264 Shares 3393 views

Degradacja jest co? Znaczenie i synonimy

Być może, po raz pierwszy trzeba pisać o jednym słowie, w którym wątpią ludzie. Z jednej strony, jest strasznie być pionierem, z drugiej strony – jest honorowy. W naszej szczególnej trosce znajduje się słowo "degrader". Jest to jego podejrzenie w nieobecności. Rozumiemy tajemnicę bytu lub nie będącego pojęciem, a przechodząc dowiemy się znaczenia i synonimów.


Definicja

Zacznijmy od tego, co jest znane. Jest rzeczownik "degradacja". Oznacza przejście do stanu prostszego w porównaniu z tym, co było. Kiedy organizm się rozwija, staje się bardziej skomplikowany, gdy ulega degradacji – staje się prostszy. Dlatego definiujemy tę koncepcję w następujący sposób: degradant jest osobą o słabym spektrum emocjonalnym, o wąskim horyzoncie intelektualnym i przewadze potrzeb fizycznych nad duchowymi. Byli przerażeni, prawda?

Jasne przypadki degradacji społecznej

W rzeczywistości wszystko jest proste. Pod trudnym słowem zwykle ukrywają się zarówno alkoholicy, jak i uzależnieni od narkotyków. Wszystkie cechy, dane w definicji, są obecne. Ich życie jest proste i ograniczone jednym problemem – aby otrzymać dawkę. Ci ludzie natychmiast zauważają, że wyróżniają się w tłumie (nie jest to komplement). Okazuje się, że pytanie czy degradant jest kimś jest łatwą odpowiedzią na znalezienie. Aby zrozumieć wszystko, musisz bliżej przyjrzeć się innym podczas pracy. Szybko uproszczony na służbie w sklepach sprzedających alkohol, czekając na "dobrego Samarytanka", który ich wylewa "za tak". Ale ludzie z reguły wolą nie patrzeć na złą stronę życia, czemu się martwić?

Czas przejść do tych definicji, które mogą zastąpić słowo "degrader". Synonimy dla niego dość łatwo.

Wymiana wyrazów

Kiedy znaczenie słowa "degrader" nie jest już tajemnicą z siedmioma pieczęciami, można szczegółowo określić informacje i wziąć pod uwagę jego odpowiedniki językowe:

 • Zdegenerowane;
 • Zdegenerowane;
 • Alkoholowy;
 • Addict;
 • Bully;
 • Gopnik.

Jak widać, lista zawiera tylko obraźliwe słowa lub te, które sprawiają, że jesteś smutny. Na przykład, jeśli mówisz do osoby, która pije mniej niż raz w tygodniu, że jest alkoholikiem, to jest obelgą, a jeśli spróbujesz tak trudno nazwać prawdziwego człowieka uzależnieniem, to już smutne. To samo dotyczy uzależnionych od narkotyków. Słowo "zdegenerowane" nie jest przypadkowe na początku listy, ponieważ jest z nim, że nasz dzisiejszy przedmiot nauki jest zdezorientowany. I, jak się okazało, nie są na próżno mylone, bo są synonimami. Ale "zdegenerowane" jest znane wszystkim, "degrader" prawie nie ma. Dlatego pojawia się pytanie, czy jest słowo "degrader"?

Język mówiony. Gopnik, zdegenerowany i degradowalny

Kiedy ludzie używają słowa "degradacja", zazwyczaj nie są skierowane do uzależnionych od narkotyków i alkoholików w swojej czystej formie, zwłaszcza gdy choroba już odłączyła pacjentów z uzależnieniami od przestrzeni społecznej.

To słowo jest obraźliwe i skierowane przeciwko chuliganom, a konkretnie Gopnik. Oczywiście ci, którzy dorastali w latach 90. XX wieku w Rosji, nie muszą tłumaczyć znaczenia tego słowa, a reszta będzie ciekawa. Pierwsza lista, a następnie komentarze:

 • To samo co bulwa, złodziej.
 • Mały wykształcony facet, który nosi dres, zużywa gorące napoje, agresywnie.
 • Przestarzała wersja słów "bezdomni", "vagabond", "
 • Żyj w gopie. Gop – flopter w Leningradzie na początku XX wieku. Największy w owym czasie był oczywiście "kolorem narodu".
 • W latach 1904-1918 w Leningradzie nazwali tego słabo ubranego mężczyznę.
 • W tym samym czasie rozmawiali o drobnego złodzieja, który zajmuje się handlem na rynku.

Jak widzimy, a dla tych, którzy dobrze znają osobiste doświadczenia z subkulturą, znaczenie słowa "Gopnik" ukrywa w sobie wiele ciekawych rzeczy. To prawda, ma to zastosowanie tylko do historycznych znaczeń pojęcia, które są obecnie przestarzałe.

Wracając do rozmowy o "degradacji", warto powiedzieć, że jej analogi nie oznaczały niczego dobrego. W ten sposób społeczne klasy niższe zostały nazwane w całej ich różnorodności.

Czy warto użyć pochodnej rzeczownika "degradacja" w mowie?

Oczywiście odpowiedź jest negatywna. Słowo "degrader" brzmi dziwnie. Jakby czegoś brakowało. W tekście jest trochę niedopowiedzenia. Czasem wydaje się, że ludzie, którzy przysięgają w ten sposób, boją się powiedzieć definicji "zdegenerowanej", ponieważ uważają ją za zbyt nieuprzejmą, prawie nieopisaną, ale degener jest tak intelektualnym kompromisem: wydaje się mówić maczu, ale jednocześnie nie za dużo Frank. Jest wyjście – powstrzymanie się od krytyki innych, a jeśli to możliwe, nie przysięgać w ogóle, a jeśli jest nie do zniesienia, użyj klasycznych próbek. Ale to oczywiście kwestia smaku, nie sądzę źle.