250 Shares 7834 views

Gruziński chacha. Co pić i jak przygotować narodowy napój?

Każdy naród oprócz tradycji narodowych drinka, którego przygotowanie wynika z jego historii i tradycji. Jest to rosyjska wódka, Kubańczycy – rum i Gruzini – chacha. Co piją i jak każdy z nich – są to kwestie, które dotyczą starożytnych tradycji i kultury narodowej kraju.

niektóre szczegóły

Jeśli chodzi o Gruzję, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – to chacha. Co pić ten napój – pytanie wtórnego. Po pierwsze trzeba wiedzieć, co to jest. Po pierwsze, w dosłownym tłumaczeniu z języka gruziński niezwykłe imię brzmi jak „wytłoków winogron”. Jest to dość pełni charakteryzuje go. Po drugie należy zauważyć, że urządzenie o tej samej nazwie, jest wynikiem powtarzających żywności destylacji surowego materiału zwanego „pulpy”. To, co pozostaje z kiści winogron po wycisnąć sok. Obejmuje skórki, nasion, grzebienie, kawałki mięsa i gałązek. Dlatego oczywiste jest, że produkcja Chachi ludzie angażują się w tych właśnie miejscach, gdzie uprawy winogron. Dla byłego Związku Radzieckiego jest Gruzja i Abchazja. Oczywiście podstawowym procesem – jest produkcja wina, ale z resztą jest to, że sama chacha. Co pić jego mieszkańcy? To zależy od miejsca zamieszkania, która ma swoje własne cechy i nawyki żywieniowe.

Istotą procesu

Po słynnego gruzińskiego wina głównym napojem narodowym jest chacha. Z tego, co piją produkt staje się jasne, gdy jest to możliwe do czynienia ze specyfiki jego produkcji. W rzeczywistości jest to powszechne destylacji masy spożywczej, która w wyniku procesu destylacji napoju alkoholowego o względnie wysokiej zawartości alkoholu. Na obszarach wiejskich, jest zaangażowany w każdą kobietę. Sprzęt potrzebny do pracy, można znaleźć w każdym domu. zajmie tylko patelni miedzi (lub kotła), metalowej rury, zbiornik na wodę oraz źródło ognia. Proces ten nie jest skomplikowany, ale trwa kilka godzin. Wszystko zależy od ilości surowca. Na jesieni po zbiorach w soku winogronowym jest najpierw renderowane. Jest to głównie wina do gotowania. Pozostałe wytłoki nie jest wyrzucane, a umieszczony w oddzielnym pojemniku i przechowywać przez całą zimę. W tym czasie produkt ma czas, aby dobrze fermentację. Mieszaninę sprężyna przesłano do destylacji. Aby to zrobić, należy domowej roboty piwo, wlać go do pojemnika i przykryć pokrywką, w której znajduje się specjalny otwór. Ten otwór jest umieszczony w rurze. Gdy miska umieścić na ogień, gdyż daje się parę, która przepływa przez zbiornik zimnej wody, skrapla i zbiera w osobnym naczyniu. Następnie, uzyskany alkohol jest ponownie przechodzi przez te urządzenia, przy czym obraca się, a najbardziej znaną ChaCha.

Zasady konsumpcji napojów

Jako sposobu wytwarzania ChaCha przypomina brandy z winogron. Ale miejscowi uważają, że wódka z winogron. Może to wynika z bliskości Rosjan z narodami Kaukazu. Ale każdy naród ma swoje zwyczaje i tradycje, więc wskazane jest, aby wiedzieć nie tylko jak to zrobić, ale też jak pić ChaCha. Na początek konieczne jest, aby pamiętać, że oba Gruzinów i Abchazów rozważyć ich narodowy napój tego klucza „odnowiciel” do dobrego zdrowia i długowieczności. Nie pić kubki lub szlifowanych okulary. W tym celu istnieją specjalne Kupka. Chacha spożywane głównie w zimnych porach roku, gdy wilgoć na zewnątrz, i trzeba mieć dobry rozgrzać ciało od wewnątrz. Ponadto, napój ten jest bardzo dobry dla trawienia. Biorąc pod uwagę to wszystko, możemy stwierdzić, że mężczyzn rasy kaukaskiej absolutną rację, kiedy zaczynają dzień z kieliszkiem dobrego domu-Chachi. Jak pić ChaCha? Najczęściej jego użycie w czystej postaci. Tak było z powrotem do czasów starożytnych, kiedy brandy z winogron podawane jako aperitif w różnych przyjęć i uroczystości rodzinnych. Po podwójnej, a czasem potrójnie destylowana produktu pić dużo łatwiej niż niektóre wódki i brandy. Ponadto, dobra chacha może być doskonałą podstawą do koktajli. Wystarczy dodać dowolny sok owocowy z lodem – i jest gotowy do picia. Jednak, co czyni je niezwykle rzadko.

Siła napoju

Niewiele osób wie, że gruzińska wódka z winogron jest uważana za jedną z najbardziej napojów alkoholowych. Alkohol uzyskaną z destylacji jest ChaCha. Stopni w jej naturalnym środowisku. To cały sekret. Siła napoju jest zwykle około 65-70 stopni, a czasami nawet do 90. Jednakże, w zakresie korzystania z niego nie ma. Produkt ma wyraźny smak i aromat surowcu. gospodarz twierdza Chachi zawsze dostosowuje się według własnego uznania, ponieważ w tym zakresie nie ma ustalonego standardem. W zakładach przemysłowych często prowadzi Alkohol wytworzono rozcieńczono wodą, co daje zawartość alkoholu, 45 lub 50 stopni. Technolodzy konkretną roślin stosować się jedynie do ich zatwierdzonej preparatu. Dlatego wypełnienie chacha publicznej lepiej nie kupować. Nie zawsze jest sprzedawca, który chce zarobić trochę pieniędzy i oszukać kupującego. Zazwyczaj zdarza się to w regionach turystycznych.

pomocnych wskazówek

Aby lepiej poznać urok napoju, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie, jak ChaCha picia i przekąskę. Istnieje kilka zasad, które są związane z krajowymi osobliwości. Każdy wie, że na Kaukazie nie jest akceptowana do nadużywania alkoholu. Pić bardzo ostrożnie i tylko od czasu do czasu. Przyczyną może być nieoczekiwany gość lub rodzinnej uroczystości. Ale w tej firmie ludzie nie upijają, aż stracił przytomność. Jest uważane za oznakę złego smaku. Oczywiście, każdy dom w przyjmującym w przypadku wartości butelka chacha, który jest więcej niż symbol zdrowia, pomyślności i długowieczności w rodzinie. Potrafi wypić stos do utrzymania zdrowia lub leczenia sąsiadem dobrej rozmowy. Ale w takiej sytuacji musi być koniecznie przekąska na stole. Byłby najlepszy ser, ale na zachodzie Gruzji wolą słodycze, a na wschodzie – z domowych marynat. Abchazów w tej sytuacji przychodzi o wiele łatwiej, a na stół wszystko, co jest w domu. Ale większość z tych wszystkich narodów w toku są dania, takie jak kebab, sacivi, chakhokhbili, Khachapuri, sałata, i wszelkie warzywa i owoce. Gość niż mógł dokonać właściwego wyboru.