110 Shares 5298 views

Wyznaczanie celów: od czego zacząć?

Aby odnieść sukces w życiu i osiągnąć wzrost kariery, konieczne jest przede wszystkim prawidłowo zidentyfikować cel, a następnie wyraźnie zamiar to osiągnąć. Faktem jest, że nie może ona ani duchowej, ani żaden inny rozwój osobisty. Kiedy wiesz, czego dążyć, idziesz w dobrym kierunku. W przeciwnym razie – tylko topcheshsya w miejscu.


ustalanie celów rozpoczyna mały: dziecko dziecko chce coś i uświadamia sobie, że musi coś zrobić. Kiedy osoba dorasta, pragnienia i osiągnąć tylko modyfikowane. Ale istota pozostaje ta sama: jest ostateczny punkt, do których chcesz dotrzeć, jak i sposób, w którym warto robić.

Każdy człowiek powinien pamiętać, że ustawienie cele i zadania muszą być jasne i konkretne. Na przykład, jeśli chcesz kupić samochód, należy wiedzieć, co to znaczy być markę i kolor. I nie zapomnieć, w celu określenia aspiracji zadać sobie pytanie: „Dlaczego jest tak, że chcę?”. Zdarza się, że znalezienie odpowiedzi, człowiek po prostu zmienia cel.

Po twoim zadaniem przeszła ten test pomyślnie, konieczne jest, aby przejść do następnego kroku. Spróbuj ustalić, ile czasu i pieniędzy, aby wydać na osiągnięcie celu. Na przykład, jeśli chcesz robić interesy, decydują się na to, czego potrzebujesz kapitału początkowego, o pracy byłoby najlepiej nadaje się do tego, ilu pracowników trzeba i więcej.

Pamiętaj, że wyznaczanie celów – nie jest gra jak „Make a wish nierealne”: tu trzeba jasno zrozumieć, czego chcesz od życia, a następnie zacząć przezwyciężenia istniejących przeszkód.

Innym ważnym punktem jest to, że potrzeba do tego siły: finansów, czasu i kosztów emocjonalnych. Według psychologów, to jest możliwe do osiągnięcia nawet najbardziej nierealne cele: wystarczy wybrać właściwą drogę do tego. Pragnienie – połowa sukcesu. Druga połowa zależy od działania we właściwym kierunku.

W celu ustalenia celów było bardziej uporządkowany, to najlepiej, aby wyświetlić wszystkie swoje sądy na papierze. Najlepiej jest wtedy, gdy wybierzesz najbardziej podstawowe z nich sprawiają, że karty. Mogą to być około 5 części: górną poniżej rekordu zadanie – idealny dla kroki, aby go osiągnąć. Najlepiej jest umieścić je tak, aby były one zawsze w polu widzenia. Najważniejsze – te, na których zapisanie główny do tego celu, powinien być umieszczony w miejscu, gdzie są najczęściej używane: samochód, biurko, toaleta … w końcu.

Prawidłowe ustawienie cel – jest kluczem do ich pomyślnej realizacji. Aby to osiągnąć, trzeba przestrzegać pewnych kryteriów, z których niektóre zostały opisane powyżej. Można też dodać, że:

  1. Preparat powinien być obecny wyłącznie w postaci czasu.
  2. Pamiętaj, że nie trzeba korzystać z negatywną cząstkę „nie” w opisie problemu. To zmniejsza jego wagę i stanowi osiągnięcie.
  3. Nie używaj szczegóły: detal może wspierać realizację celów w zupełnie inny sposób.

Przywódcy, którzy osiągnęli sukces w życiu na własną rękę, wierzą, że ustawienie celem powinno być wykonywane zgodnie z następującymi kryteriami:

  1. Człowiek powinien być zainteresowany w ich realizacji.
  2. Można to osiągnąć poprzez pośredni, w małych krokach.
  3. Jest to konieczne, aby ograniczyć wszelkie ramy czasowe.
  4. Wynik końcowy powinien być jasno określony.

Pamiętaj, że twoje życie zależy wyłącznie od ciebie i twojego pragnienia. Nie można polegać na przypadku, ponieważ nie mogą być prezentowane. Podjąć inicjatywę w swoje ręce, cel i osiągnąć wszystkie swoje własne, nie opierając się na sprawie, a rosyjskie „może”. To jest – jedyny poprawny sposób udanego osoby. A twoim zadaniem – aby stać się najszybciej jak to możliwe.