636 Shares 2862 views

Jak i kiedy należy przeszczep tulipany

Bardzo trudno wyobrazić sobie wiosenne kwietniki bez tulipanów. Kwiaty te są bardzo popularne i nie są cudowne, ale nadal cieszy się dużą popularnością wśród kwiaciarni. Trudno sobie wyobrazić wakacje kobiet bez tych wiosennych przystojnych mężczyzn. Dla kwiatów, aby spodobać się każdej wiosnie, muszą być dobrą opieką. Dlatego wiele z nich dotyczy kwestii, kiedy należy przenieść tulipany i czy jest to konieczne.


Oczywiście, wszystkie rośliny potrzebują zmiany miejsca, a ponadto mają niemowlęta, które muszą być posadzone. Niektóre kwiaty są przeszczepiane corocznie, ale większość z nich może normalnie rosnąć w jednym miejscu od dwóch do pięciu lat. Są tacy, którzy nie lubią częstych zmian miejsc, ale tulipany nie mają do nich zastosowania. Wiosenne piękno powinny być przeszczepione co dwa lub trzy lata. Wtedy ich kwiaty będą duże i piękne.

Wielu ludzi martwi się o tę kwestię podczas przeszczepiania tulipanów, ponieważ są bardzo złe i złe działania mogą zniszczyć najdroższe, cenne i ulubione odmiany. Procedura ta powinna być starannie przygotowana i wykonywać wszystko zgodnie z zasadami. Podczas przeszczepionych tulipanów, przede wszystkim patrzeć na ich wygląd. Niektórzy plantatorzy radzą sobie z porąbaniem żarówek na początku sierpnia, kiedy są już dobrze dojrzałe, ale większość ich wyprowadza z terenu pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jeśli dwa lub trzy arkusze i łuski żarówek zaczęły żółć, można je wykopać.

Przechowywać tulipany w dobrze wentylowanym pomieszczeniu o wilgotności 70% i temperaturze około 25 ° C. Pożądane jest, aby pomieszczenie nie dostało się bezpośrednio na światło słoneczne, ponieważ zostawiają żarówkę na żarówce. Na świeżym powietrzu można je przechowywać także pod warunkiem schronienia przed słońcem. Suche suszone żarówki należy czyścić z ziemi, starych łusek i korzeni chorych. Następnie należy je posortować według wielkości i stopnia, złożonych w pudełkach z otworami wentylacyjnymi. Ważne jest, aby monitorować wilgotność w pomieszczeniu, przestrzegać pewnego reżimu temperatury. Pokój nie powinien być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani zanurzenia.

Czas przesadzania tulipanów zależy również od cech klimatycznych regionu. Na nowym stanowisku powinny być obsadzone we wrześniu, kiedy temperatura ziemi będzie wynosić około 10 ° C. Bulwy powinny być zaszczepione na głębokości 10 cm. W ciepłych regionach czasami sadzenie jest wykonywane w listopadzie. Kiedy przesadza się tulipany, trzeba przygotować glebę. Miejsce nie powinno być zalane wodą wiosną, więc jeśli istnieje taki problem, miejsce na przyszłe sadzenie kwiatów powinno być podniesione, dodając ziemi. Jako nawóz należy używać próchnicy, nachylonej trawie i popiołu – dadzą roślinie wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Żarówki nie zimują w zimie, konieczne jest pokrycie miejsca zasadzenia opadającymi liśćmi lub suchą trawą.

Wiosenne tulipany można przeszczepić, ale w tym przypadku nie będą kwitną w tym sezonie. W ekstremalnych przypadkach konieczne jest ich dokładne wykopanie, a wraz z kawałkiem ziemi, aby sadzić we właściwym miejscu, nie spowoduje to uszkodzenia korzeni. Wszystkie kwiaty wymagają opieki i uwagi, z należytą troską, kwitną pięknie, nie umieraj. Tulipany nie są zbyt kapryśne, ale bardzo piękne i harmonijnie połączone z innymi roślinami wiosny.