365 Shares 9397 views

Co to jest gwiazda Michelin? Jak zdobyć gwiazdkę Michelin? restauracje Moskwie z gwiazdkami Michelin

Michelin restaurację w swojej pierwotnej wersji nie przypomina gwiazdę raczej kwiat lub płatek śniegu. Zaproponowano ponad sto lat temu, w 1900 roku, założyciel firmy „Michelin”, która pierwotnie miała niewiele wspólnego z haute cuisine. Firma pod koniec XIX wieku, aby dostarczać opony do rowerów, a później – dla samochodów. Dziś – to firma, która obejmuje 69 fabryk i zatrudnia 130 tysięcy osób, która produkuje wyroby dla wyżej wymienionych pojazdów autobusowych, jak również dla motocykli i samolotów ..

Firma najpierw produkowane opony

Drugim celem firmy jest produkcja przewodników i podręczników „ViaMishlen”, wśród których najbardziej znany i popularny jest „Red Guide” – restauracja ocenił. W swoich pierwszych publikacjach były informacje niezbędne dla podróżnych podczas wizyty we Francji, w tym adresy hoteli, kawiarni, restauracji i parkingów, z których najdroższy jest oznaczony znakiem, z którego „rosły” gwiazdki Michelin.

Ocena składu się nie zmienia od dziesięcioleci

Ocena Michelin to metoda dość konserwatywny, jak zmiany w nim są niezwykle rzadkie. Na przykład, pierwsza korekta nastąpiła po ponad ćwierć wieku od czasu jego powstania – w 1926 roku, jeden gwiazdki w przewodniku Michelin ma się rozumieć nie tylko najdroższe restaurację oraz restaurację z wysokiej jakości żywności. Nieco później w rankingu były dwie kolejne pozycje z dwoma lub trzema gwiazdkami. I więcej od początku lat 30. ubiegłego wieku, system oceny nie uległa zmianie.

Dziś, restauracje z gwiazdkami Michelin można podzielić na trzy kategorie – jedna, dwie lub trzy gwiazdy, gdzie jeden oznacza, że jedzenie w tym miejscu jest jednym z najlepszych w swojej klasie. Dwie gwiazdki – doskonała kuchnia, warta wizyta tutaj, nawet zmiany ich trasy i trzy gwiazdki – w trosce o takiej instytucji powinno zrobić oddzielną wycieczkę. Jednak nowoczesne eksperci twierdzą, że system ten jest nieco przestarzały, jak to działa w czasach, gdy firma restauracja była już związana z dróg i podróżują przez nich.

Podręcznik jest nie tylko gwiazdą

Michelin – nie jest to jedyna postać, która jest zawarta w podręczniku do drobnych zakładów gastronomicznych. Gdzie można jeszcze znaleźć znaki w postaci skrzyżowanych widelce i łyżki, które nie cenią kuchnię, a instytucje poziom komfortu. Dwa z tych objawów wskazują, że restauracja jest wygodne, a pięć (maksymalna wysokość) – to luksus. Ponadto, przewodnik prezentuje instytucję bez żadnej gwiazdy, ale którzy posiadają ocenę jakości kuchnia w formie piktogramów głowy Biba – symbol „Michelin” Bibendum. Taki znak oznacza dobrej jakości jedzenie w rozsądnej cenie (około 35 euro). Także w katalogu bez gwiazdkowych restauracji, ale zaznaczone dwie monety, które stanowią okazję do zjedzenia w czasie krótszym niż 20 euro.

Inspektorzy odwiedzić zakłady potajemnie

Jak dostać się gwiazda Michelin chciałby wiedzieć, prawdopodobnie wielu. Ale metodologia oceny jest tajemnicą handlową firmy. Wiemy tylko, że w zespole przewodniku Michelin zatrudnia 90 inspektorów (70 – w Europie i 20 w Azji i obu Ameryk), które rekrutują na zasadach konkurencyjnych, w tym obiad z głównego inspektora, po której wnioskodawca musi złożyć raport. Wcześniej zawodnicy musieli pracować dłużej niż rok w służbie oraz zapoznać się z całym procesem w tym kierunku. Po egzaminach wstępnych wybranych specjaliści są pół Oczywiście, gdzie nauczył się przypisać restauracje konkretnej oceny. Wszystkie dane przechowywane są w wielkiej tajemnicy i ujawnianie ich inspektora Remi Paskal (autor książki „Inspektor przychodzi do stołu„, 2003), został natychmiast odwołany, a sama książka nie jest powszechnie uznawane za granicą (nie został przetłumaczony na przykład w języku rosyjskim język).

Utrata gwiazd wiele znaczy

Ale szczegóły tego procesu, w ogóle, stają się wszystkie takie same publicznego. Wiadomym jest, że inspektorzy Michelin podróżować po świecie, odwiedzając restauracje tysięcy rocznie na podstawie anonimowej (!), gdzie oni do wniosku o jakości żywności i innych informacji restauracja (atmosfera, obsługa, ceny, i inne.). piszą raporty, które są uważane za główną siedzibę w Paryżu na spotkaniu zbiorowej na podstawie wrażeń. Tu nad morzem i ocenić stan restauracji, które otrzymały gwiazdy powyżej. Jeżeli instytucja zmieniła się na gorsze, a następnie można wybrać się tablica. I to zawsze pociąga za sobą pewne rezygnacji i utraty reputacji. Francuski kucharz B. Loiseau popełnił samobójstwo, tylko ze względu na pogłoski o możliwej redukcji gwiazdami swoich instytucji z trzech do dwóch (co się nie stało).

