaszcza po ich małżeństwie. Kamień księżyca zdobił, ochraniał i uzdrowił.

Podziw, przechodzony przez wieki, jest otoczony pięknem Kleopatry, zwłaszcza jej świetlistej skóry od wewnątrz. Lekarzem, zgodnie z legendą, jest lekarstwo, które jest perłą rozpuszczoną w soku z cytryny. Oczywiście egipska królowa nie miała żadnego znaku zodiaku w jej obecnym rozumieniu, ale jej horoskop związany jest z Nilem, czyli z wodą, a perła jest jej kamieniem. Dlatego nie jest zaskakujące, że ulubiona ozdoba Cleopatra była ozdobiona perłą o niezwykłej wielkości i regularnym owalnym kształcie.

Ekaterina Medici była dumna z posiadania największej kolekcji takich ozdób. Jej imiennik, Katarzyna II, miał niesamowity naszyjnik z piękną 30 czarnymi perłami, z których największy wynosił 3,8 grama. Znak zodiaku cesarzowej – Byk, który nie ma nic wspólnego z perełkami, ponieważ odpowiada przede wszystkim Rybom, aw pewnym stopniu Raku.

Asyriańska królowa Semiramis bardzo lubiła swój naszyjnik z siedmiu strunami różowych pereł. W dwudziestym wieku uznanymi koneserami tego kamienia była obecna angielska królowa Elżbieta (o legendach jej kulek) i królowa mody – Coco Chanel. Twierdziła, że każda kobieta musi mieć sznur pereł. W końcu dlaczego nie? Jest ten klejnot i nieregularny kształt, jest tani, dość przystępny, ale posiada wszystkie właściwości wybranych pereł i tę samą blask. Jest znany pod nazwą "barok" (ponieważ był bardzo modny w XVI – XVII wieku), "przycisk" lub "paragon".

Urok jubilerów

Perła biżuterii od wieków nie wyszedł z mody. Nie sposób przypomnieć sobie dwóch rzędów dużych pereł, które sprawiły, że Korona Cesarstwa Rosyjskiego, a także słynny turmalin i tysiące diamentów, najpiękniejszych na świecie królewskich nakryć głowy.

Piękno i niepowtarzalność Mugii, ostra potrzeba dla nich na całym świecie, zmuszeni specjaliści do uciekania się do sztucznej uprawy tego surowca do biżuterii i potrzeb medycznych. Tradycja mówi, że proszek perłowy jest bardzo silnym hemostatem. Jest to wspomniane w pracach Avicenna "Canon". W wyniku eksperymentów jubilery mają teraz "dzikie" perły, są uprawiane i zwane majorica (sztuczne).

Właściwości lecznicze, w przeciwieństwie do piękna, są natury tylko w naturalnych kamieniach

Pomimo podobieństwa zewnętrznego sztuczne perły nie pasują do definicji "perłowego kamienia". Właściwości, znak zodiaku przypisywany dzikim i uprawianym minerałom, nie mają nic wspólnego z majoriką. Chociaż takie perły wygrają bardzo dużo w piękno, blasku i kolorze. Odróżnienie prawdziwej perły od fałszywych jest bardzo proste. Perły naturalne skrzypi, jeśli są trzymane w zębach. Ale niewiele osób będzie zadowolonych z rezultatów sprawdzania – dzikie orientały są niezwykle kosztowne.

Możesz rozmawiać bez końca o odmianach pereł, ich wieku i piękna, cenie pereł. Do jakiego znaku zodiaku pasuje najbardziej? Jest wiele opinii. Niektórzy uważają go za kamień wulgarny i niebezpieczny, twierdzą, że osoby, które nie mają pary, są przeciwwskazane, ponieważ powodują depresję i dobie do dalszej samotności. Perły i znaki zodiaku, odpowiadające temu, mówią, że nie nadaje się dla tych, którzy urodzili się pod elementem Ziemi – Taurus, Panna, Koziorożec. Jest to korzystne dla bardzo pewnych siebie, fanatycznych obywateli. Z drugiej strony, perły wzmacniają rodzinę, długa kontemplacja uspokaja nerwy, daje pewność siebie. Jedyny znak zodiaku, w którym promienna perła jest po prostu maskotką, niezwykle przychylna bez zastrzeżeń – to Ryby. Dla nich nie są odpowiednie żadne inne kamienie. Przez całe życie perły są strzeżone, kierowane i chronione przez Ryby, a według niektórych legend "chorują" z właścicielem i umierają z Nim.

Możesz nosić perły dla każdego

Więc jakie są znaki pereł zodiaku? Okazuje się, że absolutnie tylko Ryby. Rakie rzekomo odpowiadają bardziej perłowi i perełom – tylko w zakresie, w jakim jest krewnym. Aquarianie tego produktu pochodzenia organicznego nie są na ogół ani zimni, ani gorący, być może dlatego, że należą do elementów Air. Chociaż Scorpio – znak wody – ubranie nie pasuje do wszystkich, odpowiada księżycowi. Znowu, pozytywne właściwości ziaren perłowych znacznie wzrosną, jeśli masz kamienie jako prezent od dobrej osoby. Są bardzo piękne, szlachetne, tajemnicze, jak sam księżyc, którego kamień jest perłą. Światło księżyca wywołuje tylko rozkosze i pozytywne emocje – i perłę. Chcę wierzyć, że niesie ze sobą tylko pozytywne skutki dla wszystkich znaków zodiaku.