607 Shares 3029 views

Dalie, sadzenie i pielęgnacja w okresie wzrostu bulw

Dalie – kwiaty z rodziny astrowatych. W Europie, byli z Ameryki Południowej. Obecnie istnieje wiele odmian tych fantazyjnych roślin ozdobnych. Znane są one z różnych kształtach i kolorach, wysokości i wielkości krzew kwiat. Chociaż nie bardzo wybredny dalie, sadzenie i opiekuńczy dla nich wymaga pewnych umiejętności. Fakt, że wspólną cechą tych roślin jest ich wyjątkowa wrażliwość na zimno. Zniszczyć ich może nawet lekki mróz.

Dalie – roślin zielnych z korzeni, bulw. W domu, rosną jak bylin. My jednak, że może być uprawiana tylko jako roczną uprawy. bulwy roślin kopanie się każdej jesieni musi, aby zachować w zimie. Wiosną są one posadzone w ogrodzie ponownie. Sposoby Jak sadzić dalie, istnieje kilka. Wiadomym jest, że mogą być propagowane przez nasiona, sadzonki i bulwy. Najprostszym i najczęstszym sposobem – sadzenie bulw.

Jak przygotować się do sadzenia bulw dalii

Typowo, bulw dalii zimy jest umieszczony w piwnicy w temperaturze powyżej 0 ° C. Niestety, hibernacja nie zawsze jest skuteczne. Część bulwach mogą gnić, a druga część – wysychać. Na wiosnę do nich dostać i przygotować się do lądowania. Należy to zrobić na dwa tygodnie przed posadzeniem w ziemi.

Aby to zrobić, należy usunąć zbutwiałe części bulwy. Miejsce cięcia naskórek roztworu manganu i traktowane sproszkowanego węgla. Pozwoli to zapobiec chorobie od naszych dalii. Sadzenie i pielęgnacja w tym przypadku będzie bardziej skuteczne. Jeśli bulwy są suszone, muszą umieścić w wodzie przez 2 godziny, a następnie wysuszyć, rozłożone na pakietach. Bulwy są podzielone na delenki. Każdy z nich składa się z części łodygi z pąkami luk w szyi korzeniowej i dwie lub trzy małe bulw.

Po przygotowaniu dalii, sadzenie i pielęgnacja są następujące: bulwy są rozplanowane na przezroczystej plastikowej torbie i pozostawić na dwa tygodnie w ciepłym i jasnym miejscu. W tym czasie, pąki na delenki luku. Ściany pakietów trzeba wykonać otwory oddychać bulwy.

Niektórzy ogrodnicy po kiełki stać długo, nadal kiełkowania bulw w wilgotnych trocin lub ziemi. To daje czas do lądowania w ziemi już uprawianych roślin. Sadzić dalie w ziemi powinny być w taki sposób, że nie są one objęte biegaczy powrócić mróz.

dalie sadzarki

Dla dalii wybrany jasnym miejscu. Ponadto, musi być chronione przed wiatrem, jak dalie w silnych wiatrów łatwo złamana. To miejsce powinno być suche możliwości. Te kwiaty dobrze rosną na glebach gliniastych i nie toleruje kwaśne gleby. Dlatego też, jeśli gleba jest kwaśna, zaleca się, aby go dodać podczas kopania wapna ogrodowego.

Ziemia wykopali dobrze i zrobić to dobrze. Ich głębokość powinna wynosić około 30 cm. Otwory trzeba dodać torfu lub próchnicy i dodać superfosfat (1 łyżka. Łyżka).

Kilka słów o tym, jak sadzić dalie w taki sposób, że rosną lepiej: bulwy są umieszczone w otworze nie jest pionowo, ale poziomo. Sadząc nie powinny być zbyt pogrzebać szyję root. Powinna ona wystawać nieco powyżej gruntu. Zanurz się w rozwoju nie powinna być większa niż 3 pędów. Wszystkie pozostałe pędy boczne na wysokich dalii powinny zostać usunięte. Gdy dalie dorastają, ich krawat do wsparcia.

W trosce o dalii

Jeśli pierwszy zakupiony dalie, sadzenie i pielęgnacja nie powinno się zbytnio obawiać. Rośliny te nie są szczególnie wymagające. Z dobrej światła słonecznego, ciepła i umiarkowanego podlewania, one rozwijać. Okresowo, muszą podokuchivat. Nie zapomnij, aby je zapłodnić. W sezonie powinno być wykonane co najmniej 3 razy. Wprowadzone pełne nawozy lub roztwór Dziewanna. Staraj się nie wypełnić dalie – może to prowadzić do gnicia bulw. To wystarczy, aby cię zadowolić roślinę aż mróz swoje piękne kwiaty.