Restauracja musi posiadać oryginalną kuchnię

gwiazdki Michelin w Rosji lub innego kraju można uzyskać jedyną instytucją z kuchnią autora. Dlatego, restauracje potrzebują kucharz z jego oryginalnych potraw, które przyczynią się do uzyskania ocena jest ustalana dla instytucji. Jeśli główny kucharz, autor, idzie do pracy, a potem gwiazda traci on osobiście, a jego pracodawca. Ocena znany ze swojego konserwatyzmu, więc o to rzadko zdarza się znaleźć nowe miejsca pojęciowych, ale istnieje tylko naprawdę dobre restauracje z pysznym jedzeniem, może kilka sztywne i przeznaczone dla bogatych. Funkcja przewodnika jest to, że zawarte w jego restauracji nie ma prawa dyktować gdzie wiele gwiazd, które otrzymali, klient dowiedział się te informacje tylko z samej wartości znamionowej. W przeciwnym razie, instytucja może zostać pozbawiony swoich gwiazd „nagród”.

Francuskie oceniający wolą francusku

Pomimo faktu, że firma stara się zaprzeczyć jego zaangażowanie w kuchni francuskiej, jest fakt, że trzy-gwiazdkowe restauracje w Paryżu ponad dwanaście innych krajów europejskich. Ponadto, jest we Francji, w większości restauracji wszystkich wielkości – ponad sześć. Wiele zakładów trzy-gwiazdkowe znaleziono w mieście, znajduje się tysiące mil od Francji – Tokio. Istnieje dziewięć zakładów z trzech gwiazd, około dwudziestu pięciu – dwa i ponad stu z ratingiem jednej gwiazdy. gwiazdki Michelin w Moskwie oficjalnie nie przypisane do żadnej instytucji. Francuskie inspektorzy byli bardziej wspierać instytucje w Czechach – „Allegro Praga” w Pradze i na Ukrainie, gdzie lokalni biznesmeni otworzył restaurację w Pradze kuchni „La Veranda”. Ponadto warto zauważyć, instytucję pod nazwą „Zielony”, otwartej w Genewie A. komunikator.

Michelin restauracji w Moskwie nie jest i nie istnieje kucharzy

Co może zaoferować miłośników dobrej kuchni restauracji w Moskwie? Z gwiazdkami Michelin tutaj faktycznie działa wiele zagranicznych ekspertów, którzy przybyli z instytucjami zagranicznymi, oznaczonych przez tych wybitnych postaci. Wśród nich są „Chipollino”, gdzie Adrian działa Kellas, przepuszcza przez wielu miejscach o wysokiej kulturze żywności na całym świecie, w tym przez jeden gwiazdkowej restauracji „Bachus” na Majorce.

Kucharz z gwiazdki Michelin pracują nawet na przedmieściach. Na przykład, Yan Lezhar, który nadzoruje restauracja rybna „River Palace”, a także „wygląda” do kuchni w instytucji „Cheval Blanc”, znajduje się osiem kilometrów od Rublevo Wniebowzięcia autostrady na własnej ziemi z dziewiczego lasu wielkości 50 hektarów. artyści zagraniczni można znaleźć obok Garden Ring ( „L'Alberto”), który zatrudnia N. Kanutti – w ubiegłym trzygwiazdkowego kucharz w instytucji London „Alan Dyukas w Dorchester”. Są popularne wśród kucharzy i nazw słowiańskich, takich jak Tarasa Zhemelko że w dziesięć lat doświadczenia w tej dziedzinie mógłby się uczyć od Richard Corrigan, aby być w kuchni asystent legendarnego japońskiego „Nobu”, gdzie stał się sous-chef. Dziś Taras pracy w miejscu zwanym „Kai”.

Jeśli nie masz okazję odwiedzić Paryż restauracje z gwiazdkami Michelin, można znaleźć wiele próbek smakoszy w tej samej Moskwie. W „Spelakotto” można zapoznać się z pracą kuchni Scott Denning, który wcześniej pracował w Londynie ( „La Gavroche”, dwie gwiazdki Michelin). W „Nedalniy Wschodu” dzieł mistrzów z Japonii Katsuhiko Kobayashi, który specjalizuje się w japońskich deserów od ponad 20 lat. W „Jeroboama”, gdzie „przywołującym” Hans Winkler (trzy gwiazdki Michelin), można poczuć atmosferę czasów Imperium Rosyjskiego i starają się „gołębi w ostre” lub „raka w szafranu”.

W niektórych placówkach paryskich trzeba zarezerwować stolik na rok

Miłośnicy tego samego posiłku za granicą, warto zastanowić się, że niektórzy wybitni zachodnie restauracje mają miejsce na długość stołu w roku, mogą być zamknięte w czasie wakacji szkolnych, a czasami w sierpniu, a także w poniedziałki i niedziele. W szczególności, tryb ten jest trzygwiazdkowym restauracja „L'Ambrozi”, znajduje się w Paryżu, w domu 17 wieku, służąc wspaniałe ciasta i owoce morza w eleganckiej konstrukcji. Istnieje zamiar polityka, właściciele dużych przedsiębiorstw, a więc koszt wynosi 250 euro i powyżej. Ma trzy gwiazdki i jedną z najstarszych francuskich restauracji, założona w 1784 ( «Wielki Vefour»). Restauracja znajduje się w ogrodach Palais Royal, i ma w swoim wnętrzu tylko oryginalne antyki czasy imperium, z których wiele jest tak cenne, że są one w specjalnej gablocie w. Koszt instytucji zaczyna się od 160 euro na „a la carte”.