350 Shares 4631 views

Naleśniki z mangi: sposoby gotowania z krok po kroku przepisy kulinarne

Naleśniki są kulinarnym produktem, który zajmuje jedno z głównych miejsc wśród potraw kuchni rosyjskiej. Są to ciasta smażone z ciasta na bazie jaj i mąki. Ale w dawnych czasach ludzie próbowali wprowadzić różnorodność w swojej diecie i wykorzystywani do gotowania słynnych potraw nie są dokładnie zwykłymi produktami spożywczymi. Na przykład gotowane naleśniki z mangi, dodając plaster do standardowej receptury. Produkt zmienił swój wygląd i nabrał nowego, niezwykłego smaku.


Przydatne dodawanie

Naleśniki z mango można gotować na wodzie, mleku lub kefirze. Z tego zależy nie tylko konsystencja, ale także wartość odżywcza produktu.

Na przykład można rozważyć jedną z opcji, w której można uzyskać smaczki mackinelu przy użyciu następujących składników: szklankę mąki pszennej potrzebuje pół litra mleka, trochę soli, 3 surowych jaj, 100 gramów semoliny, 50 gramów cukru i łyżeczkę suchych drożdży.

Przygotowane naleśniki z kaszy manny w następujący sposób:

 1. Pierwsza rzecz, którą musisz przesiać mąką.
 2. Następnie wymieszaj wszystkie swobodnie płynące składniki w jednym pojemniku.
 3. W środku utwórz mały rowek i wlej trochę ogrzanego mleka. Następnie produkty powinny być mieszane w stanie homogenicznym za pomocą mieszalnika.
 4. Przykryj pojemnik serwetką i umieść ją w ciepłym miejscu przez godzinę lub dwie. Czas ten jest potrzebny, aby kaszki trochę się wzrosły.
 5. Piec na ogrzanej patelni z wystarczającym olejem roślinnym. Po pierwsze, jedna strona jest smażona, aż małe powierzchnie pojawiają się na powierzchni kęsa i nie przestają być wilgotne. Potem mogą się już obracać.

Rudy mogą zostać skradzione na talerzu i natychmiast podawane do stołu z kwaśną śmietaną, miodem lub masłem.

Bez mąki

Niektórzy uważają, że mąka jest niezastąpionym składnikiem, bez którego naczynia takie jak naleśniki i fritters nie mogą być gotowane. Ale tak nie jest. Taki błąd masowy może być łatwo odrzucony, jeśli próbujesz ugotować naleśniki lub naleśniki z mąką semoliny bez mąki, zastępując ją innym groszem.

W tym przypadku odpowiedni zestaw składników: 0,5 litra kefiru 3 jajka, szklanka mango i płatków owsianych, 50 gramów cukru, 12 gramów sody i 50-70 gramów oleju roślinnego.

Naleśniki bez mąki są bardzo proste:

 1. Zarówno płatki zbożowe należy zmieszać w misce, a następnie wylać kefirem i pozostawić na kilka godzin do obrzęku.
 2. Oddzielnie, bij jajko, dodając cukru, sody i soli.
 3. Połączyć oba mieszanki, wlać olej i przygotować końcową mieszankę.

Potem, do najlepszego z grubego ciasta, jest całkowicie gotowy do pracy. Jeśli jest to bardzo rozpowszechnione podczas procesu pracy, to następnym razem wystarczy wziąć trochę więcej mangi. Teraz smażone potrawy mogą być pieczone w zwykły sposób na dobrze podgrzanej patelni.

Opcja budżetu

Jeśli dom jest z mąki, a po prostu nie ma pieniędzy na zakup jaj, to nie zniechęcaj się. Te tymczasowe trudności nie przeszkodzą gospodyni w przygotowywaniu śniadania pysznych naleśników manny , których recepturą będzie składać się z następujących produktów: 200 mililitrów kefiru, 4 gramów sody, 200 gramów semoliny, łyżeczki deserowej soku z cytryny, trochę soli i waniliny oraz oleju roślinnego.

Naczynia przygotowywane są bardzo szybko:

 1. Pierwszy kefir musi być podgrzany do około 40 stopni.
 2. Dodaj mango do niego, wymieszaj i pozostaw na 20 minut w tym stanie.
 3. Wprowadzić sody, która gaśnie z sokiem z cytryny, cukru i waniliny. Składniki należy dokładnie zmieszać, aby ciasto było niemal jednolite.
 4. Na patelni podgrzej olej, a następnie delikatnie wylać masę łyżeczką, pozostawiając wystarczająco dużo luk między półkami. Ma to zapewnić, że podczas procesu smażenia ciasta nie są ze sobą połączone.

Aby usunąć nadmiar tłuszczu, gotowe produkty należy najpierw umieścić na serwetce lub ręczniku papierowym. Serwuj ciasto lepiej z jogurtu lub śmietany.

Fritters z półproduktu

Dobra gospodyni domowa wie, że semolina to nie tylko pożywne śniadanie, ale także dobra baza na pyszne wypieki. Warto pamiętać tych, którzy mają małe dzieci. Jeśli dziecko nie chce jeść owsianka, to nie warto tego za tę skłania i wyrzucić produkt. Gotową półką można wykorzystać jako półprodukt. Naleśniki z kasza manna są gotowane bardzo szybko i bez wysiłku.

Do pracy można użyć następującej receptury: 200 g grubej owsianki, 2 łyżeczki cukru, 125 g jogurtu, 60 g mąki pszennej i pół łyżeczki sody uwodnej.

Cały proces odbywa się w trzech etapach:

 1. Po pierwsze, owsiankę należy szlifować jogurtem, a następnie stopniowo dodać mąkę, aż mieszanka uzyska pożądaną konsystencję grubej kwaśnej śmietany.
 2. Wprowadzić pozostałe składniki i dobrze wymieszać.
 3. Teraz wystarczy podgrzać olej do patelni i piec z obu stron, aż pojawi się charakterystyczna skorupa.

Jeśli dziecko nie chce jeść owsianka, wtedy zjem zjeść takie naczynie.

308 shares 5365 views
170 shares 1408 views