682 Shares 9367 views

Zastrzyki z kwasu hialuronowego: opis, opinie, przeciwwskazania

Do tej pory medycyna estetyczna wykorzystuje wiele nowoczesnych narzędzi i procedur, które pozwalają na poprawę stanu skóry i zapobiegają rozwojowi zmarszczek. I zastrzyki kwasu hialuronowego są bardzo popularne wśród tych, którzy chcą, aby zatrzymać proces starzenia. Oczywiście, jak każde inne techniki, takie zastrzyki mają wady i zalety.


Zastrzyki kwasu hialuronowego: Istotą sposobu?

Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem, skóra zaczyna powoli tracą zdolność do gromadzenia się wilgoci. Woda jest aktywnie wydalane z organizmu, pozostawiając skóra staje się sucha, powolne cieńsze – tak pojawiają się zmarszczki.

kwasu hialuronowego w organizmie człowieka działa jako gąbka. Jedną z jego funkcji jest do zatrzymywania wilgoci, która jest więc konieczne dla normalnych procesów metabolicznych w tkankach. Nawiasem mówiąc, jedną cząsteczkę kwasu jest w stanie zachować około 500 cząsteczek wody. W młodym organizmie wytworzenia komórek specyficznych kwasu hialuronowego z tkanki tłuszczowej. Niestety, wraz z wiekiem, liczba tych komórek jest ograniczona, jak również ich aktywność.

Zastrzyki kwasu hialuronowego są obecnie uważane za jeden z najskuteczniejszych sposobów uzupełnienia rezerwy organizmu. Wraz z wprowadzeniem specjalnych biogels wygładzone zmarszczki, przywrócony do normalnej równowagi wodno-solnej, poprawę stanu i wyglądu skóry.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego: Co trzeba wiedzieć?

Na początek warto zauważyć, że zastrzyki – procedura medyczna, więc powinien prowadzić certyfikowanego lekarza z odpowiednimi kwalifikacjami. Typowo, dla maksymalnego efektu wymaga kilku wielokrotnej. Po pierwsze, lekarz musi przeprowadzić pełne badanie pacjenta, analizuje wyniki badań i analiz, określenie ewentualnych przeciwwskazań. Dopiero wtedy ekspert będzie wybrać odpowiednie leki i uczynić leczenie.

Jedna procedura trwa zwykle nie więcej niż 40 minut. Zastrzyki były przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym – pierwszy na skórze stosowane substancje przeciwbólowe. Następnie lekarz ze specjalną igłą pod skórę wprowadza niewielkie ilości hialuronianu. Zwykle lek podaje się w miejscu, gdzie falców (i inne zmiany świecki) oczywisty najsilniej. Po każdym wstrzyknięciu Powierzchnia leczona delikatnie masować palców tak, że żel jest rozwiązany i nie gromadzą się w jednym miejscu.

Wstrzyknięć kwas hialuronowy: przeciwwskazań i skutków ubocznych

Wprowadzenie hialuronian, a także każda inna procedura, która ma wiele przeciwwskazań. Na przykład, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, nie można podawać kobietom w ciąży i laktacji. Dodatkowo, procedura jest zakazane w obecności jakichkolwiek ostrych chorób zakaźnych i zapalnych – w takim przypadku lepiej oczekiwania na całkowite wyleczenie. Nie może obsługiwać części skóry z wysypką lub zapalenia. Procedura jest przeciwwskazane w leczeniu chorób związanych z zaburzeniami krzepnięcia.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, nie są one tak dużo. Alergii i odrzucenie są niezwykle rzadkie, ponieważ kwas hialuronowy nie jest substancją obcych dla organizmu. Czasami podczas zastrzyku lekarz może dostać naczynie krwionośne – w takich przypadkach, w miejscu wstrzyknięcia może zostawić niewielki siniak.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego: opinie

Recenzje tych procedur są niejednoznaczne. Niektóre kobiety twierdzą, że zastrzyki nadają skórze „drugą młodość”. Inni, przeciwnie, skarżą się na ból. W każdym przypadku konieczne jest, aby zrozumieć, że zastrzyki z kwasu hialuronowego – to nie jest chirurgia plastyczna, więc nie trzeba czekać na cudowny efekt. Jednak ten zabieg naprawdę poprawia stan skóry.